Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#4195
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ca veni vorba de depasiri:
Ieri, cand eram paralel cu mesterul pe care vroiam sa-l depasesc - tocmai s-a hotarat ca vrea si el sa se bage in depasire, peste mine. Dupa ce ca m-a scos pe jumatate de pe drum, nici macar n-a avut bunul simt sa se traga inapoi, a trebuit sa franez si sa astept sa-si termine grandioasa lui depasire. :cursing:
Cu greu m-am abtinut sa nu ma dau jos la el, desi l-am oprit ulterior. <_<

#4196
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

View PostSpeedo, on Apr 6 2009, 13:33, said:

Poate era Type-R, astia chiar n-au probleme, stiu sa "mearga".
afirmatie imatura, dar bine fie si asa:)

cind o merge pe ultimul drum sa o faca singur iar pe aia nevinovati sa ii lase in pace, sa nu aiba parte de victime colaterale ;)

#4197
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
asta e culmea.ati reusit sa generalizati si posesorii de Honda :P

#4198
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View PostMarius3k, on Apr 6 2009, 13:36, said:

Ca veni vorba de depasiri:
Ieri, cand eram paralel cu mesterul pe care vroiam sa-l depasesc - tocmai s-a hotarat ca vrea si el sa se bage in depasire, peste mine. Dupa ce ca m-a scos pe jumatate de pe drum, nici macar n-a avut bunul simt sa se traga inapoi, a trebuit sa franez si sa astept sa-si termine grandioasa lui depasire. :cursing:
Era o Octavia Tour de SB? :lol: La fel era să m-arunce şi pe mine în şanţul din stânga, la vreo 80 kph, noroc c-am fost pe fază, m-am folosit cât am putut de spaţiul pe care mi l-a "lăsat" şi tot el făcea urât, că de ce nu-l las să depăşească... :angry:

#4199
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostBadBoyBlue, on Apr 6 2009, 18:15, said:

Era o Octavia Tour de SB? :lol: La fel era să m-arunce şi pe mine în şanţul din stânga, la vreo 80 kph, noroc c-am fost pe fază, m-am folosit cât am putut de spaţiul pe care mi l-a "lăsat" şi tot el făcea urât, că de ce nu-l las să depăşească... :angry:
Neah, era o Dacie berlina. Daca nu conduceam masina altcuiva in momentul respectiv, nu ma dadeam la o parte si nici nu franam. Si-acum imi amintesc figura tampa a blondului cu ochi albastrii. :lol:

#4200
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

View Postaalinn, on Apr 6 2009, 16:42, said:

ati reusit sa generalizati si posesorii de Honda :P
ntz....var-miu are doua si nu e asa....piese defecte sint intre volanele si scaunele tuturor marcilor ;)

#4201
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,969
  • Înscris: 06.04.2007

View PostMarius3k, on Apr 6 2009, 13:36, said:

Ca veni vorba de depasiri:
Ieri, cand eram paralel cu mesterul pe care vroiam sa-l depasesc - tocmai s-a hotarat ca vrea si el sa se bage in depasire, peste mine. Dupa ce ca m-a scos pe jumatate de pe drum, nici macar n-a avut bunul simt sa se traga inapoi, a trebuit sa franez si sa astept sa-si termine grandioasa lui depasire. :cursing:
Cu greu m-am abtinut sa nu ma dau jos la el, desi l-am oprit ulterior. <_<
Si ce i-ai facut?

Poate n-a fost atent (mai mult ca sigur) si a refuzat sa se mai replieze, doar nu era sa faci vreo nerorocire.
Aveai viteza sau?

#4202
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
ieri unu cu un Audi -un pampalau si 1/2-la iesirea din oras 2 benzi pe sens ,melcisori iesiti la soare, eu schimbam benzile caci altfel se circula lentttttttttttttt,dar semnalizam si o faceam f civilizat fara sa franeze nimeni pt mine,cand s-o infuriat tipu din audi si m-a claxonat
e si o parte distractiva
a ajuns pebanda 1 incerca s afaca si el la fel sa ma depaseasca prin dreapta si am accelerat  :lol:
nu a putut
de atunci nu l-am mai intalnit pe sosea
partea hazlie e ca eu conduceam o corsuta :lol: :lol:

#4203
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004

View Postanonima1, on Apr 6 2009, 19:44, said:

e si o parte distractiva
a ajuns pebanda 1 incerca s afaca si el la fel sa ma depaseasca prin dreapta si am accelerat  :lol:
nu a putut
urit...asa ceva nu se face ;) si de la o copilarie de-asta mai e juma de pas pina la un accident :)

#4204
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
nu numai ca e urat dar nici nu e regulamentar. in germania pe autobanda exista si o ierarhie a masinilor in functie de marca. daca o masina mai puternica decat a ta vrea sa te depaseasca ii faci loc. dar in romania...

#4205
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postmaryuso, on Apr 6 2009, 20:23, said:

nu numai ca e urat dar nici nu e regulamentar. in germania pe autobanda exista si o ierarhie a masinilor in functie de marca. daca o masina mai puternica decat a ta vrea sa te depaseasca ii faci loc. dar in romania...
legea prevede altceva
nu e vorba de marci,de unde ai mai scos-o? :lol: :lol:  
daca un molau are un Q7 si unu cu Logan conduce sportiv dupa mintea ta ala cu loganul face reverente ceiluilalt?
hai ca e amuzant
legea prevede ca nu se fac depasiri prin dreapta(sunt exceptii legale),iar cel de pe banda a2a sa schimbe cu banda 1 atunci cand e posibil
mai pune mana pe lege si o citeste ca nu strica!
sorry pt voi,dar daca esti stapan pe volan,reactionezi cum trebuie si nu faci accident
am evitat eu destui gogomani,iar la cap accident sunt =0
daca nu ar fi destui mormoloci pe sosea nu s-ar crea coloanele enervante :death:


Art.42. - Când circulatia se desfasoara pe doua sau mai multe benzi pe sens, acestea se folosesc de catre conducatorii de vehicule în functie de intensitatea traficului si viteza de deplasare, având obligatia sa revina pe prima banda ori de câte ori acest lucru este posibil, daca aceasta nu este destinata vehiculelor lente sau transportului public de persoane.
sa nu te obosesti prea tare cautand
poti sa-mi arati art din lege care sa prevada circulatia in functie de marca masinii?

Edited by anonima1, 06 April 2009 - 21:06.


#4206
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
legea spune asa:
toate vehiculele sunt obligate sa circule pe banda 1 banda 2 fiind rezervata pentru depasiri aceasta putand fi utilizata doar cand banda 1 este ocupata. daca banda 1 era libera(ca doar el incerca sa te depaseasca prin dreapta) tu ce cautai pe banda 2? daca erai pe banda 1 te-ar fi depasit regulamentar prin stanga.
iar daca doua vehicule circula paralel pe benzi diferite faptul ca una circula mai repede si trece in fata celailalte nu este considerata manevra de depasire
legea mai spune si ca atunci cand esti esti depasit ai obligatia de a nu mari viteza si de a te incadra cat mai spre dreapta drumului pentru a facilita manevra.
asa ca pune mana si mai citeste. ai luat permisul prin arges cumva?
le: Art.42. - Când circulatia se desfasoara pe doua sau mai multe benzi pe sens, acestea se folosesc de catre conducatorii de vehicule în functie de intensitatea traficului si viteza de deplasare, având obligatia sa revina pe prima banda ori de câte ori acest lucru este posibil, daca aceasta nu este destinata vehiculelor lente sau transportului public de persoane
nu am spus ca e vorba de o lege. e o ierarhie a bunului simt: porshe, Mercedes, BMW, audi, etc. doar nu tii tu cu corsa coloana de masini in spate ca nu poti merge cu mai mult de 150km/h dar nici nu vrei sa fii depasita

Edited by maryuso, 06 April 2009 - 21:11.


#4207
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postmaryuso, on Apr 6 2009, 21:06, said:

legea spune asa:
toate vehiculele sunt obligate sa circule pe banda 1 banda 2 fiind rezervata pentru depasiri aceasta putand fi utilizata doar cand banda 1 este ocupata. daca banda 1 era libera(ca doar el incerca sa te depaseasca prin dreapta) tu ce cautai pe banda 2? daca erai pe banda 1 te-ar fi depasit regulamentar prin stanga.
iar daca doua vehicule circula paralel pe benzi diferite faptul ca una circula mai repede si trece in fata celailalte nu este considerata manevra de depasire
legea mai spune si ca atunci cand esti esti depasit ai obligatia de a nu mari viteza si de a te incadra cat mai spre dreapta drumului pentru a facilita manevra.
asa ca pune mana si mai citeste. ai luat permisul prin arges cumva?
mai citeste o data ce am postat poate te ajuta neuronu sa faci sinapsa
sunt foarte departe de tot ce inseamna sud :lol: :lol:  
referirea la arges sa fie cu titlu de autocritica? :rolleyes:

#4208
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostOctavian___28, on Apr 6 2009, 19:33, said:

Si ce i-ai facut?

Poate n-a fost atent (mai mult ca sigur) si a refuzat sa se mai replieze, doar nu era sa faci vreo nerorocire.
Aveai viteza sau?
Nimic.
Nu stiu daca intelegi, eu eram cu botul aproape de oglinda lui, cu farurile aprinse si semaliazarea pusa de multa vreme, dar eram invizibil pentru el. :lol:

#4209
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
nu mai dau alt replay vad ca esti :ciocan: recunosc ca am fost rautacios, corsa e o masina buna. multi km fara probleme

View PostMarius3k, on Apr 6 2009, 22:16, said:

Nimic.
Nu stiu daca intelegi, eu eram cu botul aproape de oglinda lui, cu farurile aprinse si semaliazarea pusa de multa vreme, dar eram invizibil pentru el. :lol:
poate s-a asigurat exact cand erai in unghiul mort. se mai intampla

#4210
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ma enerveaza aia de deasupra mea (maryuso si anonima1) ca se cearta aici in loc s-o faca pe pm

#4211
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
Multa carne boului (a se citi taximetrist :cursing: ) care venind de pe contrasens, s-a bagat in "depasirea" unei masini parcate mai in strada, fortandu-ma sa ating oglinda unui Astra de pe partea mea (altfel nu aveau cum sa incapa 2 masini pe portiunea aia). Noroc ca oglinda mea e cam subreda, si a cedat prima, cazand pe jos, fara sa creeze pagube Astrei (din cate am vazut :confuzzled:; i-am lasat nr de tel in parbriz dar n-a sunat...chiar daca mai tarziu plecase de acolo). Si a mea e ok  :thumbup:

#4212
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Un seria 6, cabrio. b03rea.
Tantaloaica a iesit pina la jumatatea strazii si doar cind a oprit unul cu scart de roti a realizat ca tb sa acorde prioritate. :death:

Credeti ca si-a cerut scuze?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate