Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Microsoft Mobile (ex Nokia Oyj)

- - - - -
  • Please log in to reply
6031 replies to this topic

#5815
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Si care este falsa?

#5816
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postf300, on 10 ianuarie 2018 - 09:05, said:

Ca de obicei trebuie sa punem stelute la posturile tale.

(*) Usually dispatched within 1 to 4 months.

Mai citeste o data ca ti-am pus o steluta in postul tau si ti-am si boldat-o, in caz ca n-o vezi.
De asemenea keepa zice ca telefonul e "disponibil" de cel putin 50 zile pe pagina asta, la acelasi pret. Iar pagina in sine zice "Date first available at Amazon.co.uk: 13 Jun. 2017". Asa ca "disponibil" asta al tau se muta din ce in ce mai mult in directia nu numai "poate peste 1-4 luni" ci spre "cind o zbura porcul".

Edited by f300, 10 January 2018 - 10:15.


#5817
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Deci nicio stire falsa din partea mea!
Ca este adevarat sau nu ce publica altii nu am de unde sti ca nu sunt clarvazator si nici nu o sa ma apuc sa caut cate o zi in tot internetul (cum faci tu doar doar gasesti ceva de combatut) din lipsa de ocupatie sa vad cum se cearta site-urile intre ele!
Iar chestia cu "Date first available at Amazon.co.uk: 13 Jun. 2017" este mai mult decat ciudata ( eu nu spun ca dai date false) din moment ce telefonuil a fost prezentat la IFA Berlin (31 august - 5 sept. 2017).

Edited by breitner, 10 January 2018 - 12:14.


#5818
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Mi-am adus aminte: daca WileyFox Pro nu exista atunci de ce WDRT a avut o actualizare recenta (si) pentru acest telefon?
Si asta iar e o stire falsa (chiar daca eu am facut actualizarea de vreo 3 zile) si nu obliga pe nimeni sa cumpere sau sa-i placa (telefonul, pretul, sistemul de operare, etc.).

Edited by breitner, 10 January 2018 - 17:47.


#5819
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Snapdragon 210 e bun de aruncat, nu as lua asa ceva nici de pomana.

#5820
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Asta e alta discutie (cu toate ca cei cu 650 te-ar contrazice).
Tu ai intrebat de ceva nou (la cutie) si ti-am raspuns (dar Funker ce are?).
Daca vrei un sfat ti-as spune HP (mie nu-mi foloseste pt. ca imi trebuie tot timpul 2 SIM-uri. De aceea am renuntat la iPhone mai demult si nici nu m-as mai inoarce decat daca nu as avea incotro (doar android si iOS pe piata, am un iPhone 5 si un S4 prin sertar)).

Edited by breitner, 10 January 2018 - 18:22.


#5821
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbreitner, on 10 ianuarie 2018 - 17:40, said:

Mi-am adus aminte: daca WileyFox Pro nu exista atunci de ce WDRT a avut o actualizare recenta (si) pentru acest telefon?

Eu nu pun in discutie daca "exista" in sensul pur teoretic ca pe undeva au rebranduit aia un android si l-au botezat Pro bla bla si au bagat pe undeva prin soft textul respectiv. Eu spun ca afirmatia ta de mai jos e pur si simplu falsa si luind in calcul ca o faci permanent pe threadul asta eu zic ca e intentionat nu pur si simplu ca nu stii mai bine si ca n-ai sapat prin toate detaliile.

View Postbreitner, on 09 ianuarie 2018 - 17:37, said:

disponibil la vanzare

Edit: si ca o paranteza despre cind o sa fie disponibil archive.org are versiunea din 7 decembrie a paginii: https://web.archive....k/dp/B077DDT9H8
Ghici ce scrie, in verde: This item will be released on December 18, 2017.
Acum o luna si un pic mai tirziu o sa fie disponibil in 1-4 luni...

Edited by f300, 10 January 2018 - 19:11.


#5822
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In o cu totul alta ordine de idei clickaind pe la M$ dau pe ruta Devices/Phones/View Phones de https://www.microsof...-mobile-upgrade

WOW,

Windows 10 is here for your phone
Two ways to get Windows 10 Mobile


Upgrade

Buy a new phone

Check out the latest Windows phone designed for Windows 10 Mobile.

Dau bineinteles click pe SHOP NOW si ma duce la https://www.microsof...ices?col=phones unde troneaza de fapt un "Built to impress" Dell XPS 13. Care nu numai ca nu-i telefon dar nici macar nu-i Microsoft...

#5823
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View Postf300, on 10 ianuarie 2018 - 20:00, said:

In o cu totul alta ordine de idei clickaind pe la M$ dau pe ruta Devices/Phones/View Phones de https://www.microsof...-mobile-upgrade
...

E de pe timpul lui pazvante!
Cat priveste restul comentariului este doar tendentios si neinformabil pentru nimeni:

(

View Postf300, on 10 ianuarie 2018 - 20:00, said:

WOW,

Windows 10 is here for your phone
Two ways to get Windows 10 Mobile


Upgrade

Buy a new phone

Check out the latest Windows phone designed for Windows 10 Mobile.

Dau bineinteles click pe SHOP NOW si ma duce la https://www.microsof...ices?col=phones unde troneaza de fapt un "Built to impress" Dell XPS 13. Care nu numai ca nu-i telefon dar nici macar nu-i Microsoft...

Recomand pentru detractorii telefoanelor cu windows sa citeasca baremi vreo 20 - 30 de comentarii despre telefoane cu alte sisteme de operare  (Indiferent de producator sau SO) si cred ca se vor lamuri ca nimic nu este perfect si (poate) vor vedea barna din ochii lor inaintea paiului din ochii altora (in ceea ce priveste inversunarea cu care "promoveaza" altceva decat subiectul topicului).

#5824
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
O mica corectie:

View Postbreitner, on 16 ianuarie 2018 - 13:53, said:

Cat priveste restul comentariului site-ului Microsoft este doar tendentios si neinformabil pentru nimeni

View Postbreitner, on 16 ianuarie 2018 - 13:53, said:

Recomand pentru detractorii telefoanelor cu windows

Singurul detractor care conteaza este Microsoft. Si din pozitia lor din pacate e usor sa iti pui pe linie moarta propriul produs. Sau tie ti se pare mare succes al Windows Phone ca Microsoft vinde dupa Samsung acum si Huawei si Razer cu Android? Asta e "stirea Windows Phone" care e in top in ultimul timp pe aici, thread deschis chiar de tine (din motive care inca imi scapa pe Windows Phone): https://forum.softpe...ozitive-mobile/

#5825
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Telefon de buget (40€) Archos 50 Cesium:
https://www.notebook...ducts_id/347593

#5826
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Pe cuvint ca am cautat threadul special ca sa postez despre asta (sincer ma gindeam daca n-o sa-mi sari in cap ca e off-topic) si preventiv am dat o tura sa vad daca se mai vorbeste inainte de el. Si ohoho ce se mai vorbeste!!!!

View PostMasterboy, on 28 august 2015 - 22:10, said:

Se pare ca avem si primul telefon cu Windows 10 anuntat offcial pentru noiembrie 2015:
Archos 50 Cesium with Windows 10 Mobile Coming in November for $150
First Windows 10 Mobile device from Archos targets entry-level shoppers, disillusioned Android users

    5 inch display with 720 x 1280 pixel resolution
    Quad-core 1.1 Ghz  Qualcomm Snapdragon 210
    1GB of RAM
    8GB of internal storage (expandable)
    8MP main camera plus a 2MP selfie


#5827
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Specificatiile tehnice sunt afisate in anunt (dar pentru cine este interesat: https://www.archos.c...ndex.html?#haut)!
Fara suparare, ce ai vrea la 40€ (nou si cu garantie)? Unii sunt multumiti doar cu ce ofera.
Sa nu incepi cu comparatii de android ca nu este cazul in acest topic.

Edited by breitner, 22 January 2018 - 14:30.


#5828
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbreitner, on 22 ianuarie 2018 - 14:12, said:

Unii sunt multumiti doar cu ce ofera.

Ai si vreo dovada in acest sens? Preferabil vreo parere personala (sau de ce mai nu, mai multe, ca softpedia e mare) postata de vreun coleg? Pe site-ul postat de tine (altminteri unul decent nemtesc, nu ultima gaina) are ZERO feedback-uri, deci unii sint cam deloc. Pe amazon-ul corespunzator sint doua (DOUA) feedback-uri mari si late, ambele din 2016 (de pe vremea cind W10M mai avea ceva oomph), unul cu 4 stele din 5 si unul cu 3 stele. Pe linga faptul ca nu-i multumirea asa mare nici macar nu-i relevanta, adica e aproximativ zero - spre exemplu sint nu telefoane (nu din cele mai populare) ci HUSE pentru ele care au 300+ feedback-uri, vezi de exemplu Mozo 950BCSWN Qi (pentru 950).

Daca era lumea asa multumita ma gindesc ca reuseau sa vinda PRIMUL telefon cu W10 inainte sa ingroape Microsoft OS-ul si era mai mare bataie pe ele decit sa le vinda la un pret comparabil cu un pret de incarcator original de la alte telefoane.

#5829
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,433
  • Înscris: 29.04.2008
Așa cum bine zice titlul în engleză: Microsoft a bătut și ultimul cui în sicriul Windows Mobile:

Microsoft has just put the final nail in Windows Mobile’s coffin, declaring that no more Insider builds will be delivered to the OS.
The news was delivered in typical fashion by Microsoft over twitter by a Senior Program Manager for the  Windows Insider team Brandon LeBlanc who merely said:


#5830
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
La ce iti trebuie insider builds sau beta builds sau orice build?
De fapt de ce iti trebuie updateuri?
Sigur apare iar breitner sa ne spuna ca...

View Postbreitner, on 22 ianuarie 2018 - 14:12, said:

Unii sunt multumiti doar cu ce ofera.


#5831
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Modul in care astia comunica mi se pare superb.Au zis ei prin tweet-uri ca e alt departament pentru comunicare, dar cum ala tace malc, e clar cu ce imagine vor ramane astia inca interesati de platforma. Ce tupeisti sunt astia, maxim. Cat ma bucur ca n-am cumparat 950 XL acum un an jumate cand era la mocangeala pe site ul microsoft uk.
Acum, stiu ca este de asta vara articolul, dar tot mi se pare genial faptul ca au inchis canalul youtube lumia.
https://www.neowin.n...-windows-phones
La ce-i incurca, oricum nu-i costa nimic sa tina videoclipurile sus si cu moderarea comentariilor nu cred ca se oboseau prea mult.. Daca au inchis, tot fara sa anunte, windows marketplace pentru windows phone 7, au decis ei ca si lumia channel e useless. No, ca si telefoanele lumia in curand, i guess. Oricat de mult ma tenteaza lumia 950 la pret de incaltaminte sport low end, tot nu pot. Mai repede cumperi un telefon cu windows mobile 6.5 decat cu 10. Si zic astea constient fiind ca cine stie cum ma va tenta ceva, dar sper sa fac alegerea corecta si sa-mi iau un parfum sau ceva, astia nu merita nici macar un scuipat. Microsoft a dat-o masiv in bara.

#5832
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Windows 10 a murit oficial in momentul cand Microsoft oferea gratis un Lumia 950 la vanzarea unui Lumia 950 XL,acela a fost un mare semn de intrebare pentru mine,de ce sa faci asa ceva,cum ar face la fel samsung sa ofere un s8 gratuit la vanzarea lui s8 plus,nu are sens,iar pe atunci windows phone inca o ducea bine fata de anul asta. Mi-a placut windows 8.1,a fost ceva fresh,credeam in dezvoltarea lui,sa gasesc in fiecare luna ceva noi aplicatii populare, dar nu a fost asa.
Din pacate cei care am trecut la w10 mobile,am fost doar niste cobai pentru MS. Nu am sa mai cumpar telefon cu windows pe el decat daca o sa fie o minima comunicare din partea lor,nu doar "in curand" si dupa sa inchida oblonul,si o sa ajunga la o minima decenta de aplicatii in magazin.
Personal ma bucur ca au ajuns in stadiul acesta,au dezamagit multi fani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate