Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Automatica Galati

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Frost1

Frost1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 06.06.2015
Salut. Am terminat clasa a 11-a si ma gandesc sa dau la anul la Automatica Galati. Ma gandesc la specializarea calculatoare si tehnologia informatiei.

Stie cineva cum e acolo? Ma pot angaja din timpul facultatii?

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
La kfc te primeste si din timpul liceului, ca programator prinzi doar daca esti foarte bun.

#3
Frost1

Frost1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 06.06.2015

View PostMooF2010, on 06 iulie 2015 - 22:27, said:

La kfc te primeste si din timpul liceului, ca programator prinzi doar daca esti foarte bun.
Serios? Chiar nu stiam ca trebuie sa fii "bun "ca sa te angajazezi. Foarte bun raspunsul. Te-ai gandit mult inainte sa il postezi?

#4
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Nu, raspunsul lui MooF2010 e corect. Daca in timpul facultatii chiar esti OK ca programator, nu pulica-pe-surcica asa cum sunt majoritatea generatiei tale, poti prinde niste contracte destul de faine ca si "contractor". In functie de ce "simpatii" ai in programare, iti sugerez sa incerci sa intri fie la Windriver, fie la Selir. Dupa facultate, mai vezi tu ...

Edited by Taxon, 07 July 2015 - 00:16.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostFrost1, on 06 iulie 2015 - 22:08, said:

Ma pot angaja din timpul facultatii?
Ar trebui sa fie ultimul lucru dorit ! Toata viata vei munci de ti se va acri. Acum inca mai bucura-te ca poti studia pe banii altora, e un moment prielnic sa acumulezi. Ulterior vei mai dori asta dar imprejurarile vor fi altele. Asa ca nu-ti distrage atentia de la a deveni meserias ca sa ai ulterior ce oferi angatorilor in schimbul banilor.

Edited by neagu_laurentiu, 07 July 2015 - 03:16.


#6
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008

View PostFrost1, on 06 iulie 2015 - 22:08, said:

Ma pot angaja din timpul facultatii?

Asta nu e o intrebare care are un raspuns general valabil. Daca eu nu am fost in stare sa ma angajez si sa fac si facultatea, nu inseamna ca tu nu poti. La fel si invers, daca eu am facut fata si muncii si facultatii nu inseamna ca si tu vei putea.

#7
andronic312

andronic312

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 16.01.2009

View PostFrost1, on 06 iulie 2015 - 22:08, said:

Salut. Am terminat clasa a 11-a si ma gandesc sa dau la anul la Automatica Galati. Ma gandesc la specializarea calculatoare si tehnologia informatiei.

Stie cineva cum e acolo? Ma pot angaja din timpul facultatii?

Orice domeniu ai alege trebuie sa te dedici cu pasiune, sa studiezi si-n paralel... fara sa te astepti doar sa-ti dea sistemul. Diferenta dintre automatica  si calculatoare si tehnologia informatiei...e ca la automatica dotarea e mult mai costisitoare, iar la calculatoare e nevoie doar de calculatoare si internet - aici sunt cele mai multe locuri si multa "bataie" pe ele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate