Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

topic pentru bule

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
HPA

HPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.05.2005
Am observat ca sunt la moda in ultima vreme si m-am gandit sa deschid un topic dedicat lor, adica bulelor... :D
Am atasat mai jos cele mai reusite "exemplare" ale mele si sunt curios daca va plac.  Astept cu interes sfaturi/comentarii/critici si sa postati si voi daca aveti imagini de genul asta.

Attached File  b1.jpg   231.04K   140 downloads   Attached File  b2.jpg   243.62K   91 downloads   Attached File  b3.jpg   247.7K   81 downloads   Attached File  b4.jpg   195.25K   67 downloads

Attached File  b5.jpg   176.07K   58 downloads   Attached File  b6.jpg   213.13K   82 downloads   Attached File  b7.jpg   288.79K   47 downloads   Attached File  b8.jpg   239.23K   112 downloads

#2
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Desi noname e cel mai in masura sa comenteze pozele, eu pot sa spun ca-mi place prima.

Edited by Sakura, 30 June 2005 - 10:43.


#3
bodox2

bodox2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.05.2004
imi plac f mult 3 si 6

#4
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Primele 2 si ultima imi plac, in primul rand pt ca-s bine realizate. Pe de alta parte, ideea nu e prea originala.

#5
dr. evil

dr. evil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 10.06.2005
bine realizate intr-adevar... primele 2 imi plac.

#6
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
2,6,7 imi plac cel mai mult....

asteptam si parerea lui noname... :)

#7
HPA

HPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.05.2005
Probabil ca ideea nu e prea originala, oricum mie mi s-au parut interesante mai ales ca-s nou in domeniul fotografiei, dar ma bucur ca va plac si astept si eu cu interes parerea lui noname. :)

#8
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
haha
de cand asteptam topicul asta :)
chiar sunt curios sa vad o idee originala legata de bule... deci nu numai poze bune dpdv tehnic, acum ca provocarea a fost lansata :)

p.s.: prima imi place f mult

Edited by hyde, 30 June 2005 - 11:29.


#9
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Prima imi place si mie.Si 3.

#10
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
voi in general ... in ce lichide faceti bulele ... eu am incercat in miere  <_<
exemplu

#11
HPA

HPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.05.2005
eu am folosit apa minerala.

Attached File  b9.jpg   199.28K   49 downloads  Attached File  b10.jpg   257K   61 downloads

#12
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
mie imi place cam tot ce ai postat, excelenta cromatica shi bun dof cam in toate.. reushite ca experiment

#13
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005
din seria a doua, a2-a mi se pare foarte buna..imi place cu se reflecta bulele in "densitatea" sticlei...iar referitor la cromatica...imi place ca este "vioaie".

Bineinteles si executata tehnic foarte bine. :coolspeak:

Mai am o intrebare: Ce obiectiv ai folosit?

#14
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
mie imi plac mult, in special primele si ultimile. unele au iesit mai bune ca ale mele, so congrat! ;)
hai ca ma ambitionez si mai trag si eu o serie cu bule, o sa fie mai usor acum ca e vara si am lumina si de la soare, am si blitz, am si lightbox. creativitate mai imi trebuie si o poveste a bulelor.


edit: hai sa pun si eu ultima bula scoasa (cam acum 1 luna). ma jucam pe marginea unei felii de lamaie scufundata in cola. nu e cine stie ce rezultatul asa ca nu prea m-am agitat si nu am pus nicaieri seria. totusi trebuie sa pun o bula daca tot s-a deschis threadul asta. :)

Attached Files


Edited by noname, 30 June 2005 - 18:58.


#15
HPA

HPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.05.2005
hehe ma bucur ca va plac si astept sa mai puneti si voi.  

noname, pozele le-am postat cam in graba si din pacate am omis titlurile, mai ales ca la unele din ele se pretau chiar bine, oricum mersi pt. aprecieri.

AvantGarde, toate pozele au fost facute cu un canon a510 pe langa care am folosit un obiectiv Pentacon 1.8/50 pe care l-am pus invers in fata obiectivului camerei foto.

si in final mai atasez o ultima poza din seria asta, cand voi mai face altele le voi posta cu placere.

so lonely
Attached File  b15.jpg   178.14K   99 downloads

Edited by HPA, 30 June 2005 - 19:22.


#16
AvantGarde

AvantGarde

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 25.04.2005
@HPA..Felicitari..super reusite

@NoName...astept sa mai vad din seria cu "Lime & Coke" :D ..deocamdata eu nu am nici o bulicica...nu mi-a iesit nimic in incercarile mele :wallbash: ..dar perseverez :)

#17
petite

petite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 30.05.2005
Sunt super pozele cu bule, mai ales 1,2 si ultima din prima seria este  :coolspeak: , so go ahead and show us some more pictures :)

#18
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
as propune o participare mai larga si un "bula awards"  pentru stimularea participarii.
premiul va consta evident intr-un pahar de sifon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate