Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Win 8.1 64 b probleme cu VC6++

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gm_ignat

gm_ignat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2008
Buna,
Am si eu o problema foarte ciudata.
Aplicatia pe care o "administrez" apeleaza un dll (fara COM - nu am nevoie de regsvr32) facut in Visual studio 6 C++. Testarile le-am facut pe win 7 cu 32 b. Fisierul era copiat in C:\windows\system32.
A fost nevoie sa testez pe win 8.1 pro pe 64 b. Binenteles ca nu a mers. Am facut upgrade la surse pana l-am "dus" la VS 2010. Am facut o versiune compilabila pe 64.
Am pus fisierul nou in C:\windows\syswow64 si a functionat. Am pus fisierul nou pe win 7 32b si nu a mers.
Totusi, a doua zi, pe win 8.1 64b NU a mai recunoscut fisierul nou! Am pus pe cel vechi si a mers!
Deja nu mai inteleg nimic.
Sa nu-mi spuneti ca nu stiu ce fisiere am pus. Pentru dll-ul nou am pus un am numar la file version, special ca sa stiu cu ce fisiere lucrez.
Si aproape sigur s-a intamplat asta la mai multe calculatoare. Aplicatia mea este data la mai multi clienti, si doar unul singur s-a plans ca nu ii functioneaza.
Deci? Ma ajuta cineva cu acest mister?
Multumesc frumos.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postgm_ignat, on 26 februarie 2015 - 19:39, said:

Am facut o versiune compilabila pe 64. Am pus fisierul nou in C:\windows\syswow64 si a functionat. Am pus fisierul nou pe win 7 32b si nu a mers.
Pai daca compilat un .dll pentru 64-bit atunci cum sa-l copii in syswow64 cand aici sunt pentru 32-bit (cand ai sistem pe 64) ?

Edited by neagu_laurentiu, 26 February 2015 - 19:54.


#3
gm_ignat

gm_ignat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2008
Scuze, m-am exprimat gresit. Am compilat pe un win 8 pe 64 b. Compatibilitatea a fost tot pentru 32, nu puteam face pentru 64.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate