Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Water Park - Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Am tot auzit la radio reclama la un nou parc ce s-a deschis de curand. Water World parca se numeste. Are cineva idee pe unde se afla, ce preturi sunt, ce conditii etc. In vara asta nu am sanse sa ajung la mare asa ca acest parc ar fi alternativa.

#2
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
E pe la Otopeni (nu stiu exact unde) si am inteles ca e vreo 300k intrarea!

#3
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Uite aici niste imagini.

Attached Files



#4
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
Se numeste Water Park, e vis-a-vis de aeroportul Otopeni si din poze parea mai mare ca cel de la Mamaia. De pret eu am auzit ceva de 350.000 dar nu stiu exact si nu bag mana in foc.

#5
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Sau aici:
http://manolo.rdsnet...ua_Land_Otopeni

#6
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
Uitati un .pps care lamureste si chestiunea pretului si contine o prezentare detaliata. Scuze acelora cu o conexiune mai slaba pentru dimensiune dar cred ca va lamuri multe intrebari privind parcul asta.

Attached Files



#7
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@ Phileas: Daca te-ai fi uitat, ai fi vazut ca ce ai pus tu in zip este ce am pus eu in zip!

#8
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Mi-am permis sa schimb numele si sa-l fac sticky, ca sa stie toata lumea despre ce este vorba:

Intrare: 250.000 in cursul saptamanii, 350.000 sambata & duminica
Elevi & studentii au reducere de 30% luni/marti/miercuri

Am ajuns pe la 9:30-10 : 00.
In primul rand srumiere - lipsa. "Duceti-va la bar si luati un pahar cu apa".
Am luat paharul cu apa, dar atat: Nu vindem pana la 11 : 00 ca facem inventar.

Pe jos: mocheta. Calitate execrabila, taiata & lipita super prost, a inceput deja sa se dezlipeasca, culori diferite. Arata ca dreq.

Apa: Infecta

Toboganele "mari" (cele tub): par second hand!!! Eu nu m-am dat pe ele, dar un prieten s-a dat. O singura data: Rezultat: zgarieturi IMENSE pe spate (~ 20 cm, si mai multe). Tipul are o sala de net. A zis ca si clientii lui au aparut cu zgarieturi pe spate, din aceeasi cauza.

In afara de asta, pana pe la 11:30 nu au putut fi folosite pt. ca nu era nimeni sa le supravegheze.

Ordine & disciplina la tobogane: Lipsus.

Agenti de paza: Nu prea am vazut.

Galagie cat cuprinde

Cireasa de pe tort: in jurul orei 15 : 00 cand ne pregateam sa plecam, au venit vreo 10 tigani cu tigancile de rigoare. Bineinteles ca tigancile au intrat in apa. IMBRACATE!!! cu fustele de rigoare. Nimeni nu le-a zis nimic. Imi pare rau ca nu am avut aparatul de fotografiat de la mine :(

Am fost si in cel din Mamaia. 300.000. Dar NU mi-a parut rau de bani. Aranjat frumos, curatenie, apa curata, persoane serviabile, nu se tipa, etc. era ALTCEVA. Si cel din Mamaia e mai mare decat cel din Otopeni.

#9
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
am auzit si eu k ar fi super-naspa Water Parck-u asta...iar din ce am vazut azi...chiar k nu o sa ma duc pe acolo. e si f scump!!!

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Quote

Originally posted by Alice

Am fost si in cel din Mamaia. 300.000. Dar NU mi-a parut rau de bani. Aranjat frumos, curatenie, apa curata, persoane serviabile, nu se tipa, etc. era ALTCEVA. Si cel din Mamaia e mai mare decat cel din Otopeni.

O mica corectie: asta din Buc e mai mare, cel putin ca suprafata, decat cel din mamaia. Intradevar, cel din mamaia pare mai mare pt ca e mai bine organizat, parerea mea. Pe asta din Bucuresti l-am vizitat inainte de a fi deschis si parea ca merita o vizita dupa inaugurare, dar din ce zici tu Alice, cred ca voi zice pass si o sa ma multumesc cu cel din mamaia pe care l-am testat si e super ok.
Multam de pont ;)

#11
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
ok

am fost si eu a  "water park"!
cand am plecat eram intr-o stare fizica buna. Cand m-am intors acasa am inceput sa contorizez durerile!
la cap :          nasul spart(rau de tot)
                     arcada stanga crapata
la gat:           multiple zgarieturi
pe bust:        contiunarea multilplelor zgarieturi de pe gat
pe bazin:       terminarea multiplelor zgarieturi incepute pe gat
pe maini:       coatele facute franjuri
                     la mana dreapta pe cot s-a instalat o umflatura cat un ou de                           gaina
pe picioare: genunchii franjuri
                    gleznele busite rau de tot

astea pe scurt descrise dupa 2 -3 ore in water park Otopeni

cum am ajuns in halul asta?
pai asa
am inceput cu cele mai mici "tobogane" ...si apoi am urcat nivel cu nivel cat mai sus.

Luate de jos in sus  as putea spune ca am mers din rau in mai rau!
Tronsoanele de fibra nu sunt bine unite intre ele, marginile agata( a se citi taie), la iesirea de pe culoar daca nu ai viteza suficienta (apa curge foarte putin)dai cu noada sau cu ceafa de margine.
Cu cat urci mai sus senzatiile se intensifica.
La tuburi va sfatuiesc sa nu incercati...
Sau daca incercati si scapati cu bine nu reveniti!!!!
Sunt tare nashpa dpvd al vitezei, a circuitului apei prin ele, a traseului care te da la propriu cu capul de pereti indiferent de pozitia abordata. Eu am patit chiar sa ma rasuceasca cu fata in jos (arcada sparta + cotul mainii drepte franjuri).

Mare atentie la oamenii din celalalt capat al tunelului care in inconstienta tipica romanului stau chiar in fata tubului de unde au iesit si bat campii pe acolo. La mine a fost de ajuns un pushti ce a stat in fata mea la iesirea din agregat si mi-am facut nasul zob.(Acum zic doamne fereste sa nu fi dat cu dintii ca ramaneam fara!)

in rest feritiva sa mergeti incaltati cu papuci pe chestia aia verde de jos ca o sa faceti shpagatul mai repede decat Daniela Silivas sau Nadia.

Sfatul meu OCOLITI  WATER PARK!

#12
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
si eu am fost sambata la water park...

impresiile mele:

1. foarte mic
2. a fost PLIN !!!
3. m-am dat pe toate topoganele si tuburile existente... sincer sa fiu, nu am decat o zgarietura... in cot, pentru ca NU am respectat instructiunile.... deci eu dau vina pe mine... :)
4. bazine mici
5. mi s-a parut bine organizat, adica erau oameni peste tot la guri de tuburi si topogane
6. apa mi s-a parut chiar curata (sa fi fost din cauza ca era sambata ???)
7. parca e mai select
8. plusul cel mai mare il dau vestiarelor...
9. minusul cel mai mare il dau pretului de intrare... wtf ??? 350mii ??? 10$+ pentru o zi de strand si departe... ;)

ar mai fi de zis....

in rest, a fost super...

#13
popemi

popemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.01.2004
@ masterbobs....aproape m-am ingrozit de cele spuse de tine, parca nici in Mamaia nu-mi mai vine sa ma duc cu toate ca n-am auzit pe nimeni sa se planga de parcul de la mare...sanatate multa itzi doresc.....

#14
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
masterbobs, schimba avatarul si mai du-te odata !


daca e asa de rau cum ziceti, de ce nu-i dati in judecata?

#15
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003

Quote

Originally posted by vladc
si eu am fost sambata la water park...

impresiile mele:

3. m-am dat pe toate topoganele si tuburile existente... sincer sa fiu, nu am decat o zgarietura... in cot, pentru ca NU am respectat instructiunile.... deci eu dau vina pe mine... :)
.....
5. mi s-a parut bine organizat, adica erau oameni peste tot la guri de tuburi si topogane
.........
6. apa mi s-a parut chiar curata (sa fi fost din cauza ca era sambata ???)
............
7. parca e mai select
..............



nu stiu la ce ora ai fost da yo am ajuns acolo pe la 13:30!

3. de ce spui tu la punctul 3 nu stiu...eshti un tip norocos! Joaca la LOTO
Ai vazut punctul de prim ajutor? era coada pe la ora 14:00
Ai respectat instructiunile? Ma faci sa rad! Cand am stat intins cu picioarele incrucisateintins perfect pe spate si cu mainile la ceafa atunci mi-am pleznit cotul!!!
Tuburile si traseele sunt foarte prost calculate!!!
Apa prin ele curge cu un debit foarte mic!!!
Nu sunt legate bine tronsoanele intre ele!!!

5. Erau oameni peste tot! Asa este ...da nu isi faceau treaba!

6.Apa curata? este o parere...exagerata zic eu! Albastrul Verzui al vopselei din bazin te-a indus in eroare...

7. Select? Aici ai dreptate 100%
Etnia rromilor era reprezentata doar de elita!
Frumoasele cu fuste crete ce se racoreau pe acolo imbracate cu tot cu calabalacu' si lantu' gros de aur din turcia...
Tatuatii cu celebul "Jeana I love iu" coborand din SLK-uri
4 - 5 puradei(copii lu'Van damme; care sareau in bazine si iti f*** cate un picior pe figura)
La fel de select mi se pare orice strand de tip "trei ligheane" din  Bucuresti.
Fratilor sfatul meu de acum cand toate ma dor...
De banii astia (700.000lei yo si prietena) puteam sa ma destrabalez pe la LIDO foarte usor si fara dureri!
Decat sa aruncati 700000 in buzunarele unor smecheri din otopeni mai bine ii mancati! sau beti sau va cumparati ceva sau orata la Aer conditionat !

#16
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
sincer nu stiu ce sa zic... deci eu cu cine am fost nuimeni nu a patit nimic... poate oi fi tu mai ghinionist... du-te la biserica :)

zi-mi si mie cum adica era murdara apa ? ca eu nu am vazut...

si... nu am vazut decat 2 ciori dar fara fuste... imi aduc aminte ca era vaca aia cu camasa pe ea...

daca vrei totul perfect fa-ti piscina/strandul tau... :)

in final iti dau dreptate... da, decat sa dai 350mii mai bine faci altceva....

:D

#17
morpho

morpho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.07.2004
ma tenta, da dupe ce am ascultat parerile, mai bine nu

#18
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Am fost, e misto, merita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate