Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Salariu absolvent CCIA?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014
Salut, sunt elev în clasa a 12-a și doresc să urmez cursurile facultății de construcții civile industriale și agricole din cadrul utcb și as dori să știu care este salariul unui inginer constructor proaspăt ieșit de pe băncile facultății?

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Daca lucrezi...

#3
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View PostOrange09, on 17 noiembrie 2014 - 23:01, said:

Daca lucrezi...
De lucrat sigur o să lucrez, eram interesat de remunerație :))

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Esti sigur ca iei bac-ul? Dupa halul in care pui problema, ma-ndoiesc.

#5
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View Postrumegus, on 17 noiembrie 2014 - 23:13, said:

Esti sigur ca iei bac-ul? Dupa halul in care pui problema, ma-ndoiesc.
Și în ce "hal" ți s-ar părea acceptabil să pun problema? (scuză-mă dacă te-am deranjat de la Antena 3)

#6
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 30.03.2006
Maxim 1500 ron primii 3-5 ani pana faci experienta.

#7
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 23:18, said:

Și în ce "hal" ți s-ar părea acceptabil să pun problema? (scuză-mă dacă te-am deranjat de la Antena 3)
Pai nici Mama Omida nu poate stii ce salarii vor fi peste 5-6 ani in constructii, cat vei avea de lucru, ce vei fii in stare sa faci, si unde.

#8
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014
Prietene, întrebarea mea era adresată oamenilor pertinenti care lucrează în domeniu și sunt la curent cu salariile. Nu te-am pus eu să faci nici-o "predicție". Oricum nu te mai rețin, nu de alta, dar poate mai zice Gâdea ceva "interesant" și pierzi.

#9
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 23:46, said:

Prietene, întrebarea mea era adresată oamenilor pertinenti care lucrează în domeniu și sunt la curent cu salariile. Nu te-am pus eu să faci nici-o "predicție". Oricum nu te mai rețin, nu de alta, dar poate mai zice Gâdea ceva "interesant" și pierzi.

on: parcurgeam si eu topicul si regret ca nu va pot ajuta cu vreo informatie care sa va ajute.
off: Grammaticus...ce nume predestinat...diacritice...yummy! dar ma pali nici-o + 'predictie", intre ghilimele...!!?? Posted Image

#10
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 22:58, said:

as dori să știu care este salariul unui inginer constructor proaspăt ieșit de pe băncile facultății?
Nimeni nu plateste asa cum pui tu problema ! Salariul e o negociere intre parti, e influentat de veniturile/capacitatea de plata a angajatorului, de performanta ta si a colectivului, de multi asemenea factori. Asa ca plaja de variatie e mare, degeaba-ti spun eu X fiindca tu nu trebuie sa visezi la acea suma (poate esti mai bun si ai sanse la X+N sau invers).

Edited by neagu_laurentiu, 18 November 2014 - 08:24.


#11
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 23:46, said:

Prietene, întrebarea mea era adresată oamenilor pertinenti care lucrează în domeniu și sunt la curent cu salariile. Nu te-am pus eu să faci nici-o "predicție". Oricum nu te mai rețin, nu de alta, dar poate mai zice Gâdea ceva "interesant" și pierzi.

Arogantuleeeee, mai arogantule....esti ocupat? A, nu, astepti un raspuns. Numerele la 6/49 nu le cunosc, cum nu cunosc nici salariile de peste 5-6 ani din constructii, pentru un inginer care construieste podurile cu picioarele in sus. Arogantule, daca antenistii nu-ti pot da un raspuns "pertinent", ca de, asa sunt ei, incompetenti, cauta raspunsul pe la Coloneul Tuciurescu, posibil sa-l stie. Dar la cat esti tu de arogant, bag de seama ca esti Badea. Vrei sa-ti schimbi profilul, nu se mai castiga la Hantene?

#12
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View Posthunab, on 18 noiembrie 2014 - 08:23, said:


Arogantuleeeee, mai arogantule....esti ocupat? A, nu, astepti un raspuns. Numerele la 6/49 nu le cunosc, cum nu cunosc nici salariile de peste 5-6 ani din constructii, pentru un inginer care construieste podurile cu picioarele in sus. Arogantule, daca antenistii nu-ti pot da un raspuns "pertinent", ca de, asa sunt ei, incompetenti, cauta raspunsul pe la Coloneul Tuciurescu, posibil sa-l stie. Dar la cat esti tu de arogant, bag de seama ca esti Badea. Vrei sa-ti schimbi profilul, nu se mai castiga la Hantene?
Nu ți-a cerut nimeni salariile de peste 5-6 ani. Observ că deși nu ai un răspuns la întrebare, asta nu te oprește să-ți "verși" elucubrațiile pe internet asemeni unui anume Victor Viorel.

#13
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 22:58, said:

Salut, sunt elev în clasa a 12-a și doresc să urmez cursurile facultății de construcții civile industriale și agricole din cadrul utcb și as dori să știu care este salariul unui inginer constructor proaspăt ieșit de pe băncile facultății?

View PostGrammaticus, on 18 noiembrie 2014 - 08:49, said:

Nu ți-a cerut nimeni salariile de peste 5-6 ani. Observ că deși nu ai un răspuns la întrebare, asta nu te oprește să-ți "verși" elucubrațiile pe internet asemeni unui anume Victor Viorel.

Dotore...tu nu ai terminat liceul, nu ai intrat la facultate si vrei salariul pentru un inginer debutant? Acum, salariul pentru un incepator in ale constructiilor, in functie de firma la care va lucra este 1200-4500 lei. Foarte des 1200, 4500 daca iti faci firma ta si vei vrea sa-ti platesti salariul asta. Elucubratii :D VV Ponta :D

#14
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostGrammaticus, on 17 noiembrie 2014 - 22:58, said:

Salut, sunt elev în clasa a 12-a și doresc să urmez cursurile facultății de construcții civile industriale și agricole din cadrul utcb și as dori să știu care este salariul unui inginer constructor proaspăt ieșit de pe băncile facultății?
salut.
in acest moment un inginer in constructii nu depaseste 2500 lei lunar. asta in mana. nu neaparat pe cartea de munca. daca gresesc, rog sa fiu corectat.
acum depinde in ce firma ajungi. poti ajunge in firme de consultanta pe constructii. sau diriginte de santier. sau un inginer care face devize..
pretul tau va fi functie de alegerile tale.

#15
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View Posthunab, on 18 noiembrie 2014 - 08:56, said:



Dotore...tu nu ai terminat liceul, nu ai intrat la facultate si vrei salariul pentru un inginer debutant? Acum, salariul pentru un incepator in ale constructiilor, in functie de firma la care va lucra este 1200-4500 lei. Foarte des 1200, 4500 daca iti faci firma ta si vei vrea sa-ti platesti salariul asta. Elucubratii :D VV Ponta :D
Vezi că se poate, mulțumesc frumos.

View Postbabalaul, on 18 noiembrie 2014 - 10:41, said:

salut.
in acest moment un inginer in constructii nu depaseste 2500 lei lunar. asta in mana. nu neaparat pe cartea de munca. daca gresesc, rog sa fiu corectat.
acum depinde in ce firma ajungi. poti ajunge in firme de consultanta pe constructii. sau diriginte de santier. sau un inginer care face devize..
pretul tau va fi functie de alegerile tale.
Mulțumesc frumos

#16
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View Postrumegus, on 17 noiembrie 2014 - 23:13, said:

Esti sigur ca iei bac-ul? Dupa halul in care pui problema, ma-ndoiesc.
Am luat bacul :)

#17
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Nu săriţi aşa pe copil. Nişte informaţii despre cît sînt salariile în construcţii, cu exemple concrete, n-ar trebui să fie aşa greu de aflat.

În alte domenii cum e Electronică, Tc şi TI e mai complicat, pt că paleta joburilor e extrem de mare, dar pt inginer junior de construcţii pe şantierele de construcţii, ar trebui să fie mai mică.

#18
Grammaticus

Grammaticus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2014

View PostXON-XOFF, on 15 iulie 2015 - 20:18, said:

Nu săriți așa pe copil. Niște informații despre cît sînt salariile în construcții, cu exemple concrete, n-ar trebui să fie așa greu de aflat.

În alte domenii cum e Electronică, Tc și TI e mai complicat, pt că paleta joburilor e extrem de mare, dar pt inginer junior de construcții pe șantierele de construcții, ar trebui să fie mai mică.

Multumesc.

Edited by Grammaticus, 15 July 2015 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate