Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Serioux SM 072

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
EdwardG0611

EdwardG0611

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2014
Vreo noutate de la cei de la Serioux?

#38
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Nimic, iar eu nu reusesc sa ii fac back-up la ROM. Si inca ceva, poate ne ajuta Serioux si cu un update la Android 4.4. Ar fi util.

#39
EdwardG0611

EdwardG0611

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2014
Sigur o sa ne ajute Serioux, nu vezi ca nu te ajuta nici cu raspuns la o amarata de intrebare. Cum spuneam NeSerioux :)

#40
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
oameni buni, intelegeti ca Serioux nu este decat un NUME (nu cred ca este o companie cu angajati platiti, pe a caror carte de munca sa scrie "Serioux Romania") este un nume care se afla in proprietatea celor de la NOD (fost Asesoft Distribution) si care este pus pe anumite produse chinezesti. In trecut -stiu asta pentru ca am 2 tablete de la Serioux - foloseau tabletele MID. Cum patronul NOD (I. Stanciu) este si patronul eMAG si Flanco, se cheama ca Serioux este un fel de "frate de tata" cu cele 2 magazine ;)
Singurul mod in care puteti rezolva problema este sa cautati tableta originala si sa gasiti ROM pentru ea.

#41
kingwarrior

kingwarrior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.12.2014
Hei! Recent am achizitionat o tableta Serioux SMO72 si maine ma voi duce sa-mi iau un Modem 3G(pe care il conectez prin cablu OTG)
As avea doua intrebari...
1. Ce modemuri sunt compatibile cu aceasta tableta?
2. Pana voi merge maine sa cumpar un modem, pot folosi internetul de pe telefon(java) prin intermediul cablului de date USB conectat la cablul OTG?

P.S. Stiu ca sunt cam "neghioabe" intrebarile dar n-am gasit in alta parte raspunsuri.

#42
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
de obicei in manualul tabletei scrie modelul compatibil sau in setari la retele mobile 3g suport.

#43
mateus13

mateus13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 23.02.2014
Se poate conecta la internet doar prin wireless, nu are si slot pentru 3G.

#44
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
http://forum.softped...serioux-sm-072/

#45
kingwarrior

kingwarrior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.12.2014
Mateus, nu are slot pentru 3G dar se poate stabili o conexiune 3G prin intermediul unui Modem 3G.
Problema este ca eu nu stiu care sunt modelele compatibile pentru aceasta tableta..

#46
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Se pare că are și un Update OTA. Mi-e mi-a cerut permisiuni Super SU. Dar nu îl face, probabil pentru că e făcut root.

#47
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Am gasit un ROM, dar inverseaza camera. Te vezi invers. Iar unele inverseaza si axele de la touch. Eu va pot lasa link aici, dar faceti flash pe PROPRIA RASPUNDERE.

#48
cobra29

cobra29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.02.2009
UNDE ESTE ROMUL
?

#49
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Il urc azi sau maine pe mega.

#50
cobra29

cobra29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.02.2009
asteptam

#51
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
https://mega.co.nz/#...Mwt9TbM_UCfZnbw - link pentru ROM.

De instalat îl instalați pe propria răspundere.La mine a mers. Singura problemă era camera inversată, în rest totul OK. Flash se va cu Phoenix Tool: https://mega.co.nz/#...A1Jz8H-pB3b6x8. Pun mai acuși și un tutorial video pentru cei care nu știu cum se face.

Edited by miki07, 17 January 2015 - 23:35.


#52
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dv-5ujSwPLI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] și tutorial video de instalare.

#53
cobra29

cobra29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.02.2009
mersi

mersi

#54
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Nebun la cap fiind, ma stiti doar, am inceput sa ma joc cu diverse ROM-uri pentru jucaria asta. Si am reusit sa ii pun 4.4.2. Sigur, nu merge touch-ul, dar in principiu o pot folosi cu mouse.

Da, se pare ca nu merge nici WI-FI, nici Camera. Dar, spre surpriza mea, tableta se misca mult mai bine. Se vede aici Android 4.4 care isi face bine treaba. Acum caut un firmware de 4.4 cat de cat decent, iar daca gasesc ceva bun, postez aici. Am cu ce ma juca, pentru ca am zeci de firmware.

Am mai testat niste ROM-uri de 4.4.2. Tableta se misca foarte bine, cu mult mai bine decat cu 4.2.2. Totul se face mult mai repede si nu exista lag. Deci device-ul e destul de potent pentru KitKat, doar ca producatorul acestei tablete nu ofera update oficial la 4.4. Exista un SDK, dar sunt total neinteresati.

Edited by miki07, 28 January 2015 - 03:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate