Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Workshop "Revolutions", editia a 3-a

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Editia a 3-a a workshopului nostru din Alba Iulia urmeaza sa implineasca o dorinta vie a unor cameramani de nunta din Romania. Aseara, la ora 20:00 ne-am hotarat sa tinem inca un curs despre NUNTA, avandu-l ca invitat de onoare pe Doru Iacovescu
Locatia este aceiasi de pana acum, Universitatea 1 Decembrie din Alba-Iulia.

Data este weekendul 11-12 aprilie (sosirea de vineri, plecarea duminica seara sau Luni dimineata)

Minim 10 cursanti, maxim 20. Prioritatea la inscriere este in ordinea incasarii de avans.
De toate acestea se va ocupa ca si pana acum (impecabil) userul glido, caruia ii dau cuvantul mai departe pentru chestiunile organizatorice. Deci toti cei interesati, pentru pret si orice fel de alte detalii dati PM lui glido.

Cursul va incepe sambata dimineata, cu materiale demonstrative de nunta din portofoliu nostru. Veti putea pune mie si lui Doru orice intrebari doriti din subiectul filmari de evenimente (NBC). Nu va mai fi un curs in care cineva va vorbi ca televizorul prezentand notiuni de baza, se va filma din prima zi pentru ca editia aceasta se adreseaza celor care au fost prima data sau stiu deja cu ce se mananca o camera video, astfel incat pot participa la o sesiune interactiva. Va fi si o discutie libera, pe marginea cursului a carui tematica stabilita urmeaza sa o publicam cat putem de repete. Dupa-masa, vom iesi deja in oras la filmat, urmand ca duminca sa ne intalnim si sa discutam materialele rezultate. Doru va produce si el un material cot la cot cu voi, pe care il vom analiza si edita in cel mai mic detaliu a doua zi. Veti avea sansa sa vedeti cum iau nastere niste imagini ca cele din portofoliul prezentat mai sus. Va aduceti deci camera, trepiedul si eventual laptopul cine are. Speram sa avem vreme buna.

Timpul e cam scurt (scuze), deci trebuie sa ne miscam repede.

Edited by GunX, 07 March 2009 - 16:19.


#2
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Multumesc GunX multumesc Doru pentra acceptarea invitatiei.

Probleme organizatorice !
1. Doritorii sunt rugati sa trimita pe PM datele personale inclusiv o adresa de mail pt conversatiile ce urmeaza. Avand in vedere ca acest workshop se adreseaza in primul rand veteranilor de la primele 2 editii banuiesc ca mai aveti adresa mea de mail , puteti sa va inscrieti direct acolo
de asemenea pentru a evita orice fel de discutii despre cine a fost primul dupa fiecare inscriere confirmata voi afisa aic o lista cu cei inscrisi in ordinea inscrierii.
2. din cauza deprecierii leului cazarea si masa vor fi un pic mai scumpe dar inca muult sub nivelul preturilor de hotel. Cunoasteti deja conditiile, banuiesc ca nu mai este nevoie de reclama. Localul unde am servit masa la ultima editie este in renovare si patronul nu poate garanta ca se va deschide pana in 11 aprilie, am ochit deja un alt local cu mancare buna si la pret rezonabil, din pacate nu atat de aproape de locul de desfasurare a evenimentului.
3. Locuri limitate deci cum spunea GunX primul venit primul servit si aici trebuie sa adaug o informatie, sambata viitoare 13-14 martie la noi in oras este targ de nunti si sunt hotarat sa promovez printre cameramanii din judet evenimentul, cu siguranta vor venii 3-4 numai de la mine din oras.


Va asteptam

#3
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Am fost intrebat pe PM de termene si mi se pare corect, deci

inscrieri se primesc pana in 20 martie (cam strans stiu dar trebuie sa predau situatia la cazare). Pentru cei care se inscriu dupa aceasta data nu pot garanta cazaraea
plata avansului 30 martie

#4
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postglido, on Mar 8 2009, 13:36, said:

Am fost intrebat pe PM de termene si mi se pare corect, deci

inscrieri se primesc pana in 20 martie (cam strans stiu dar trebuie sa predau situatia la cazare). Pentru cei care se inscriu dupa aceasta data nu pot garanta cazaraea
plata avansului 30 martie
pret ?

#5
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002

View PostGunX, on Mar 7 2009, 08:13, said:

Deci toti cei interesati, pentru pret si orice fel de alte detalii dati PM lui glido.


#6
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Pentru toti cei care s-au interesat PM si nu numai. SPONSORIZARE 15%   !!!    :thumbup: deci pretul a scazut brusc spre norocul nostru.  :w00t:
Detalii in continuare pe PM.

#7
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Gata cu targul de nunti, cum am crezut, 4 locuri ocupate de concetatenii mei .  :P
tic tac tic tac termenul limita de inscriere 20 martie

Edited by glido, 16 March 2009 - 13:34.


#8
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Hm, slabuta miscarea totusi. Ma asteptam la mai multa lume interesata. Ce nu va place, ca este despre Nunta sau ca vine si Doru? :) Pretul cu ajutorul unora, a ajuns aproape de la nivelul ultimului workshop. Sau toata lumea prefera sa-l lasam tot la iarna?

#9
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostGunX, on Mar 16 2009, 17:01, said:

Hm, slabuta miscarea totusi. Ma asteptam la mai multa lume interesata. Ce nu va place, ca este despre Nunta sau ca vine si Doru? :) Pretul cu ajutorul unora, a ajuns aproape de la nivelul ultimului workshop. Sau toata lumea prefera sa-l lasam tot la iarna?

Intrebarea este daca la iarna va mai sari in schema sponsorul, ca daca acum dam dovada de neseriozitate ...  :nonobad:

Edited by GunX, 17 March 2009 - 12:30.


#10
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
Sau toata lumea prefera sa-l lasam tot la iarna?


Pai sincer sa fiu,momentul este ales cam rau,pentru ca lipsa banilor isi spune cuvantul,majoritatea dintre noi,cei din seriile trecute,si nu numai sigur am vrea sa venim ,dar.........de la ultimul workshop si pana acum lucrarile au fost putine,deci bani putini.In plus fiecare se pregateste pentru noul sezon si cum mai trebuie inoit cate ceva prin tehnica ,se duc banii acolo.Sincer regret nespus ca nu am posibilitatea sa particip,mai ales ca de la ultimul workshop am ramas cu amintiri placute.Oricum SUCCES!!!Si noi cei care nu putem veni sa speram ca se va mai face unul mai incolo un pic(prin vara sau chiar la iarna)Iar cei ce vor participa nu le va parea rau,din toate punctele de vedere.STIMA!!!!!

Edited by trafalet_32, 17 March 2009 - 14:40.


#11
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Ok, ne vedem la iarna!

#12
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
Pe deoparte imi pare rau ca nu s-au adunat destui  pentru editia asta,pe de alta parte ma bucur ca s-a amanat pe mai incolo,si ma inscriu de pe acum,si sper sa mai vin cu cel putin doi dupa mine!!!Se merita!!!Stima!!!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate