Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Manifestatiile din zilele si noptile astea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14905 replies to this topic

#11647
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 dorin-1966, on 23rd January 2012, 11:46, said:

- in legatura cu manifestatiile din tara din aceste zile-Postez sa afle cititorii ca nu toti sunt de acord cu manifestantii. Sunt handicapat (fara certificat) si muncesc si intretin familie de 5 capete. Sa le fie RUSINE. LA munca. Am 45 ani si n-am cersit NICIODATA, si n-o so fac. Lasati politica si cautati sa munciti, ca "miroase" tara de nemunca. Bravo BOC , bravo BASESCU. Nu ma dezic 0740559224.
:OK:

#11648
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 dorin-1966, on 23rd January 2012, 13:23, said:

Ce jos guvernul. Ca a deschis ochii si vedem ce marsavii se fac cu banul public (chiar daca ramane la stadiul acesta), nu mai conteaza? O sa puneti pe cei care-si ascund kkt-ul si sunt imaculati. Asa cum au facut-o atatia ani. Muncesc la privat si ma feresc sa afle cineva de pb mea de frica sa nu ma dea afara. Pe schimburi. Sper sa se trezeasca romanul si sa lase istoria sa decurga in sensul in care a decurs pana acum. E un sens bun. Dureaza dar sigur o sa fie bn.


 kos_funny, on 23rd January 2012, 14:09, said:

Tu clona mai cui esti ???

Du-te la privata , cu munca ta la partid cu tot ! Indiferent de partid !


 budrom, on 23rd January 2012, 14:12, said:

pustiule, aici ai dat-o in bara rau de tot, vezi ca omul si-a publicat si nr de telefon,
sa confirme celor ca tine, ca el e roman curajos, om care munceste, nu cere pomeni,
nu las care alearga dupa CIOLAN!

Pusti e fiul meu caruia statul guvernat de aceasta sleahta de rahati corupti si inculti ii ofera o alocatie de 42 de lei ! Cat aloca unui detinut cred ca stiti , nu mai e nevoie sa spun.

Si daca si-a dat nr de tel ce? Vrea sa iti trimitem credite ?
Munceste? Foarte bine  dar nu este singurul!
Nu cere pomeni? Inseamna ca nu are nevoie ! Sa il ajute Dumnezeu nici sa nu fie nevoit vreodata!
Curajos ? Posibil, dar egoist, incuiat, chior sau indoctrinat sigur este !

Si eu am muncit la privat si am cotizat la stat. Acum muncesc si ma zbat pe cont propriu incercand la randul meu sa ofer locuri de munca sau sa sprijin si alti oameni care muncesc. Nu mor de foame, am unde sta , am cu ce imi creste si educa copilul, am posibilitatea sa ma relaxez si sa fac turism ! Dar asta nu este meritul clasei politice post decembriste ! De asemenea nu pot spune ca fiul meu are viitorul asigurat si asta ma ingrijoreaza.

Tuturor  indoctrinatilor inculti, needucati sau incuiati care pretind ca aceasta guvernare este buna si ca Romania se indreapta intr-o directie pozitiva tin sa le aduc precizarea ca voturi si impozite se pretind si de la oamenii amarati, nescoliti bolnavi sau pur si simplu care nu au avut un dram de noroc in viata sau care dintr-o simpla greseala motivata au ajuns sa strige ajutor ! Nu putem sa ii renegam si trebuie sa se tina cont si de ei .

La baza educatiei mele si la nivelul la care am ajuns recunosc ca am fost sprijinit de doi parinti educati  cititi si cinstiti ! Nu toti se nasc cu acest noroc.
Acesti parinti ai mei sunt bugetari si sunt bataia de joc a intregii clase politice de 22 de ani incoace.

Mama mea , profesoara de istorie, 42 de ani de munca, toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate foarte bune la concursuri si olimpiade, cocosata de diferite boli are pensie 1200 lei .
Tatal meu , profesor de matematica, doua facultati (matematica si fizica) ,toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate remarcabile unii chiar pe plan international, cu diabet (face insulina) , cu insuficienta renala (face dializa), 39 de ani de munca. Inca mai profeseaza, printre desele drumuri la dializa se taraste catre scoala unde il asteapta din ce in ce mai multe odrasle fara cei 7 ani de acasa si fara nici cea mai mica intentie de a se dezvolta intelectual ! In locul unei pensii anticipate de rahat prefera ca pentru 1400 de roni sa incerce sa scoata ceva bun din plozii unor parveniti cacati de un sistem canceros in ideea ca  numarul crescand al acestor retarzi  reprezinta generatia care trebuie sa asigure pensia si o batranete linistita fiului lui, adica mie  !

Ii rog pe curajosii care au tupeul sa aduca laude acestei guvernari sau clase politice sa vina sa le spuna in fata alor mei parinti bugetari ca este corect ce li se intampla!

De mine dati usor , ca nu sunt ascuns pe acest forum si imi fac publice ideile si persoana fara sa ma ascund , chiar incerc sa contribui pozitiv in mai multe domenii de care consider ca am cunostinta !


PS  Va rog sa imi scuzati eventualele greseli gramaticale sau de exprimare pot fi rezultatul unei tensiuni crescute nicidecum al unor carente intelectuale !

#11649
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 pamv_pamv, on 23rd January 2012, 15:56, said:

De cand a "striga impotriva regimului" e vandalizare?Nu ma astept la un raspuns din partea unor spalati pe creier sau manjiti, oricum. Rusine!


sa-ti strig si eu niste piatra cubica, in cap, cum ai cataloga?

#11650
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,718
  • Înscris: 05.03.2004

 pamv_pamv, on 23rd January 2012, 14:56, said:

De cand a "striga impotriva regimului" e vandalizare?Nu ma astept la un raspuns din partea unor spalati pe creier sau manjiti, oricum. Rusine!
hai lasa! dupa ce ca au luat si prima la salar, au mai facut si varza prin centru cei cu strigarile...

#11651
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
sincer
eu as face ceva de genul
1-taiere totala de la sponsorizari din banii contribuabilui pt campaniile electorale
2-sa lase campania electorala sa inceapa pe 1 martie -ca fiecare sa-si pregateasca trupa-
3-campania sa dureze pana pe 1 mai
4-pe 5-10 mai alegeri
pana atunci pregatita lege in care frauda electorala sa fie pedepsita cu minim 15 ani parnaie obligatorie si maximum de timp al judecatii 30 zile
mita electorala pedepsita cu minim 10 ani parnaie ,maxim de judecata 15 zile

#11652
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Frauda la alegeri este un blestem mai mare decat taierile salariale.
Romanii trebuie sa invete ca nu e destul sa votezi o data la 4 ani, mai trebuie sa iesi periodic si in strada pentru ca Puterea sa stie de frica.
Dupa ce cade Basescu, sunt gata sa ies la primele porcarii ale urmatoarei puteri.

#11653
pamv_pamv

pamv_pamv

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 124
  • Înscris: 16.01.2012

 budrom, on 23rd January 2012, 16:00, said:

sa-ti strig si eu niste piatra cubica, in cap, cum ai cataloga?
Citeste mai bine mesajul citat. Omul ala a primit amenda 200 lei pentru "scandari impotriva regimului", ce piatr? Penibililor, nu sunteti in stare sa scrieti o replica logica. Eu zic de una tu bagi alta. Jenant. Hai nu te mai obosi, esti zero.

 overseas, on 23rd January 2012, 16:03, said:

Frauda la alegeri este un blestem mai mare decat taierile salariale.
Romanii trebuie sa invete ca nu e destul sa votezi o data la 4 ani, mai trebuie sa iesi periodic si in strada pentru ca Puterea sa stie de frica.
Dupa ce cade Basescu, sunt gata sa ies la primele porcarii ale urmatoarei puteri.
Corect!!

Edited by pamv_pamv, 23 January 2012 - 16:05.


#11654
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 kos_funny, on 23rd January 2012, 15:59, said:

Ii rog pe curajosii care au tupeul sa aduca laude acestei guvernari sau clase politice sa vina sa le spuna in fata alor mei parinti bugetari ca este corect ce li se intampla!

Nimic din ceea ce s-a intamplat dupa 1989 nu a fost corect si tin sa subliniez ca nu numai parintii tai bugetari au avut de suferit. Toata tara a suferit, exceptie facand hotii de orice fel.

#11655
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
ia
vorbeste nastase

 Teodov, on 23rd January 2012, 16:05, said:

Nimic din ceea ce s-a intamplat dupa 1989 nu a fost corect si tin sa subliniez ca nu numai parintii tai bugetari au avut de suferit. Toata tara a suferit, exceptie facand hotii de orice fel.
scurt si la obiect
e foarte corect ce ai zis mai sus
hotia eliminata si pedepsita si tot e o MARE smecherie

#11656
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 overseas, on 23rd January 2012, 16:03, said:

Frauda la alegeri este un blestem mai mare decat taierile salariale.
Romanii trebuie sa invete ca nu e destul sa votezi o data la 4 ani, mai trebuie sa iesi periodic si in strada pentru ca Puterea sa stie de frica.
Dupa ce cade Basescu, sunt gata sa ies la primele porcarii ale urmatoarei puteri.

acum, de ce nu iesi?
:naughty:

#11657
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,718
  • Înscris: 05.03.2004

 pamv_pamv, on 23rd January 2012, 15:05, said:

Citeste mai bine mesajul citat. Omul ala a primit amenda 200 lei pentru "scandari impotriva regimului", ce piatr? Penibililor, nu sunteti in stare sa scrieti o replica logica. Eu zic de una tu bagi alta. Jenant. Hai nu te mai obosi, esti zero.


Corect!!
au mai fost si greseli (sanctionate) de partea ambelor echipe. noi ziceam pe ansamblu...

 budrom, on 23rd January 2012, 15:07, said:

acum, de ce nu iesi?
:naughty:
cine iese acu, e prost. ca se vede de la o posta ca e buleala...

#11658
pamv_pamv

pamv_pamv

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 124
  • Înscris: 16.01.2012

 kos_funny, on 23rd January 2012, 15:59, said:

Pusti e fiul meu caruia statul guvernat de aceasta sleahta de rahati corupti si inculti ii ofera o alocatie de 42 de lei ! Cat aloca unui detinut cred ca stiti , nu mai e nevoie sa spun.

Si daca si-a dat nr de tel ce? Vrea sa iti trimitem credite ?
Munceste? Foarte bine  dar nu este singurul!
Nu cere pomeni? Inseamna ca nu are nevoie ! Sa il ajute Dumnezeu nici sa nu fie nevoit vreodata!
Curajos ? Posibil, dar egoist, incuiat, chior sau indoctrinat sigur este !

Si eu am muncit la privat si am cotizat la stat. Acum muncesc si ma zbat pe cont propriu incercand la randul meu sa ofer locuri de munca sau sa sprijin si alti oameni care muncesc. Nu mor de foame, am unde sta , am cu ce imi creste si educa copilul, am posibilitatea sa ma relaxez si sa fac turism ! Dar asta nu este meritul clasei politice post decembriste ! De asemenea nu pot spune ca fiul meu are viitorul asigurat si asta ma ingrijoreaza.

Tuturor  indoctrinatilor inculti, needucati sau incuiati care pretind ca aceasta guvernare este buna si ca Romania se indreapta intr-o directie pozitiva tin sa le aduc precizarea ca voturi si impozite se pretind si de la oamenii amarati, nescoliti bolnavi sau pur si simplu care nu au avut un dram de noroc in viata sau care dintr-o simpla greseala motivata au ajuns sa strige ajutor ! Nu putem sa ii renegam si trebuie sa se tina cont si de ei .

La baza educatiei mele si la nivelul la care am ajuns recunosc ca am fost sprijinit de doi parinti educati  cititi si cinstiti ! Nu toti se nasc cu acest noroc.
Acesti parinti ai mei sunt bugetari si sunt bataia de joc a intregii clase politice de 22 de ani incoace.

Mama mea , profesoara de istorie, 42 de ani de munca, toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate foarte bune la concursuri si olimpiade, cocosata de diferite boli are pensie 1200 lei .
Tatal meu , profesor de matematica, doua facultati (matematica si fizica) ,toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate remarcabile unii chiar pe plan international, cu diabet (face insulina) , cu insuficienta renala (face dializa), 39 de ani de munca. Inca mai profeseaza, printre desele drumuri la dializa se taraste catre scoala unde il asteapta din ce in ce mai multe odrasle fara cei 7 ani de acasa si fara nici cea mai mica intentie de a se dezvolta intelectual ! In locul unei pensii anticipate de rahat prefera ca pentru 1400 de roni sa incerce sa scoata ceva bun din plozii unor parveniti cacati de un sistem canceros in ideea ca  numarul crescand al acestor retarzi  reprezinta generatia care trebuie sa asigure pensia si o batranete linistita fiului lui, adica mie  !

Ii rog pe curajosii care au tupeul sa aduca laude acestei guvernari sau clase politice sa vina sa le spuna in fata alor mei parinti bugetari ca este corect ce li se intampla!

De mine dati usor , ca nu sunt ascuns pe acest forum si imi fac publice ideile si persoana fara sa ma ascund , chiar incerc sa contribui pozitiv in mai multe domenii de care consider ca am cunostinta !


PS  Va rog sa imi scuzati eventualele greseli gramaticale sau de exprimare pot fi rezultatul unei tensiuni crescute nicidecum al unor carente intelectuale !
Mare dreptate ai!! E bine ca mai exista si oameni cu picioarele pe pamant printre toti postacii (ca mine) (ca mine) (ca mine) (ca mine)   spalati pe creier si rupti de realitate de pe-aici.

 pamv_pamv, on 23rd January 2012, 16:13, said:

Mare dreptate ai!! E bine ca mai exista si oameni cu picioarele pe pamant printre toti postacii (ca mine) (ca mine) (ca mine) (ca mine) (ca mine)   spalati pe creier si rupti de realitate de pe-aici.
Incredibil... un inteligent de moderator a adaugat expresia "ca mine" in paranteza!! Vai de capul vostru de tristi!! Raport la admin chiar acum.

deocamdata ai doar warn ptr. ca nu ai respectat ce scrie aici, daca continui pe panta asta, o sa-ti dau o vacanta!

Edited by radumiki, 23 January 2012 - 16:19.


#11659
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
totusi e bine ca se cearta pe spagi
sa speram ca nici unul dintre ei nu va castiga viitoarea guvernare
pin-ul
bun si ala ca nu a mai fost
in ala mei e sandor

#11660
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

 zircon, on 23rd January 2012, 16:09, said:

au mai fost si greseli (sanctionate) de partea ambelor echipe. noi ziceam pe ansamblu...


cine iese acu, e prost. ca se vede de la o posta ca e buleala...

@zircon @overseas:
Asadar sunt prosti aia care striga Jos basescu, Jos guvernul!

buuun!

Vei iesi, dupa, ca pe vremea lui nastase, cand ramanea tot neamul bugetar, fara lovele, daca miscai in front!!!

Edited by budrom, 23 January 2012 - 16:22.


#11661
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
acum va dati seama ca toate furturile au inceput cu fsn-ul ?
si de atunci si-au dat mana cu mana si se cearta doar de fatada ,ca in spatele cortinei e nunta

lustratia ar rezolva ceva ,cred io

c diaconescu la externe
mare bulibaseala
acelasi cacat cu acelasi miros
tot mai buna era sanzaiana buruiana

#11662
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 pamv_pamv, on 23rd January 2012, 16:15, said:

Incredibil... un inteligent de moderator a adaugat expresia "ca mine" in paranteza!! Vai de capul vostru de tristi!! Raport la admin chiar acum.

deocamdata ai doar warn ptr. ca nu ai respectat ce scrie aici, daca continui pe panta asta, o sa-ti dau o vacanta!


Hahaha , am patit-o si eu si citeam surprins propria afirmatie! Gandindu-ma ca am luat-o razna am inceput sa ma gandesc serios la ce am scris ! Oricum am lasat postul ca pana la urma toti suntem p.o.s.t.a.c.i atata timp cat postam !

Cum se numesc oamenii care tin post? :)

#11663
cipri1981

cipri1981

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,777
  • Înscris: 08.11.2009

 kos_funny, on 23rd January 2012, 15:59, said:

Tuturor  indoctrinatilor inculti, needucati sau incuiati care pretind ca aceasta guvernare este buna si ca Romania se indreapta intr-o directie pozitiva tin sa le aduc precizarea ca voturi si impozite se pretind si de la oamenii amarati, nescoliti bolnavi sau pur si simplu care nu au avut un dram de noroc in viata sau care dintr-o simpla greseala motivata au ajuns sa strige ajutor ! Nu putem sa ii renegam si trebuie sa se tina cont si de ei .

La baza educatiei mele si la nivelul la care am ajuns recunosc ca am fost sprijinit de doi parinti educati  cititi si cinstiti ! Nu toti se nasc cu acest noroc.
Acesti parinti ai mei sunt bugetari si sunt bataia de joc a intregii clase politice de 22 de ani incoace.

Mama mea , profesoara de istorie, 42 de ani de munca, toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate foarte bune la concursuri si olimpiade, cocosata de diferite boli are pensie 1200 lei .
Tatal meu , profesor de matematica, doua facultati (matematica si fizica) ,toate gradele obtinute, sute de copii cu rezultate remarcabile unii chiar pe plan international, cu diabet (face insulina) , cu insuficienta renala (face dializa), 39 de ani de munca. Inca mai profeseaza, printre desele drumuri la dializa se taraste catre scoala unde il asteapta din ce in ce mai multe odrasle fara cei 7 ani de acasa si fara nici cea mai mica intentie de a se dezvolta intelectual ! In locul unei pensii anticipate de rahat prefera ca pentru 1400 de roni sa incerce sa scoata ceva bun din plozii unor parveniti cacati de un sistem canceros in ideea ca  numarul crescand al acestor retarzi  reprezinta generatia care trebuie sa asigure pensia si o batranete linistita fiului lui, adica mie  !

Ii rog pe curajosii care au tupeul sa aduca laude acestei guvernari sau clase politice sa vina sa le spuna in fata alor mei parinti bugetari ca este corect ce li se intampla!

De mine dati usor , ca nu sunt ascuns pe acest forum si imi fac publice ideile si persoana fara sa ma ascund , chiar incerc sa contribui pozitiv in mai multe domenii de care consider ca am cunostinta !


PS  Va rog sa imi scuzati eventualele greseli gramaticale sau de exprimare pot fi rezultatul unei tensiuni crescute nicidecum al unor carente intelectuale !


  O remarca off topic:  din pacate clasa profesorilor si-a taiat singura craca de sub picioare. Multi dintre colegii parintilor dumneavoastra au ales calea usoara de a supravietuii problemelor de zi cu zi. Au ales spaga. Eu unul am auzit cu urechile mele profesori care spuneau ca intentionat nu-i invata pe copii la scoala pentru ca sa vina apoi la meditatii la ei. Si exemple ca astea sunt nenumarate. De aceea  nu-i poti judeca numai pe oameni ca nu le mai poarta respect profesorilor. Eu unul nu le mai port. Stiu ca nu toti profesorii sunt asa dar imi este foarte greu sa nu-i bag pe toti in aceeasi categorie. Si sincer iti spun sunt sigur ca si ei au o vina pentru nivelul de incultura la care a ajuns societatea  romaneasca. Asta nu este decat o consecinta a lipsei respectului de sine si a clasei din care fac parte. Din punctul asta de vedere consider ca 1400 de Ron este un salariu normal pentru rezultatele pe care le are in ultimul timp invatamantul romanesc. Iar daca asta este doar salariu care de fapt se mareste dupa ce se aplica sporurile atunci lasa-ma sa iti spun ca este prea mare.
  Acelasi lucru se aplica si medicilor. Daca voi nu sunteti in stare va respectati profesia nu cereti sa o faca altii.

#11664
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
eu vreau autostrazi , ca tot vorbeste boagiu

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate