Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Manifestatiile din zilele si noptile astea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14905 replies to this topic

#11665
rbruma

rbruma

    Active Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 19.10.2010

View Postkos_funny, on 23rd January 2012, 16:26, said:

Cum se numesc oamenii care tin post? :)

Postitori :)

#11666
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postpamv_pamv, on 23rd January 2012, 16:31, said:

Sunt la pamant cu nervii deja, portocaliii astia. :lol:
sunt pe drequ
si astia si ,si aialalti se gandesc la noi metode de ciordeala in cazul in care nu prind ciolanul

#11667
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 06.10.2006

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 16:20, said:

@zircon @overseas:
Asadar sunt prosti aia care striga Jos basescu, Jos guvernul!

buuun!

Vei iesi, dupa, ca pe vremea lui nastase, cand ramanea tot neamul bugetar, fara lovele, daca miscai in front!!!
Nu sunt politician sau persoana publica asa ca eu cu mana pe inima pot spune ca majoritatea sunt prosti....imi este mila doar de cei disperati care striga indreptatit de foame fara sa stea cu mana intinsa! Cum nu sunt nici bugetar si nici pensionar reprezint o clasa neimportanta pt. alegerile politice insa convingerea mea este ca acest guvern a facut lucruri bune pt. tara dar mai ales pt. viitorul ei....prefer sa vad niste sinucigasi politic care au coloana vertebrala tara avea mare nevoie pt. echilibrarea unor mari dezechilibre.....de nevertebrate si hoti m-am saturat!
E de o penibilitate extrema sa compari Piata "golanilor" din '90 cu aceasta piata a manipulatilor tv lipsiti de idealuri interesati doar de buzunar si stomac si cu niste slogane demne de cascadorii rasului..."libertate", "dictatura", etc. Am trait vremurile de dictatura si lipsa libertatilor elementare ca sa fac o minima diferenta!

#11668
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postpetre69, on 23rd January 2012, 16:17, said:

totusi e bine ca se cearta pe spagi
sa speram ca nici unul dintre ei nu va castiga viitoarea guvernare
pin-ul
bun si ala ca nu a mai fost
in ala mei e sandor

pai pin-ul a fuzionat cu unpr-ul si madam sandru ii ia apararea actualei guvernari de nici n-ai zice ca acu' juma' de ani o injura :)

#11669
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View Poststarsteel, on 23rd January 2012, 16:35, said:

Nu sunt politician sau persoana publica asa ca eu cu mana pe inima pot spune ca majoritatea sunt prosti....imi este mila doar de cei disperati care striga indreptatit de foame fara sa stea cu mana intinsa! Cum nu sunt nici bugetar si nici pensionar reprezint o clasa neimportanta pt. alegerile politice insa convingerea mea este ca acest guvern a facut lucruri bune pt. tara dar mai ales pt. viitorul ei....prefer sa vad niste sinucigasi politic care au coloana vertebrala tara avea mare nevoie pt. echilibrarea unor mari dezechilibre.....de nevertebrate si hoti m-am saturat!
E de o penibilitate extrema sa compari Piata "golanilor" din '90 cu aceasta piata a manipulatilor tv lipsiti de idealuri interesati doar de buzunar si stomac si cu niste slogane demne de cascadorii rasului..."libertate", "dictatura", etc. Am trait vremurile de dictatura si lipsa libertatilor elementare ca sa fac o minima diferenta!


Da, sunt prosti ca striga Jos Basescu! si Jos guvernul!
nu?

#11670
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcipri1981, on 23rd January 2012, 16:28, said:

O remarca off topic:  din pacate clasa profesorilor si-a taiat singura craca de sub picioare. Multi dintre colegii parintilor dumneavoastra au ales calea usoara de a supravietuii problemelor de zi cu zi. Au ales spaga. Eu unul am auzit cu urechile mele profesori care spuneau ca intentionat nu-i invata pe copii la scoala pentru ca sa vina apoi la meditatii la ei. Si exemple ca astea sunt nenumarate. De aceea  nu-i poti judeca numai pe oameni ca nu le mai poarta respect profesorilor. Eu unul nu le mai port. Stiu ca nu toti profesorii sunt asa dar imi este foarte greu sa nu-i bag pe toti in aceeasi categorie. Si sincer iti spun sunt sigur ca si ei au o vina pentru nivelul de incultura la care a ajuns societatea  romaneasca. Asta nu este decat o consecinta a lipsei respectului de sine si a clasei din care fac parte. Din punctul asta de vedere consider ca 1400 de Ron este un salariu normal pentru rezultatele pe care le are in ultimul timp invatamantul romanesc. Iar daca asta este doar salariu care de fapt se mareste dupa ce se aplica sporurile atunci lasa-ma sa iti spun ca este prea mare.
  Acelasi lucru se aplica si medicilor. Daca voi nu sunteti in stare va respectati profesia nu cereti sa o faca altii.
Te invit si pe tine sa le spui asta parintilor mei si a altor cateva zeci de mii de profesori , medici si ai altor reprezentanti ai personalului auxiliar din aceste domenii !

Afirmatia ta nu face decat sa scoata la iveala practicile marsave prin care sistemul a dezbinat clasele sociale din Romania tocmai pentru a face mai usoara  ascensiunea catre puterea a unor reprezentanti de joasa speta morala si intelectuala !

Pai mai domnule Cipri, cu personaje ca dumneata si-au atins telul si ai devenit unealta guvernamentala  ! Ai fost virusat domnule cetatean !


Divide et impera iti spune ceva sau nu ai apucat vremea in care la scoala se invatu notiuni din limba latina?
Ti-as spune eu dar mai bine cauta pe google ca sa ai si tu un merit !

Ce procent de dascali sau medici PRETIND spaga pentru a-si face meseria?




Pai nu sistemul trebuie sa ridice valorile si sa  adune uscaturile unde le este locul? A facut asta? NU , din contra le-a aratat cu degetul si cu ajutorul mass mediei a inoculat in minti inguste ca acestea reprezinta majoritatea tocmai pentru a fi priviti cu dispret de altii din alta categorie sociala cu care au facut la fel!

  Nu agronomul trebuie sa ingrijeasca pomul si sa ii taie crengile inutile pentru a-l face mai roditor? Si daca nu o face , pomul tot rodeste, dar nu pentru mult timp ca durata de viata ii scade direct proportional cu recolta !

Edited by kos_funny, 23 January 2012 - 16:55.


#11671
zircon

zircon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,762
  • Înscris: 05.03.2004

View Postrbruma, on 23rd January 2012, 15:32, said:

Postitori :)
Posturi (adica pozitii)... :thumbup:

#11672
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
ce deduceti voi din vorbele politicienilor, de azi, din parlamentul rusinii?
nu vi s-au parut ca joaca doar teatru la tribuna, ei fiind acum la sueta, impreuna?
daca va place asta, platiti impozite si taxe fericiti ca o faceti, mergeti chiar pe 1 ian sa fiti primii!
si sa traiti bine! cum a zis tatucul vostru!

eu merg in piata,

ca mi-e sila de toti politicienii,

cei care-mi fura banii din buzunar, anii din viata si sanatatea din trup, bucuria din ochi si fericirea ca-s ROMÂN!

Toti POLITICIENII VOR CIOLANUL.
ATAT.

Trezeste-te, romane!


#11673
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View Postkos_funny, on 23rd January 2012, 16:54, said:

Ce procent de dascali sau medici PRETIND spaga pentru a-si face meseria?
procente, asa ochiometric, dupa experienta mea :)
medici: 60-70%
profesori: 30-40%

#11674
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 16:46, said:

Da, sunt prosti ca striga Jos Basescu! si Jos guvernul!
nu?

Da sunt prosti ! In loc sa se arunce cu molotoave spre jandarmi ar trebui sa se arunce in curtile, in masinile si in capul politicienilor !


View PostSamiir, on 23rd January 2012, 16:58, said:

procente, asa ochiometric, dupa experienta mea :)
medici: 60-70%
profesori: 30-40%
Chiar m-ai facut curios de experienta ta ! Am spus PRETIND

Si daca ar fi asa, desi iti spun eu ca ar trebui sa tai zerourile , nu e vina sistemului ca nu a luat masuri de eradicare, nu e vina cetateanului ca nu a denuntat?

Tind totusi sa cred ca ai postat la misto !

#11675
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,137
  • Înscris: 09.01.2007
Boc se scuza in direct ca nu ar fi spus niciodata ca am iesit din criza, ca e chestie de semantica etc.
Dar e dragut, a spus ca ne da voie sa protestam in strada.

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 16:07, said:

acum, de ce nu iesi?
:naughty:

Cine a spus ca nu ies ?
Un destept ca tine ?!

#11676
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 16:56, said:

ce deduceti voi din vorbele politicienilor, de azi, din parlamentul rusinii?
nu vi s-au parut ca joaca doar teatru la tribuna, ei fiind acum la sueta, impreuna?
daca va place asta, platiti impozite si taxe fericiti ca o faceti, mergeti chiar pe 1 ian sa fiti primii!
si sa traiti bine! cum a zis tatucul vostru!

eu merg in piata,

ca mi-e sila de toti politicienii,

cei care-mi fura banii din buzunar, anii din viata si sanatatea din trup, bucuria din ochi si fericirea ca-s ROMÂN!

Toti POLITICIENII VOR CIOLANUL.
ATAT.

Trezeste-te, romane!

Te-as insoti dar trebuie sa stau cu baietelul ! Nu il pot lua cu mine ca e prea mic si se sperie de strigate .

Edited by kos_funny, 23 January 2012 - 17:10.


#11677
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,137
  • Înscris: 09.01.2007
Sa iesim mai multi maine ca e Ziua Unirii 24 ianuarie !
Eu am o boala cu FMI, am inteles ca au inceput sa apara unii cu pancarte contra FMI.
Basescu - FMI AXA RAULUI

#11678
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View Postkos_funny, on 23rd January 2012, 17:04, said:

Da sunt prosti ! In loc sa se arunce cu molotoave spre jandarmi ar trebui sa se arunce in curtile, in masinile si in capul politicienilor !



Chiar m-ai facut curios de experienta ta ! Am spus PRETIND

Si daca ar fi asa, desi iti spun eu ca ar trebui sa tai zerourile , nu e vina sistemului ca nu a luat masuri de eradicare, nu e vina cetateanului ca nu a denuntat?

Tind totusi sa cred ca ai postat la misto !
.Nu postez la misto, am spus ce cred, si nu am spus ca nu ai dreptate, e intr-adevar vina cetateanului, in fine o dam in offtopic ..

#11679
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 15:34, said:

draga prietene, ai savurat deluviunea din parlament, stiu, acum
ai reaparut orgasmic, dupa ce ai pupat latura crinei invective?
noapte buna!
Ue a fost la partida cu bcr?
(ia niste fasole de la petre si pune-te la munca, nu la intins mana dupa ciolan, ca nu o sa-l luati prea curand!)
sunt convins ca astrul nu o sa sesizeze...asa merge

View Postpetre69, on 23rd January 2012, 15:50, said:

politicienii astia
in loc sa discute solutii, se ataca unii pe altii
caterinca totala frate
sa moara masa daca nu prinde dd-ul ciolanul ,ca astia sunt prea cretini
nu e mai bine in Parlament decat in strada ?

#11680
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Dupa toata "agitatia" asta , mai avem decit un lucru de admis . Ei doresc doar binele partidului ."Boborul" , a revenit la nivelul de masa de manevra .
In locul lor , as scoate "pe genunchi" o serie de legi care ar afecta "potentati" , cu riscul de a a pierde tot , "scot de la naftalina" dosarele ( in baza noului cod penal ) , dar macar as impune o directie !!! Sper sa revina in piata cei care sint "anti-ceva". Dar vorba lu Ponta "pastram tot ", "Noi "boborul" , o luam pe coaja!!"

View Poststarsteel, on 23rd January 2012, 16:35, said:

Nu sunt politician sau persoana publica asa ca eu cu mana pe inima pot spune ca majoritatea sunt prosti....imi este mila doar de cei disperati care striga indreptatit de foame fara sa stea cu mana intinsa! Cum nu sunt nici bugetar si nici pensionar reprezint o clasa neimportanta pt. alegerile politice insa convingerea mea este ca acest guvern a facut lucruri bune pt. tara dar mai ales pt. viitorul ei....prefer sa vad niste sinucigasi politic care au coloana vertebrala tara avea mare nevoie pt. echilibrarea unor mari dezechilibre.....de nevertebrate si hoti m-am saturat!
E de o penibilitate extrema sa compari Piata "golanilor" din '90 cu aceasta piata a manipulatilor tv lipsiti de idealuri interesati doar de buzunar si stomac si cu niste slogane demne de cascadorii rasului..."libertate", "dictatura", etc. Am trait vremurile de dictatura si lipsa libertatilor elementare ca sa fac o minima diferenta!
+10 , super adevar !! De ani de zile sintem nevoiti sa plecam (dar obligati sa trimitem bani in tara !! , ca mai avem familie!),din tara,aici nu mai am nimic (totul e pe alt nume!!), ma leaga doar faptul ca sint ROMAN!!(chiar daca nu mai am familie , toti vor banul!!)

#11681
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postbudrom, on 23rd January 2012, 16:56, said:

anii din viata si sanatatea din trup, bucuria din ochi si fericirea ca-s ROMÂN!

Toti POLITICIENII VOR CIOLANUL.
ATAT.

Trezeste-te, romane!
Dumneata cred ca nu stii ce vrei ...sau poate ca esti viclean si vrei sa deturnezi ideea...Asa.o sa te duci in piata sa ce ? care este solutia ta ? Cei din piata cer demisia guvernului si alegeri anticipate...asta este jocul democratic in orice tara democratica...la alegeri o sa ai posibilitatea sa votezi iarasi PD-L...ca pe astia inteleg ca ii vezi cei mai buni. Asadar, repet, asta este jocul democratic

Edited by dragospas, 23 January 2012 - 17:30.


#11682
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postfanariotul, on 21st January 2012, 13:39, said:

Sau puteti sa va duceti la un protest d'ala corporatist, cu balonase si bufet suedez.  :D
Sau la un grătar uselist :D

presupun că pentru următoarele alegeri vor conta foarte mult preferințele culinare ale românilor :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate