Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

BACALAUREAT 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5261 replies to this topic

#1
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Deoarece se apropie furtunos acest examen  :naughty:  , am deschis topic si pt el. Va anexez programele pt bac 2010 de pe siteul ministerului si metodologia. Daca se modifica ulterior, le modificam si noi. Mult succes!!

Attached Files


Edited by Lucian_M, 05 July 2010 - 23:49.


#2
icecriss

icecriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.09.2008
Au aparut modele de subiecte pentru bac 2010.

http://subiecte2010.edu.ro

#3
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Modelele seamana foarte mult cu cele de anul trecut. Am inteles ca anul acesta se pun camere in salile de examen, e adevarat ?

#4
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Ce mai conteaza ? Oricum o sa invatam toti de 10 si o sa ne luam notele pe merit.  :lol:
Desi nu cred ca exista bani de o investitie de genul. Probabil o sa fie doar in cateva scoli.

Cat despre modele, e mai degraba modelul pentru ca abia au reusit sa faca un model de materie.  S-au mai chinuit si o luna sa le faca.

#5
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostCoBr4, on 31st October 2009, 13:12, said:

Am inteles ca anul acesta se pun camere in salile de examen, e adevarat ?
miramas sa mai fie bani si de acestea :rolleyes:

#6
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Până la examen eu zic că se mai schimbă de 20 de ori și programa și modelele și metodologia. Deocamdată bucurați-vă de ultimul an de liceu ;)
Probabil v-au mai spus-o și vă vor mai spune și alții BAC-ul  nu e chiar așa de greu pe cât pare.

#7
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Trageti mai mult pentru admitere daca vreti sa mergeti la o facultate unde se da. BACu se da degeaba in Romania.

#8
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Da e chiar degeaba(sarcasm). La bac e matematica mai grea dacat majoritatea examenelor de admitere care contin matematica.
Nu as numi chestia asta tocmai inutila. Pentru ca daca te descurci la bac exista sansa sa te descurci si la admitere destul de bine.

Plus ca daca stii ca anumite materii le ai si la admitere si la bac esti dublu motivat. Si astfel inveti mai cu spor pentru ele.


Pe mine ma framanta o chestie. La proba de competente digitale daca i acces la internet, intrebarile alea nu pot fi rezolvate in 3 minute ?  :D
Iti mai raman niste sarcini de lucru relativ usoare la care te poti folosi de cei din jurul tau. In concluzie e un mare fas ca o sa aiba toata lumea nivel avansat. Poate doar accidental o sa mai fie cineva cu nivel mediu.

Edited by mausyo, 02 November 2009 - 22:45.


#9
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008

View Postmausyo, on 2nd November 2009, 22:44, said:


Da e chiar degeaba(sarcasm). La bac e matematica mai grea dacat majoritatea examenelor de admitere care contin matematica.


Aici gresesti. Rasfoieste putin o culegere de admitere la poli si iti vei schimba parerea ( in special cea de la Cluj ) ;)

Edited by Lucian_M, 05 November 2009 - 11:15.


#10
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
eh .. poate am gresit in legatura cu asta. Dar in orice caz bacul nu e inutil.

#11
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
E degeaba in liceele unde (poate) se dau bani si elevii pot copia in voie :). Eu la matematica am emotii si poate putin la romana.

#12
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
Nu se poate spune că e inutil. E ultimul examen la liceu, e un pașaport pentru admiterea la facultate... unii chiar îl pică!!

Dar unii încearcă să-l facă să pară mult mai interesant, mai complex, mai eficient, mai... de-astea... decât este el.

#13
bacul_2010

bacul_2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2009
Vand fituici pt bac 2010. sunt facute dupa variantele publicate anul trecut. dupa cum deja se stie acestea se vor da cel mai probabil si snul acesta. am fituici facute la romana, mate m1,m2, geografie, istorie, biologie vegetala, biologie animala, info C++neintensiv, fizica, marketing si mediu concurential. costul unui set este de 30 lei. sunt facute de dimensiuni 9/12cm, fata-verso. anul trecut toti cei ce le au folosit au luat peste 9.;). nu rsp pe forum. id mess : bacul_2010
ps: la comenzi  de 10 bucati se ofera una gratis; de asemenea nu se platesc taxele postale (10 lei pt comenzi mai mici de 10 buc)

#14
Albulici

Albulici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 18.04.2008
Succes celor care sustin bacul anul acesta.
Veti copia sau ati invatat?

#15
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Multumim. Invatam :)

Edited by costinthebest, 08 January 2010 - 21:11.


#16
picu022

picu022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 04.02.2008

View PostAlbulici, on 1st January 2010, 18:11, said:

Succes celor care sustin bacul anul acesta.
Veti copia sau ati invatat?
Merci. Nu merg pe copiat ca nu se stie. Mai sigur e sa invat  :rolleyes:
Deocamdata astept proba de competente digitale de pe 20 ianuarie.
V-ati uitat pe model? Mi se pare foarte usoara...

#17
fyrewall

fyrewall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.09.2007
Tot citesc prin regulament dar nu gasesc ceva clar la problema mea.
   Incerc sa aflu daca pot sa dau la biologie pt k a m terminat profesionala (profil tehnic),dupa a urmat seralul (la zi) si acum nu gasesc ceva care sa ma lamureasca.
   Voi ce stiti in legatura cu asta? :huh:

Edited by Lucian_M, 06 February 2010 - 15:27.
Limbaj Irc. Se vede gradul de inteligenta dupa niclname- s-a scris cu "y" in loc de "i". La urmatoarea abatere sterg postarea.


#18
aecrime

aecrime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2010
Competentele digitale le are orice posesor de calculator , trebuie doar sa fii atent si sa te misti repede (daca tot iti lasa netul 30 minute ) .Sincer sa fiu am invatat mai multe singur decat m-a invatat profesorul la scoala ...

Nu cred ca trebuie sa stii "pe de-rost " atat timp cat duci totul la capat singur ( nu fac referire la copiat ) .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate