Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#235
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 tomaso, on Sep 24 2007, 23:34, said:

Al-Qaida amenință că va extermina Occidentul

http://www.adevarul....a...1&id=326180


 nettoyeur, on Sep 25 2007, 03:48, said:

ce'ar fi sa ii punem pe get li, gunar, imunteanu & co. sa le explice talibanilor de la alcaeda cum sta treaba cu turnurile.
se pare ca aia inca traiesc cu impresia ca ei au daramat turnurile :).
ca vad ca mai au putin si se autoaduleaza, asa de desteoti au ajuns sa se creada. restu' alora de nu cred in bazaconii ori sunt indoctrinati ori prosti.


 cardinal, on Sep 25 2007, 04:20, said:

dar de ce sa o faca ei, ca doar alqaida are treaba cu tine, nu cu ei :P


 nettoyeur, on Sep 25 2007, 06:15, said:

or fi avand, problema e ca exista un conflict de interese.
alcaeda asta le cam rastoarna teoriile.
nesimtiti, pah bune.


Dragi mei, daca voi chiar credeti bazaconiile acestea inseamna ca sunteti mai "copiii" decat sunt eu !Trezitiva o data la realitate.



The Power of Nightmares: Baby It's Cold Outside


UK Prime Minister and US President George W Bush stand behind a picture of Osama Bin Laden
Should we be worried about the threat from organised terrorism or is it simply a phantom menace being used to stop society from falling apart?

Click here to send us your comments

In the past our politicians offered us dreams of a better world. Now they promise to protect us from nightmares.

The most frightening of these is the threat of an international terror network. But just as the dreams were not true, neither are these nightmares.

In a new series, the Power of Nightmares explores how the idea that we are threatened by a hidden and organised terrorist network is an illusion.

It is a myth that has spread unquestioned through politics, the security services and the international media.


THE POWER OF NIGHTMARES
Three part series
Tuesday, 18 January, 2005
2320 GMT on BBC Two

I: Baby It's Cold Outside
II: The Phantom Victory
III: The Shadows In The Cave
At the heart of the story are two groups: the American neo-conservatives and the radical Islamists.

Both were idealists who were born out of the failure of the liberal dream to build a better world.

These two groups have changed the world but not in the way either intended.


Those with the darkest fears became the most powerful
Together they created today's nightmare vision of an organised terror network.

A fantasy that politicians then found restored their power and authority in a disillusioned age. Those with the darkest fears became the most powerful.

The rise of the politics of fear begins in 1949 with two men whose radical ideas would inspire the attack of 9/11 and influence the neo-conservative movement that dominates Washington.

Both these men believed that modern liberal freedoms were eroding the bonds that held society together.

The two movements they inspired set out, in their different ways, to rescue their societies from this decay. But in an age of growing disillusion with politics, the neo-conservatives turned to fear in order to pursue their vision.

They would create a hidden network of evil run by the Soviet Union that only they could see.

The Islamists were faced by the refusal of the masses to follow their dream and began to turn to terror to force the people to "see the truth"'.

The Power of Nightmares will be broadcast over three nights from Tuesday 18 to Thursday, 20 January, 2005 at 2320 GMT on BBC Two. The final part has been updated in the wake of the Law Lords ruling in December that detaining foreign terrorist suspects without trial was illegal.

http://news.bbc.co.u...mes/3755686.stm


The Power of Nightmares: The Shadows In The Cave


http://newsimg.bbc.c...den_cave203.jpg

The Power of Nightmares assesses whether the threat from a hidden and organised terrorist network is an illusion. In the concluding part of the series, the programme explains how the illusion was created and who benefits from it.

Osama Bin Laden
In the wake of the shock and panic created by the devastating attack on the World Trade Center on 11 September, 2001, the neo-conservatives reconstructed the radical Islamists in the image of their last evil enemy, the Soviet Union - a sinister web of terror run from the centre by Osama Bin Laden in his lair in Afghanistan.



THE POWER OF NIGHTMARES
Part III: Shadows In The Cave
Thursday, 20 January, 2005
2320 GMT on BBC Two

I: Baby It's Cold Outside
II: The Phantom Victory
III: The Shadows In The Cave
There are dangerous and fanatical individuals and groups around the world who have been inspired by extreme Islamist ideas, and who will use the techniques of mass terror - the attacks on America and Madrid make this only too clear.

But the nightmare vision of a uniquely powerful hidden organisation waiting to strike our societies is an illusion.

Wherever one looks for this al-Qaeda organisation, from the mountains of Afghanistan to the "sleeper cells" in America, the British and Americans are chasing a phantom enemy.

But the reason that no-one questions the illusion is because this nightmare enemy gives so many groups new power and influence in a cynical age - and not just politicians.

Those with the darkest imaginations have now become the most powerful.

In part one, the programme looked at the origins of the neo-conservatives and the radical Islamists in the 1950s.

The second part of the series examined how the radical Islamists and neo-conservatives came together to defeat the Soviet Union in Afghanistan.

The Power of Nightmares will be broadcast over three nights from Tuesday 18 to Thursday, 20 January, 2005 at 2320 GMT on BBC Two. The final part has been updated in the wake of the Law Lords ruling in December that detaining foreign terrorist suspects without trial was illegal.


http://news.bbc.co.u...mes/3970901.stm


Edited by daniel_85, 25 September 2007 - 07:07.


#236
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 daniel_85, on Sep 25 2007, 08:02, said:

Dragi mei, daca voi chiar credeti bazaconiile acestea inseamna ca sunteti mai "copiii" decat sunt eu !Trezitiva o data la realitate.

Realitatea e ca lumea musulmana e foarte diferita de lucrurile considerate normale pe aici - si nu e din cauza noastra :)

Mai mult , comunitatile musulmane din vest nu respecta tarile in care isi castiga existenta - vezi doar cazurile triste ale omorurilor din "onoare" - ar fi util sa ai si o executie cu pietre la tine e in sig pentru obiectivitate .

#237
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 AMDG, on Sep 25 2007, 08:21, said:

Realitatea e ca lumea musulmana e foarte diferita de lucrurile considerate normale pe aici - si nu e din cauza noastra :)

Mai mult , comunitatile musulmane din vest nu respecta tarile in care isi castiga existenta - vezi doar cazurile triste ale omorurilor din "onoare" - ar fi util sa ai si o executie cu pietre la tine e in sig pentru obiectivitate .

Sa vezi ai nostri ce respect au prin tarile unde se duc la ciordit scuze am vrut sa spun cules de capsuni.

#238
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 daniel_85, on Sep 25 2007, 14:04, said:

Sa vezi ai nostri ce respect au prin tarile unde se duc la ciordit scuze am vrut sa spun cules de capsuni.

Nu poti sa faci mai mult decat sa schimbi subiectul ?  M-as fi asteptat la altceva de la JC Denton :)

Pe cand o sa ai niste descrieri de omoruri cu pietre in sig , de dragul impartialitatii ?

Edited by AMDG, 25 September 2007 - 13:34.


#239
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 AMDG, on Sep 25 2007, 14:33, said:

Nu poti sa faci mai mult decat sa schimbi subiectul ?  M-as fi asteptat la altceva de la JC Denton :)

Pe cand o sa ai niste descrieri de omoruri cu pietre in sig , de dragul impartialitatii ?

Nu frate! mie sila de astia care au devenit  europeni de vreo doua luni si sunt gata sa  invete intreaga lumea musulmana  ce e aia civilizatie si democratie.Noi am uitat regimul comunist , "revolutia" , mineriadele, copiii strazi , crimele/violenta de la noi .Voi vreti sa-i educam pe alti cu forta.Vedeti-va voi,  mai bine    barna din ochi    decat paiul    din ochii  celorlalti! Hai ....  <_<

Edited by daniel_85, 25 September 2007 - 15:54.


#240
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 daniel_85, on Sep 25 2007, 16:48, said:

sa  invete intreaga lumea musulmana  ce e aia civilizatie si democratie.

Unde exista democratie in lumea musulmana ? :)

#241
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

 daniel_85, on Sep 25 2007, 16:48, said:

Nu frate! mie sila de astia care au devenit  europeni de vreo doua luni si sunt gata sa  invete intreaga lumea musulmana  ce e aia civilizatie si democratie.Noi am uitat regimul comunist , "revolutia" , mineriadele, copiii strazi , crimele/violenta de la noi .Voi vreti sa-i educam pe alti cu forta.Vedeti-va voi,  mai bine    barna din ochi    decat paiul    din ochii  celorlalti! Hai ....  <_<
Asta-i eschiva tipică pentru cineva care nu mai are argumente.

#242
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Softpedia incurajeaza ura impotriva tarilor musulmane si in acelasi timp cenzureaza ideile pacifiste sau contra politici duse de G. Bush si Administratia Americana. Exemplu Topicul Islamizarea Europei.
http://forum.softped...y=1858#comments

Daniel, eu ti-am dat report la semnatura pentru urmatorul motiv.

Ai folosit un copil nevinovat, pentru propaganda.
Nu consider corect un astfel de procedeu si nici nu cred ca este locul un care sa postam imagini socante, doar pentru a ne ilustra opiniile politice.

Softpedia nu are nici un fel de vina si dupa cum vezi, nu iti cenzureaza spusele. In mod normal, nu urinezi in locul unde stai, dar tu o faci.
Ma rog, nu sunt eu cel care iti da lectii si nici nu doresc sa ma erijez in avocatul cuiva, si cu atat mai putin in avocatul forumului Softpedia.

Am vazut ca arunci vina pe forum, la gramada, de parca cineva ar sta sa cenzureze ceva si consider ca este de datoria mea sa iti spun ca ti-ai orientat supararea pe cine nu trebuie, exagerand in aprecieri.

Sa rezum, ca sa fiu sigur ca ai inteles:
Am fost deranjat de imaginea socanta cu baietelul de pe patul de spital, am considerat ca este o mizerie inacceptabila folosirea acelui copil pentru un scop politic si am dat un report, explicand exact ceea ce am spus si mai sus.
Nu este nimic malefic, iar eu am fost sanctionat in mai multe randuri , atunci cand moderatorii au primit report la unele chestii spuse de mine.  
Hai sa fim seriosi !
Tu nici macar nu ai primit vreo sanctiune. Unde este cenzura sau abuzul ?

Edited by tomaso, 25 September 2007 - 17:20.


#243
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 tomaso, on Sep 25 2007, 18:07, said:

Softpedia incurajeaza ura impotriva tarilor musulmane si in acelasi timp cenzureaza ideile pacifiste sau contra politici duse de G. Bush si Administratia Americana. Exemplu Topicul Islamizarea Europei.
http://forum.softped...y=1858#comments

Daniel, eu ti-am dat report la semnatura pentru urmatorul motiv.

Ai folosit un copil nevinovat, pentru propaganda.
Nu consider corect un astfel de procedeu si nici nu cred ca este locul un care sa postam imagini socante, doar pentru a ne ilustra opiniile politice.

Softpedia nu are nici un fel de vina si dupa cum vezi, nu iti cenzureaza spusele. In mod normal, nu urinezi in locul unde stai, dar tu o faci.
Ma rog, nu sunt eu cel care iti da lectii si nici nu doresc sa ma erijez in avocatul cuiva, si cu atat mai putin in avocatul forumului Softpedia.

Am vazut ca arunci vina pe forum, la gramada, de parca cineva ar sta sa cenzureze ceva si consider ca este de datoria mea sa iti spun ca ti-ai orientat supararea pe cine nu trebuie, exagerand in aprecieri.

Sa rezum, ca sa fiu sigur ca ai inteles:
Am fost deranjat de imaginea socanta cu baietelul de pe patul de spital, am considerat ca este o mizerie inacceptabila folosirea acelui copil pentru un scop politic si am dat un report, explicand exact ceea ce am spus si mai sus.
Nu este nimic malefic, iar eu am fost sanctionat in mai multe randuri , atunci cand moderatorii au primit report la unele chestii spuse de mine.  
Hai sa fim seriosi !
Tu nici macar nu ai primit vreo sanctiune. Unde este cenzura sau abuzul ?




Daca as fi deschis un topic care sa puna sub semnul intrebari holocaustul evreilor ar fi fost pe loc inchis.Insa acest topic despre falsa Islamizare a Europei unde multi arunca cu rahat in lumea islamica (reamintesc ca sunt aproape un miliard) si cultura lor este tolerat.Oare ce s-ar intampla daca vreun arab ce a facut medicina in romania pe vremea lui Causescu  vede topicul asta .Va-ti gandit macar o secunda ca am putea starni ura lor impotriva poporului nostru.Exista si sclerozati in tarile musulmane dar marea lor majoritate sunt oameni obisnuiti ca si noi care doresc sa-si traiasca in tihna  viata asta care e al dracului de scurta daca nu ati observat.

Copilul ala fratioare Tomaso este cruda realitate de care televiziunea va menajat si pe care constiintele voastre (parca ma indoiesc sa aveti)nu vor sa o accepte.Este suferinta poporului Irakian care a fost cenzurata in Mass-Media Romaneasca.
Dar in lasitatea voastra desi va credeti barbati ati cerut cenzurarea ei semn ca nu iubiti adevarul ci doar $$$.Astia ca voi si Don Chiote Bush ve-ti duce lumea in WW3.Setea dupa bani (petrol) si putere.

Ar trebui facuta o statistica in Europa  a pupicurismului fata de americani, romani cu siguranta ar iesi campioni.


[ http://img230.imageshack.us/img230/3729/warbm5.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Edited by daniel_85, 25 September 2007 - 20:14.


#244
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 daniel_85, on Sep 25 2007, 21:02, said:

Copilul ala fratioare Tomaso este cruda realitate de care televiziunea va menajat si pe care constiintele voastre (parca ma indoiesc sa aveti)nu vor sa o accepte.Este suferinta poporului Irakian care a fost cenzurata in Mass-Media Romaneasca.
Dar in lasitatea voastra desi va credeti barbati ati cerut cenzurarea ei semn ca nu iubiti adevarul ci doar $$$.Astia ca voi si Don Chiote Bush ve-ti duce lumea in WW3.Setea dupa bani (petrol) si putere.

Omule, tu nu intelegi ca te folosesti de imaginea unui copil ?
Textul este in engleza. Nu pricepi ca este adaugat cu scop politic ?
Asta ma deranjeaza, nu spumele tale pro-islamiste.

Poti sa spui ce vrei si cat vrei despre oricine vrei tu, dar, te rog frumos, lasa copilul acela in pace.

Daca as avea mintea ta, mi-ar fi simplu sa iti dau peste fata, postand imagini de aici:
http://www.israelated.com/node/5758
http://atangledweb.t..._mass_grave.jpg
http://www.abc.net.a.../18/1874430.htm
http://varifrank.com...08/the_call.php
http://mypetjawa.mu....istan-thumb.jpg

Retine doar un exemplu:
http://en.wikipedia....ison_gas_attack

Edited by tomaso, 25 September 2007 - 20:58.


#245
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

 daniel_85, on Sep 25 2007, 14:02, said:

...
Ar trebui facuta o statistica in Europa  a pupicurismului fata de americani, romani cu siguranta ar iesi campioni.
Cine?? Romanii?  cand te referi la propriul popor din care faci parte, inceaca sa scrii cu majuscula si mai articuleaza si cu un i la sfarsit...

Cat despre afirmatia ta, sunt convinsa ca gresesti 100%!

Iar copilul acela din poza aia... nu are nici o vina si nici lb. Engleza nu stie... dar daca tie iti da bine la stomac, pofta buna!

#246
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 tomaso, on Sep 25 2007, 21:43, said:

Omule, tu nu intelegi ca te folosesti de imaginea unui copil ?
Textul este in engleza. Nu pricepi ca este adaugat cu scop politic ?
Asta ma deranjeaza, nu spumele tale pro-islamiste.

Poti sa spui ce vrei si cat vrei despre oricine vrei tu, dar, te rog frumos, lasa copilul acela in pace.

Dar de cand ai devenit asa de sensibil ... nu tu esti ala care vrei sa ii eradicam de pe fata pamantului...

#247
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 daniel_85, on Sep 25 2007, 21:59, said:

Dar de cand ai devenit asa de sensibil ... nu tu esti ala care vrei sa ii eradicam de pe fata pamantului...

Asa sunt de cand ma stiu.
Fii atent ce iti spun. Tu te certi cu fantomele.

#248
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 Bitch_in_Red, on Sep 25 2007, 21:57, said:

Cine?? Romanii?  cand te referi la propriul popor din care faci parte, inceaca sa scrii cu majuscula si mai articuleaza si cu un i la sfarsit...

Cat despre afirmatia ta, sunt convinsa ca gresesti 100%!

Iar copilul acela din poza aia... nu are nici o vina si nici lb. Engleza nu stie... dar daca tie iti da bine la stomac, pofta buna!

Uhu coana ... Long Time No See ... ce mai faceti dumneavoastra? ati simtitit ca interesele americane se afla in pericol si ati intervenit .... decat sa faceti spume pentru o poza , mai bine va-ti duce o vizita in Irak sa le vedeti "LIVE".Poate dupa aceia,  intorsi acasa ve-ti lupta pentru pace si libertate .

Uite poate eu sunt un prost cu opt clase si gresesc dar ia uite ce zice unul ca Soros

George Soros prevede "sfârșitul civilizației occidentale"


de Arina Avram (364 afisari, 2007-03-06)

[ http://www.adevarul.ro/usr/imagini/2042-104549-mare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Tragedia din Darfur, primul conflict provocat de încălzirea globală, susține miliardarul

Miliardarul american George Soros a prezis "sfârșitul civilizației occidentale" în cadrul unui recent interviu pe care l-a acordat presei cu prilejul lansării ultimei sale cărți intitulate "The Age of Fallibility"("Vremuri incerte"). Autorul consideră tragedia din Darfur primul conflict generat de încălzirea globală și lupta feroce pentru resurse, relatează "La Nueva Espa?a".

Gurul finanțelor, George Soros, a prezis săptămâna trecută, la New York, "sfârșitul civilizației occidentale", cu ocazia unui interviu acordat presei la lansarea ultimei sale cărți, "The Age of Fallibility". "Ce urmează? Cine știe. Dar încălzirea globală, amenințarea nucleară, criza resurselor și războiul împotriva terorismului sunt pericole care arată că există o mare probabilitate ca civilizația occidentală să se îndrepte către sfârșit", a spus Soros.

Islamul nu va fi cultura dominantă

Magnatul, care respinge ideea că Islamul se va transforma în noua cultură dominantă, spune că "un simptom" al acestei perspective este tragedia din Darfur (vestul Sudanului), primul conflict provocat de încălzirea globală și "lupta feroce pentru resurse". "Ceea ce s-a întâmplat la Darfur este o confruntare între crescătorii nomazi și agricultorii sedentari care își dispută resursele unui pământ amenințat de deșertificare. Nu există loc pentru toți și, din această cauză, conflictul se extinde în Ciad", explică Soros.

Alte războaie la orizont

[ http://www.adevarul.ro/usr/imagini/2042-104550-mica.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Este prima oară când numesc alte războaie ce se apropie, în afara celui cunoscut sub numele de războiul împotriva terorismului, care amenință civilizația Occidentului", mai spune miliardarul
Soros.

Deși în tonuri mai puțin apocaliptice, aceste "alte războaie", campania împotriva terorismului, încălzirea globală și amenințarea nucleară, sunt identificate în noua sa carte drept factorii care "pun în pericol supraviețuirea noastră".

SUA vor pierde poziția dominantă

"SUA sunt condamnate să piardă poziția lor dominantă și acest lucru va avea grave consecințe pentru lume", mai scrie magnatul Soros, responsabilizându-l pe președintele George W. Bush pentru că a îndreptat greșit țara sa spre războiul împotriva terorismului.

"Vremuri incerte", testament ideologic


Cartea, considerată de unii drept un testament ideologic, îl dezvăluie pe autor, ajuns la vârsta de 75 de ani, mai aproape de reflecții decât de finanțe, după o viață cu un început greu în urma căruia și-a clădit un imperiu economic. George Soros s-a născut în Ungaria, în 1930. A suferit ca evreu persecuția nazistă în țara natală, scrie ziarul mai sus-amintit, de unde a emigrat în SUA. A reușit în afaceri și a devenit celebru pentru succesele în domeniul finanțelor și activitățile filantropice. Magnatul se mândrește că a contribuit la șubrezirea fostelor state comuniste, susținând mai în glumă, mai în serios că a ajutat la "americanizarea Europei de Est". Unii se întreabă dacă intenția sa de a renunța la avere, la 80 de ani, se datorează gândului că nu va avea la ce să mai renunțe în contextul războaielor prezise.

http://www.adevarul....identale/305021

Edited by daniel_85, 25 September 2007 - 21:12.


#249
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
fara "coana" ca n-ai vandut castraveti cu mine in piata (abia acum fac spume  :lol: )

prost e ala care asculta la ce spune Soros

am incheiat citatul

#250
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

 Bitch_in_Red, on Sep 25 2007, 23:00, said:

fara "coana" ca n-ai vandut castraveti cu mine in piata (abia acum fac spume  :lol: )

prost e ala care asculta la ce spune Soros

am incheiat citatul


Da...ai dreptate oameni inteligenti asculta de Bush http://forum.softped...;showentry=1828


Dar tu ai vandut castraveti cu Soros ?! :naughty:

Edited by daniel_85, 25 September 2007 - 22:09.


#251
PeterPan 42

PeterPan 42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 15.06.2007

 daniel_85, on Sep 25 2007, 23:04, said:

Dar tu ai vandut castraveti cu Soros ?! :naughty:
Citindu-i nick-ul, imi vine a crede ca le-o fi gasit niscaiva dosnice intrebuintari si nu prea-i e la-ndemana sa-i vanda...  :D

#252
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 daniel_85, on Sep 25 2007, 21:02, said:

falsa Islamizare a Europei

Se vinde la pachet impreuna cu falsele atentate sinucigase , falsele revolte din suburbii , falsele incendieri de masini , falsele omoruri din "onoare" si falsele poligamii ilegale - ca sa dam doar cateva false exemple :)

 daniel_85, on Sep 25 2007, 22:07, said:

civilizația occidentală să se îndrepte către sfârșit",

Si Imperiul Roman s-a prabusit , dar asta nu a impiedicat Europa medievala sa-l ajunga si sa-l depaseasca din toate punctele de vedere :)

Edited by AMDG, 26 September 2007 - 07:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate