Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

vreau sa leg 2 monitoare la un pc .!

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006
Buna Ziua am un monitor Lcd si unul CRT si mai am o placa video Asus V9520 128 mb ddr .. mai multe detali despre ea aici .. http://ro.asus.com/p...amp;modelmenu=1 cred ,, :) asea scz de link .. si mai am o placa audio Cmedia de 5.1 .. asea zice ... ! Bun si as dori sa stiu cum pot sa le conectez 2 monitare cel Lcd si cel CRt ... din cate am inteles se poate .. dar nu stiu cum ..si daca fac asta pot sa ma uit la un monitor la fil si la celalat sa ma joc sau ceva in genul ? !?
Sper sa imi puteti raspunde. .! am cautat pe net ceva tutorial sau ceva dar nu am pre gasit...
Multumesc Anticipat .. !

#2
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Poti foarte bine face ceea ce doresti, monitorul CRT il conectezi in portul VGA (ala albastru, ca sa evitam alte discutii) iar LCD-ul in celalalt, direct daca are intrare DVI sau printr-un adaptor DVI > VGA de genul asta daca nu are (adaptor pe care l-ai primit o data cu placa btw  -_- )

PS: ia vezi aici , poate intelegi mai usor :)

Edited by Bobby_ro, 14 September 2009 - 00:29.


#3
Dorel_Atelier

Dorel_Atelier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.09.2009
... si selectezi din driver Dual View.

#4
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006
ok dar unde intru in drivere si setez dual view ? nu stiu poate nu am driverele corecte instalate .. ? dar cu partea audio cum ramane ?

#5
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Audio: in boxele sistemului

Pentru setari: click dreapta pe desktop > NVIDIA Display
Sau: acelasi click dreapta > Properties > Settings

Edited by Bobby_ro, 14 September 2009 - 00:34.


#6
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 Bobby_ro, on 14th September 2009, 01:32, said:

Audio: in boxele sistemului

Pentru setari: click dreapta pe desktop > NVIDIA Display
Sau:                                                  > Properties > Settings
nu intelegi cu partea audio cum ramane pot face asea ceva sau nu ;pot ? asta te intreb... !

#7
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Stai sa inteleg, vrei sa asculti in acelasi timp doua chestii diferite?  

O data sonorul filmului de pe monitorul 1
Si simultan sonorul jocului afisat pe monitorul 2?   :huh:

Merg ambele in acelasi timp, pe aceasi placa de sunet in aceleasi boxe daca te incanta cu ceva  -_-  dar va iesi o varza audititva in toata regula  :D . Sau poti inchide sonorul uneia dintre aplicatii.

Daca vrei insa sa ai posibilitatea de a asculta sonorul celor doua aplicatii distinct, mai ai nevoie de inca o placa de sunet si o pereche de boxe. Nu vad insa care ar fi utilitatea  <_<

#8
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 Bobby_ro, on 14th September 2009, 01:44, said:

Stai sa inteleg, vrei sa asculti in acelasi timp doua chestii diferite?  

O data sonorul filmului de pe monitorul 1
Si simultan sonorul jocului afisat pe monitorul 2?   :huh:

Merg ambele in acelasi timp, pe aceasi placa de sunet in aceleasi boxe daca te incanta cu ceva  -_-  dar va iesi o varza audititva in toata regula  :D . Sau poti inchide sonorul uneia dintre aplicatii.

Daca vrei insa sa ai posibilitatea de a asculta sonorul celor doua aplicatii distinct, mai ai nevoie de inca o placa de sunet si o pereche de boxe. Nu vad insa care ar fi utilitatea  <_<

ok mai bag o placa de sunet ... ! si atunci setez jocul pe o anumita placa de sunet .. si winampul sau filmul il las pe default ... atunci o sa pot asculta pe boxe in timp de jocul o sa pot sa ascult in casti .. ! Thx omule esti de milioane ... acu e seara si nu pot sa instalez monitorul .. dar maine ... o sa il instalez si o sa vad dar am o singura nedumerire mie nu imi arata ca in video sa selectez amandoua ...monitoarele ... ? de ce ?
am pierdut cd original cu driverele ... ! o adresa ? unde le gasesc .. ?

Attached Files

  • Attached File  min.JPG   5.81K   26 downloads

Edited by infern0, 14 September 2009 - 00:55.


#9
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006
Poti sa setezi volumul Winamp-ului si pe cel al jocului astfel incat sa se auda cum vrei tu, pe aceeasi pereche de boxe si cu o singura placa de sunet.
Mi se pare o investitie inutila sa-ti mai cumperi o placa de sunet + o pereche de casti pentru... nimic; diferenta intre asta si ce am zis eu mai sus este fix zero.

N-ai mai jucat niciodata un joc in timp de ascultai muzica?

--

Drivere nu-ti trebuie de nicio culoare. Monitoarele merg ambele in acelasi timp out-of-the-box.

Este evident ca nu poti sa le selectezi pe amandoua; sunt entitati separate, fiecare cu setarile ei; vor functiona amandoua daca nu soliciti in mod explicit sa-l dezactivezi pe unul dintre ele.

Ca sa joci un joc pe monitorul 1 si sa ai altceva deschis pe monitorul 2 trebuie sa alegi "Extended desktop". Alta optiune mai este "Duplicate desktop" (sau alt nume asemanator)

Jocurile fullscreen vor rula, in principiu, doar pe monitorul principal (cel numerotat cu 1); or fi metode sa extinzi jocul pe ambele monitoare, dar aici sa te ajute altcineva :)

#10
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008

Quote

Jocurile fullscreen vor rula, in principiu, doar pe monitorul principal (cel numerotat cu 1); or fi metode sa extinzi jocul pe ambele monitoare, dar aici sa te ajute altcineva


Aici se ocupa driverele in plus...

#11
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 gxg88, on 14th September 2009, 03:11, said:

Poti sa setezi volumul Winamp-ului si pe cel al jocului astfel incat sa se auda cum vrei tu, pe aceeasi pereche de boxe si cu o singura placa de sunet.
Mi se pare o investitie inutila sa-ti mai cumperi o placa de sunet + o pereche de casti pentru... nimic; diferenta intre asta si ce am zis eu mai sus este fix zero.
Detaliaza ...

Adica poate sa seteze volumul cum vrea el, dar se vor auzi in acelasi timp pe aceleasi boxe / casti, sau poate inchide sonorul uneia dintre aplicatii .... ai citit ce am scris mai sus vizavi de asta?


Quote

Ca sa joci un joc pe monitorul 1 si sa ai altceva deschis pe monitorul 2 trebuie sa alegi "Extended desktop". Alta optiune mai este "Duplicate desktop" (sau alt nume asemanator)

Jocurile fullscreen vor rula, in principiu, doar pe monitorul principal (cel numerotat cu 1); or fi metode sa extinzi jocul pe ambele monitoare, dar aici sa te ajute altcineva :)
Jocurile fullscreen vor rula pe ce monitor doreste muschiul tau, alaturi de rularea de filme in mod fullscreen, toate astea le setezi bineinteles din driverele placii video si nu din proprietatile windowsului. Si zau ca e pacat sa stai cu driverele microsoft si nu cu cele ale producatorului chiar daca nu este vorba de hardware de ultima generatie  ;)

Apropo de drivere: le gasesti aici

Edited by Bobby_ro, 14 September 2009 - 11:44.


#12
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 Bobby_ro, on 14th September 2009, 12:42, said:

Detaliaza ...

Adica poate sa seteze volumul cum vrea el, dar se vor auzi in acelasi timp pe aceleasi boxe / casti, sau poate inchide sonorul uneia dintre aplicatii .... ai citit ce am scris mai sus vizavi de asta?



Jocurile fullscreen vor rula pe ce monitor doreste muschiul tau, alaturi de rularea de filme in mod fullscreen, toate astea le setezi bineinteles din driverele placii video si nu din proprietatile windowsului. Si zau ca e pacat sa stai cu driverele microsoft si nu cu cele ale producatorului chiar daca nu este vorba de hardware de ultima generatie  ;)

Apropo de drivere: le gasesti aici
THX ACUM AM O PROBLEMA .. E OK AM REUSIT SA FAC TOATE MERGE OK DAR AM O PROBLEMA. .. DE EXEMPLU DESCHID uN JOC fULL SCREEN.. COUNTER-STRIKE DE EXEMPLU .. IAR PE CELALAT DESCHID  BROWSERUL... FIREFOX SI CAND MOR IN CS VREAU SA MA UIT PE NET .. LA CEVA POZE ... CAND MUT .. SI DAU CLICK PE BROWSER ... COUNTER-STRIKE-UL MERGE IN TASKBAR .. DE CE ? SAU CUM POT REMEDIA CHESTIA ASTA .. ?

#13
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Din driver...Dar nu este neplacut spatiul dintre ecrane?Mie mi se pare ca da...

#14
infern0

infern0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 01.07.2006

 adill, on 14th September 2009, 18:00, said:

Din driver...Dar nu este neplacut spatiul dintre ecrane?Mie mi se pare ca da...
chiar de loc dar cum pot seta chestia aia sa fie ok ?

#15
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Nu stiu sa lucrez pe nVidia



Proud ATI user  B) :P

#16
Tangram

Tangram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.08.2008
Le setezi sa fie extended display iar CS il rulezi windowed. Il muti frumos sa acoperi cu fereastra un monitor si dechizi browserul pe care il asezi pe celalalt monitor.

Acum depinde si ce calc ai pentru ca s-ar putea ca jocul sa se miste in reluare  :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate