Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Philips I908

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#55
bgdd

bgdd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2007

View Postcatalucan, on 27 mai 2015 - 10:40, said:

Tocmai am descoperit o alta problema. Procentajul bateriei este afisat gresit. Mai exact se blocheaza pe undeva la 50% si ramane asa cateva zile. Dupa un restart isi revine si arata corect, dar deja e prea tarziu pentru ca poti avea 10-15% baterie ramasa si sa nu ai unde sa-l pui la incarcat. Chiar ma bucuram ca bateria tine undeva la peste 7 zile, apoi s-a inchis subit.

Am patit-o si eu. Intr-un weekend, n-am folosit aproape deloc telefonul, a aratat 2 zile intre 35-40% si spre seara l-am gasit inchis.
Situatia de mai sus apare doar daca telefonul nu este folosit aproape deloc.In rest pare ca indica bine.
Sugerez instalarea unui soft de monitorizare a bateriei care are si alerte vocale setabile la diferite procente. (https://play.google....ch.battery.free).

#56
casio32_2011man

casio32_2011man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2012
Salut,

Vreau sa cumpar un telefon si va rog sa-mi spuneti parerea voastra ptr ca ma gandesc sa achizitionez un Philips i908 sau Lenovo P70 ..Ms.

#57
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001
Sunt multe telefoane Lenovo cu probleme pe partea de semnal.Eu as alege i908

Edited by badmania98, 05 June 2015 - 12:36.


#58
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001
Si sa nu uit. Am in posesie si I908 si un Lenovo P780 si Samsung și....Doamne , multe mai am.

#59
phluid01

phluid01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.10.2014
Salut , am achizitionat saptamana trecuta un philips din acesta , sunt super multumit de el , nu am probleme cu senzorul de proximitate , se misca extrem de bine , bateria tine super bine la utilizare medie . Problema este ca , am o pata mica neagra pe obiectivul camerei . Am atasat cateva poze sa vedeti acea pata mica neagra (pare ca o arsura la zoom) . Intrebarea este : ar trebui sa trimit telefonul la philips in bucuresti , sau pot sa merg la alt service autorizat Philips la mine in Brasov ? A trimis cineva de aici telefonul la garantie ? Daca da , cine plateste transportul si cat a durat ? Multumesc !
http://s.go.ro/1dl1r
http://s.go.ro/hfzlf

Edited by phluid01, 15 July 2015 - 09:06.


#60
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001
Nu știu de unde l-ai achiziționat dar aș încerca să-l dau înapoi pentru schimbare.

#61
phluid01

phluid01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.10.2014
problema e ca l-am luat de la RDS in rate ...

#62
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 28.11.2001
Și care este problema? Înapoi cu el să-l schimbe.

#63
phluid01

phluid01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 02.10.2014
Suprinzator , scama a disparut de pe obiectiv :) Nu stiu cum , nu am scapat / scuturat / batut telefonul . Am scapat de  stres :D acum sunt foarte multumit de telefon .

#64
djunul

djunul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Pentru Europa este doar I908_M6592A_1447_01_V07B_EE ca fw  (banuiesc ca EE vine de la Eastern Europe) dar eu am instalat I908_M6592A_1525_01_V31B_RU si functioneaza bine (ei recomanda si un factory reset dupa, eu nu am facut).
Doritorii il pot gasi aici: https://yadi.sk/d/in-xzEZohRGyA
Problema senzorului de proximitate este intr-adevar de la knock code iar daca acesta nu este activ si tot se aprinde ecranul atunci inseamna ca trebuie sa aveti grija cu pozitia telefonului la ureche, din cauza ca senzorul este prea pe margine si daca vrei sa stai cu urechea exact pe difuzor zona cu senzorul iese inafara.

#65
budulan

budulan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 11.06.2007
Pai bun, dar ce are in plus varianta ru? Ca eu in afara de problema cu senzorul de proximitate nu am altele la varianta stock.


#66
c.m.g

c.m.g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2006
Salut,

Planuiesc sa achizitionez si eu acest telefon. Pana vine unora vaporu' din Asia cu terminalele, poate sa imi explice/raspunda si mie cineva babeste :), daca ambele cartele sim (daca sunt folosite 2) functioneaza in 3G?
Si NU ma refer la date mobile.
Altfel spus dilema mea, daca ai un sim de la un operator (care si comercializeaza telefonu' :P doar ca nu i-a venit vaporu') care functioneaza doar pe 3G (voce si date), simul respectiv tre sa stea intr-un anumit "slot" :) ? sau nu conteaza unde il "bagi" :P?

Daca m-am pierdut in detalii va rog nu aruncati cu nimic in mine :), spuneti si reformulez :P.

#67
Tyessto

Tyessto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2012

View Postc.m.g, on 12 august 2015 - 18:25, said:

Salut,

Planuiesc sa achizitionez si eu acest telefon. Pana vine unora vaporu' din Asia cu terminalele, poate sa imi explice/raspunda si mie cineva babeste Posted Image, daca ambele cartele sim (daca sunt folosite 2) functioneaza in 3G?
Si NU ma refer la date mobile.
Altfel spus dilema mea, daca ai un sim de la un operator (care si comercializeaza telefonu' Posted Image doar ca nu i-a venit vaporu') care functioneaza doar pe 3G (voce si date), simul respectiv tre sa stea intr-un anumit "slot" Posted Image ? sau nu conteaza unde il "bagi" Posted Image?

Daca m-am pierdut in detalii va rog nu aruncati cu nimic in mine Posted Image, spuneti si reformulez Posted Image.
si eu am comandat unu  :). nu conteaza in care slot pui simu care vrei sa-l folosesti 3G ;)

#68
djunul

djunul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
@budulan: nu pot sa iti zic exact, eu nu am vazut nimic, iar din traducerea automata a site-ului respectiv (nu stiu rusa) nu prea se intelege mare lucru. Eu am "citit" toate cele 36 de pagini de acolo si din ce am inteles cica ar fi rezolvat ceva probleme de semnal, de senzor, de afisare a procentajului bateriei fata de alte versiuni anterioare de firmware (mai mari decat v07 pe care o aveam eu)
@c.m.g. si @Tyessto: e adevarat, nu conteaza - ambele sloturi SIM au 3G, doar ca nu ambele active simultan pe 3G. E undeva o setare cu care alegi care SIM sa foloseasca 3G si automat celalalt ramane fara (doar cu semnal normal).

#69
c.m.g

c.m.g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.02.2006
@djunul - sigur nu te referi la faptul ca poti activa datele doar pe unul din sim-uri la un moment dat ? Nu confundati reteaua 3G cu pachetul de date ;).

#70
djunul

djunul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Foarte sigur, am verificat oricum si am facut niste screen-uri ca sa te conving pentru ca "o imagine face ...." Posted Image
Citeste urmatoarele 3000 de cuvinte: :D
[ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/910/BHzwtG.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/537/zZtxLN.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/538/vCyNgP.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by djunul, 15 August 2015 - 14:15.


#71
Tyessto

Tyessto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.10.2012

View Postdjunul, on 15 august 2015 - 14:09, said:

Foarte sigur, am verificat oricum si am facut niste screen-uri ca sa te conving pentru ca "o imagine face ...." Posted Image
Citeste urmatoarele 3000 de cuvinte: Posted Image
[ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/910/BHzwtG.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/537/zZtxLN.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/538/vCyNgP.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si cum e telefonu? esti multumit de el? ai probleme cu senzorul de proximitate,conexiunea gps,semnal gsm sau alte probleme? :)

#72
djunul

djunul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.07.2015
Eu personal sunt multumit, mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc cu pozitia la ureche in timpul convorbirii pentru ca sa nu se activeze ecranul (cred ca e mai bine sa il tii la urechea stanga, cel putin pentru mine) probleme de semnal nu am avut si gps-ul s-a conectat foarte repede in ambele momente cand am avut nevoi de el. Acum daca ma pui sa aleg intre asta si lenovo p70 inca nu stiu pe care l-as alege, cu toate ca p70 are procesorul de alta generatie (pe 64 biti) 4000 mA si 4G; i908 are rezolutia mai mare si toata lumea zice ca "tine" mai mult bateria lui de 3000 mA. in rest....de gustibus non est disputandum, vorba germanului. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate