Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Office Word

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Zava

Zava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.02.2014
Salutare!
Mi-am făcut toate comentariile pentru română în office word,desigur, le-am și învățat.
Problema este că sunt destul de multe și cu ajutorul emoțiilor se ajunge ca pe moment să uit începutul, concluzia, unele citate etc . Aș dori să fac un memorator asemănător celor pe care le găsim pe internet, dar nu știu cum. În caz că am uitat anumite lucruri, mă duc la baie , citesc în mare comentariul și odată  ce l-am învățat îmi voi aminti cu ușurință. Nu vreau să copii,dar mă tem de emoții. Am încercat din setări să scot 8 pagini în word pe o foaie A4 și nu am reușit.
M-ați putea ajuta?
Mulțumesc!

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostZava, on 28 martie 2015 - 10:33, said:

Mi-am făcut toate comentariile pentru română în office word,desigur, le-am și învățat.
In cls. a VIII-a m-au pus parintii si profesoara de limba romana sa invat pe de rost astfel comentarii. Si m-am chinuit anul ala de ma sculai din somn la 12 noaptea si recitam ca prostul. La examen la liceu (asa era pe atunci) mi-a cazut sa povestesc drumul lui Nica si alte chestiuni unde eu trebuia prin cuvintele mele sa redau si nu teorii aiurea. De atunci am jurat ca in viata mea nu voi mai invata ca prostu' daca nu gasesc logica si pana azi un vers n-am mai memorat fara sa-i asociez un sens.

Edited by neagu_laurentiu, 28 March 2015 - 10:42.


#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
ce nu ai reusit?

https://i.imgur.com/51NGMOu.png


la tine o sa fie atul aranjamentul insa tot acelasi lucru trebuie sa modifici.

Edited by MooF2010, 28 March 2015 - 10:53.


#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
mai toate imprimantele au o setare legata de numarul de pagini tiparite pe o fata
doar alegi 1-2-4-8...
mergi la print...-> printer properties
nu word-ul are acesta setare (sau o avea, dar e inutila..)

#5
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010

View Postaeon, on 28 martie 2015 - 10:57, said:

mai toate imprimantele au o setare legata de numarul de pagini tiparite pe o fata
doar alegi 1-2-4-8...
mergi la print...-> printer properties
nu word-ul are acesta setare (sau o avea, dar e inutila..)

El se referea sa isi faca fituica 8 pe pagina.... daca nu e la facultate nu stie ca formatul optim de fituica e 9 pe pagina disponibil in pdf

#6
Zava

Zava

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.02.2014
Mă gândeam că poate pot face toate setările în Office Word,să iasă ca un memorator de pe net, dimensiuni mici.

#7
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
Daca setezi ca in imagine, va iesi la imprimanta pe o foaie A4 asa cum se vede in fisierul pdf (Document1)

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate