Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Timisoara 58

- - - - -
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#1
zadros

zadros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.06.2008
Pentru cei care s-au mutat sau intentioneaza sa isi achizitioneze in complexul asta: Aveti mai multe detalii despre el?
-costuri intretinere,
-paza,
-loc parcare
-calitate finisaje
-mai lasa la pret?

#2
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
cine sa se mute? trec seara pe-acolo si nu e nicio lumina aprinsa. Am vrut sa intreb daca in conditiile astea inchiriaza (e afis mare pe bloc) pentru ca ar fi costuri foarte mari cu un singur apartament. N-a raspuns nimeni la telefon.

#3
zadros

zadros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.06.2008
Am trecut azi pe acoli si erau ceva masini parcate. Paznicul mi-a zis ca mai sunt cateva libere si in cel terminat

#4
posibil_cumparator

posibil_cumparator

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.03.2015

View PostMichidoo, on 15 martie 2015 - 19:56, said:

cine sa se mute? trec seara pe-acolo si nu e nicio lumina aprinsa. Am vrut sa intreb daca in conditiile astea inchiriaza (e afis mare pe bloc) pentru ca ar fi costuri foarte mari cu un singur apartament. N-a raspuns nimeni la telefon.

Cei de la vanzari (imoteca) au program 9-18 si doar in acest interval raspund la telefon.
Eu am fost, am vizitat cele 3 blocuri (B7 - finalizat, B5, B6 - in constructie). Par ceva mai bine facute in comparatie cu alte complexe rezidentiale, insa asta e parerea mea - nu ma pricep prea bine la evaluarea unei constructii.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
e, nu te pricepi. Sigur ca te pricepi, daca esti de la agentia care vinde. Daca tot nu raspundeti la telefon, spune-mi macar aici care-i treaba cu inchiriatul. Repet, seara nu e nicio lumina aprinsa, deci nu s-a mutat nimeni in bloc (ca le-ati vandut sau nu, putin ma intereseaza). In conditiile astea, daca vrea sa se mute cineva pentru care lipsa de vecini e ideala (are nevoie de liniste, nu de usi trantite si tocuri pe gresie), ce chirie luati, luand in considerare cheltuielile cu utilitatile, paza si ce mai oferiti voi acolo? Daca erau mai multi locatari inteleg ca se impartea la toti. In cazul unui singur chirias, aruncati in capul lui toate cheltuielile?

#6
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Pentru cei interesati de apartamente in aceasta zona, sa luati in considerare si minunata fabrica Best de langa, uneori miroase de iti este imposibil sa respiri. Locuiesc pe Valea Oltului si in fiecare dimineata cand trec pe acolo in drum spre serviciu miroase foarte urat, iar uneori se depasesc pe ei.

#7
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
miroase a pufuleti. Ce e urat in asta? Posted Image

#8
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Ia o punga de pufuleti cu cascaval, baga nasul in punga respectiva si imagineazati ''esenta'' din care a iesit aroma respectiva  Posted Image
Oricum, in rest zona e Ok, e liniste, Kaufland foarte aproape, metrou destul de aproape.

#9
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostRV1923, on 23 martie 2015 - 13:26, said:

metrou destul de aproape.
Posted Image asta-i cea mai buna gluma pe care am auzit-o pe ziua de azi!

#10
RV1923

RV1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.10.2007
Nu cred ca faci mai mult de 10 minute pana la Gorjului, iar daca e o iesire pe langa Lidl-ul de pe Moinesti, chiar mai putin. Mie mi se pare acceptabil. Iar in vreo 5 ani o sa fie mai aproape la Valea Ialomitei.

#11
marianvaduva482

marianvaduva482

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2015
Sunt interesat sa cumpar un apartament in zona si am luat in calcul si Timisoara58.
Intrebarea mea este: de ce sunt asa interesati sa semneze antecontracte (contracte de promisiune de vanzare) inainte de obtinerea cadastrului? Au un discount de 5%, TVA-ul adica, daca semnezi antecontract inainte de cadrastru...
Intrebare pentru cei care locuiesc deja in blocul terminat: apartamentele sunt conectate cu utilitatile direct de la furnizori sau prin intermediar?

#12
posibil_cumparator

posibil_cumparator

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.03.2015

View Postmarianvaduva482, on 05 aprilie 2015 - 16:10, said:

Sunt interesat sa cumpar un apartament in zona si am luat in calcul si Timisoara58.
Intrebarea mea este: de ce sunt asa interesati sa semneze antecontracte (contracte de promisiune de vanzare) inainte de obtinerea cadastrului? Au un discount de 5%, TVA-ul adica, daca semnezi antecontract inainte de cadrastru...
Intrebare pentru cei care locuiesc deja in blocul terminat: apartamentele sunt conectate cu utilitatile direct de la furnizori sau prin intermediar?

Aceasta reducere de 5% se aplica la preturile de pe site? Adica pretul final de cumparare este cel afisat? ( fara sa mai adaugi TVA) ?

#13
marianvaduva482

marianvaduva482

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2015

View Postposibil_cumparator, on 05 aprilie 2015 - 17:18, said:

Aceasta reducere de 5% se aplica la preturile de pe site? Adica pretul final de cumparare este cel afisat? ( fara sa mai adaugi TVA) ?

Da, preturile finale sunt cele de pe site. Daca antecontractezi inainte de cadastru...

Edited by marianvaduva482, 05 April 2015 - 17:29.


#14
posibil_cumparator

posibil_cumparator

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.03.2015

View Postmarianvaduva482, on 05 aprilie 2015 - 17:28, said:



Da, preturile finale sunt cele de pe site. Daca antecontractezi inainte de cadastru...

Si cand iese cadastrul? Orientativ..
Oare vor fi prezenti cu ceva oferte la timon?

#15
marianvaduva482

marianvaduva482

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2015

View Postposibil_cumparator, on 05 aprilie 2015 - 21:26, said:

Si cand iese cadastrul? Orientativ..
Oare vor fi prezenti cu ceva oferte la timon?

Din ce mi s-a spus, jumatatea lui Aprilie

#16
ender_blacker

ender_blacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 13.03.2006

View Postmarianvaduva482, on 05 aprilie 2015 - 16:10, said:

Sunt interesat sa cumpar un apartament in zona si am luat in calcul si Timisoara58.
Intrebarea mea este: de ce sunt asa interesati sa semneze antecontracte (contracte de promisiune de vanzare) inainte de obtinerea cadastrului? Au un discount de 5%, TVA-ul adica, daca semnezi antecontract inainte de cadrastru...
Intrebare pentru cei care locuiesc deja in blocul terminat: apartamentele sunt conectate cu utilitatile direct de la furnizori sau prin intermediar?
Asta cu utilitatile conectate prin intermediari nu am mai auzit-o ? Ce inseamna intermediar?
Stie careva cat e antecontractarea si cum scrie ca se preda apartamentul? Finisat si conectat la utilitati etc?

#17
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Intermediar inseamna ca intreb blocul este conectat la ENEL, de exemplu, pe un singur contract. De obicei este pe numele dezvoltatorului si el mai departe incaseaza pentru apartamente de la proprietari. Se mai practica pe aici - pe acolo, mai ales cand nu este totul finalizat si curentul este furnizat de pe "santier".

#18
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
@ ender_blacker  + @ adrian.paul:  Iar pretul este aferent persoanelor juridice, adica mai mare decat pentru consumatorii casnici!

Edited by bogdan10, 06 April 2015 - 11:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate