Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Win 8.1 64 b probleme cu VC6++

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gm_ignat

gm_ignat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2008
Buna,
Am si eu o problema foarte ciudata.
Aplicatia pe care o "administrez" apeleaza un dll (fara COM - nu am nevoie de regsvr32) facut in Visual studio 6 C++. Testarile le-am facut pe win 7 cu 32 b. Fisierul era copiat in C:\windows\system32.
A fost nevoie sa testez pe win 8.1 pro pe 64 b. Binenteles ca nu a mers. Am facut upgrade la surse pana l-am "dus" la VS 2010. Am facut o versiune compilabila pe 64.
Am pus fisierul nou in C:\windows\syswow64 si a functionat. Am pus fisierul nou pe win 7 32b si nu a mers.
Totusi, a doua zi, pe win 8.1 64b NU a mai recunoscut fisierul nou! Am pus pe cel vechi si a mers!
Deja nu mai inteleg nimic.
Sa nu-mi spuneti ca nu stiu ce fisiere am pus. Pentru dll-ul nou am pus un am numar la file version, special ca sa stiu cu ce fisiere lucrez.
Si aproape sigur s-a intamplat asta la mai multe calculatoare. Aplicatia mea este data la mai multi clienti, si doar unul singur s-a plans ca nu ii functioneaza.
Deci? Ma ajuta cineva cu acest mister?
Multumesc frumos.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postgm_ignat, on 26 februarie 2015 - 19:39, said:

Am facut o versiune compilabila pe 64. Am pus fisierul nou in C:\windows\syswow64 si a functionat. Am pus fisierul nou pe win 7 32b si nu a mers.
Pai daca compilat un .dll pentru 64-bit atunci cum sa-l copii in syswow64 cand aici sunt pentru 32-bit (cand ai sistem pe 64) ?

Edited by neagu_laurentiu, 26 February 2015 - 19:54.


#3
gm_ignat

gm_ignat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2008
Scuze, m-am exprimat gresit. Am compilat pe un win 8 pe 64 b. Compatibilitatea a fost tot pentru 32, nu puteam face pentru 64.
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate