Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Kosovo will fall! -sfarsitul statului fantoma?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
129 replies to this topic

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Luati cu popcorn:
http://rt.com/news/2...protester-tear/
Proteste de strada, cu toata politia scoasa si sirenele sunand neincetat. Criminalii kosovari traficanti de organe fac din nou mare scandal, contra unui oficial sarb, pe care il acuza ca le-ar fi jignit un criminal de razboi (pardon, erou :P).
Ce va urma, care va fi soarta acestui...nici nu stiu cum sa-l numesc, in inima Europei? Asta ne mai lipsea, ca n-aveam noi destule la granita!
Multumim amerlocilor iubiti, multumim NATO si UE! Frakensteinul s-a trezit la viata, acu' sa te tii...

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 toto_riina, on 27 ianuarie 2015 - 16:04, said:

Luati cu popcorn:
Ce ai patit coane... fac si aia o demonstratie legata de modul in care un complex minier revendicat de sarbi este condus si gata kill kill ? Bre, te joci prea mult CS Posted Image A stai ca acu am vazut... te uitai la un link Russia Today, se explica :)
Uite un link corect si nepanicar aici: http://www.hotnews.r...dependentei.htm
Este un semn de democratie, pot protesta fara sa ajunga in groapa comuna.

Edited by andreic, 27 January 2015 - 16:27.


#3
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
KOSOVO = "FERENTARI" DE SERBIA.
Yugoslavia a suferit foarte mult din cauza americaniilor.
Sa stii ca limba sarba, croata, muntenegreana, bosniaca sunt toate aceleasi limbi. (gen limba moldoveneasca in Rep Moldova)
Macedoniana e o amestecatura de sarba cu bulgara.
Eu nu sunt impotriva americanilor si nici a rusilor, nici nu sunt cu America sau nici cu RUSIA.
Sunt impartiala

Edited by smokke2, 27 January 2015 - 16:30.


#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Desparte si stapaneste..cam asta au incercat americanii cu europa de est si asta ne-a adus razboiul aproape de granita atat din est cat si din sud-vest.

Edited by n-amname, 27 January 2015 - 16:48.


#5
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

 smokke2, on 27 ianuarie 2015 - 16:29, said:

KOSOVO = "FERENTARI" DE SERBIA.
Yugoslavia a suferit foarte mult din cauza americaniilor.
Sa stii ca limba sarba, croata, muntenegreana, bosniaca sunt toate aceleasi limbi. (gen limba moldoveneasca in Rep Moldova)
Macedoniana e o amestecatura de sarba cu bulgara.
Eu nu sunt impotriva americanilor si nici a rusilor, nici nu sunt cu America sau nici cu RUSIA.
Sunt impartiala

Să știi că sunt limbi diferite.

 toto_riina, on 27 ianuarie 2015 - 16:04, said:

Luati cu popcorn:
http://rt.com/news/2...protester-tear/
Proteste de strada, cu toata politia scoasa si sirenele sunand neincetat. Criminalii kosovari traficanti de organe fac din nou mare scandal, contra unui oficial sarb, pe care il acuza ca le-ar fi jignit un criminal de razboi (pardon, erou Posted Image).
Ce va urma, care va fi soarta acestui...nici nu stiu cum sa-l numesc, in inima Europei? Asta ne mai lipsea, ca n-aveam noi destule la granita!
Multumim amerlocilor iubiti, multumim NATO si UE! Frakensteinul s-a trezit la viata, acu' sa te tii...

Frankistanul încă își doarme somnul de veci.

#6
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
cum ar zice prietena mea: Косово jе Сърбия!
Pai cat sa mai lasi Campia Mierlei (unde si-au dat sangele Sarbii ca sa apere Crestinismul si Orthodoxia) sa fie in stapanirea musulmanilor!?
Adevarul este ca au vrut "independenta"... si de ea au parte.

"Kosovo are cea mai tânără populaţie din Europa: jumătate din ea are sub 25 de ani. Chiar şi peste jumătate dintre miniştri au sub 40 de ani, iar preşedintele ţării, Atifete Jahjaga , fost comandant de poliţie, avea doar 36 de ani atunci când a fost aleasă anul trecut. Rata generală a şomajului din Kosovo este de aproximativ 45%, cea mai mare din Balcanii de Vest, dar în rîndul tinerilor aceasta se ridică la 75 la sută. Economia muribundă este dependentă de sectorul serviciilor, de ajutoarele internaţionale şi de banii trimişi de diaspora kosovară, deşi cea din urmă sursă de venituri a fost afectată de criza financiară globală. La frustrările tineretului kosovar se adaugă faptul că ţara lor este ultima din Balcani ai cărei cetăţeni nu pot călători liber în ţările UE. „Şomajul în Kosovo distruge tineretul", susţin analiştii care mai subliniază că nepotismul şi clientelismul îngreunează şi mai mult viaţa tinerilor şi a şomerilor. Şi probabil că situaţia se înrăutăţi, înainte să se amelioreze, dacă se ia în calcul faptul că aproximativ 200 000 de tineri vor ajunge la vârsta de muncă în următorii cinci ani.   Alocaţiile de şomaj sunt aproape inexistente în Kosovo, iar singurul sistem de alocaţii sociale este familia. Mulţi caută evadarea în consumul de alcool şi de droguri."
Citeste mai mult: adevarul.ro/international/in-lume/kosovo-bomba-ceas-europa-1_50ba00d97c42d5a663af2a5d/index.html

un film de urmarit: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bzvNZz-X-50?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by nanashu, 27 January 2015 - 17:29.


#7
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Repubika e Kosoves =o magarie, o talharie la drumul mare a Marilor Puteri pt. a lovi in inima ortodoxiei un popor mandru dar demn! Serbia a fost una din cele mai nedreptatite tari din Europa. Nu pedepsesti o tara, un popor pentru greselile liderilor lui in felul asta, smulgandu-i o parte din teritoriul sau! Atrocitati au comis si bosniacii, si croatii, dar nici unii n-au sfarsit cu tara ciopartita! Ba mai mult, in Bosnia, croatii si musulmanii au fost fortati sa stea in aceleasi granite cu sarbii, pt. a pastra unitatea statului- si in Bosnia a fost macel mult mai mare ca in Kosovo!
Asta se intampla cand dai o parte din tara suverana pe mana unor talhari, traficanti de organe si teroristi, considerati asa chiar de catre epartamentul de Stat. Care, desigur, s-a indoit dupa cum bate vantul, conform intereselor. Balcanii si-asa erau un butoi cu pulbere si fara sa vina americanii sa deseneze granite, dar acum stau sa explodeze, uitati-va si la Ucraina!
Plus de asta, Serbia dupa plecarea lui Milosevic, devenise o tara democrata, a luat-o pe drumul drept, al diplomatiei, astazi sta la masa cu europenii la Bruxelles si e invitata in UE samd. De ce a fost pedepsita Serbia democrata?

#8
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007
Si pana la urma este recunoscut Kosovo de comunitatea internationala?

#9
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 tfmercedez, on 27 ianuarie 2015 - 18:16, said:

Si pana la urma este recunoscut Kosovo de comunitatea internationala?

De unii da , de altii nu . Romania nu l-a recunoscut .

#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Duculeano, recunoşti că Serbia a devenit reepectată după plecarea lui Miloşevici. Atunci de ce mai întrebi de ce a fost "pedepsită"?

Statele musulmane în general sunt măcinate de crize şi războaie, este modul musulmanilor de a se manifesta.

Sârbilor le-a fost făcut un serviciu că au scăpat de ei.

#11
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 motanul13, on 27 ianuarie 2015 - 18:18, said:


De unii da , de altii nu . Romania nu l-a recunoscut .
Prostanul ala de la Palatul Victoria s-a grabit sa-l recunoasca, numai ca sa-i faca in ciuda lui Basescu (credea el). Pe principiul "daca Basescu zice da, eu zic ba". Noroc ca nu se mai uita nimeni pe afara in gura lui.

#12
alexkr

alexkr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 23.04.2014
Domnisoara toto riina, invata engleza. Cand faci o predictie bazata pe prezent, se foloseste "is going to".

#13
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Kosovo este Serbia.  Punct.

De recunoscut nu stiu daca Romania la recunoscut dar stiu ca au fost presiuni de peste ocean.

#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 smokke2, on 27 ianuarie 2015 - 16:29, said:

Sa stii ca limba sarba, croata, muntenegreana, bosniaca sunt toate aceleasi limbi. (gen limba moldoveneasca in Rep Moldova)
Macedoniana e o amestecatura de sarba cu bulgara.

Nu sunt aceeași limbă, sunt dialecte. Atâta numa că ei n-au avut norocul unor elite care au asanat sistematic cam toate dialectele locale prin impunerea unuia singur (cel muntenesc).

#15
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007

 motanul13, on 27 ianuarie 2015 - 18:18, said:

De unii da , de altii nu . Romania nu l-a recunoscut .
Romania nu l-a recunoscut ca sa nu creeze un precedent pentru maghiarii din secuime. Hai sa nu fim ipocriti, daca n-ar fi fost secuii, lingaii care conduc Romania ar fi fost printre primii care recunosteau sa arate cit de mare e toleranta si democratia din Romania.

#16
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 benis, on 27 ianuarie 2015 - 18:26, said:

Sârbilor le-a fost făcut un serviciu că au scăpat de ei.

Lasati sa se manifeste in voie, sarbii scapau ei singuri de astia.
[ http://new3.fjcdn.com/thumbnails/comments/Remove+kebab+2012+_6ddff0945578da18ea3e4a58524ee89c.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 marcu35, on 27 ianuarie 2015 - 19:23, said:

Kosovo este Serbia.  Punct.

De recunoscut nu stiu daca Romania la recunoscut dar stiu ca au fost presiuni de peste ocean.
Romania nu recunoaste "Kosovo".

 AlexIP, on 27 ianuarie 2015 - 19:30, said:

Nu sunt aceeași limbă, sunt dialecte. Atâta numa că ei n-au avut norocul unor elite care au asanat sistematic cam toate dialectele locale prin impunerea unuia singur (cel muntenesc).
Bunica mea paterna s-a nascut intr-o localitate din Serbia (Crkva Crna). Nu stiu ce limba e, dar chiar seamana cu sarba cu croata, dar au scrisuri diferite si structura gramaticala e putin asemanatoara.

 benis, on 27 ianuarie 2015 - 18:26, said:

Duculeano, recunoşti că Serbia a devenit reepectată după plecarea lui Miloşevici. Atunci de ce mai întrebi de ce a fost "pedepsită"?

Statele musulmane în general sunt măcinate de crize şi războaie, este modul musulmanilor de a se manifesta.

Sârbilor le-a fost făcut un serviciu că au scăpat de ei.
Mergi in Serbia, daca vezi un sat/un oras fara o moschee.
Neoficial cred 20-30 % din populatie sunt musulmani.

#18
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

 andreic, on 27 ianuarie 2015 - 16:24, said:

Ce ai patit coane... fac si aia o demonstratie legata de modul in care un complex minier revendicat de sarbi este condus si gata kill kill ? Bre, te joci prea mult CS Posted Image A stai ca acu am vazut... te uitai la un link Russia Today, se explica Posted Image
Uite un link corect si nepanicar aici: http://www.hotnews.r...dependentei.htm
Este un semn de democratie, pot protesta fara sa ajunga in groapa comuna.

Pentru tine hotnews e mai credibil decat RT? Acum am vazut avatarul tau. Se explica...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate