Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Siteul http://sports.woomie.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
pogonel

pogonel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 06.03.2011
am luat multe produse de la woomie.ro si am fost multumit, de fapt cand faci comanda poti lasa mesaj sa te contacteze cineva de la ei, ai posibilitatea de a relationa cu ei, din punctul meu de vedere sunt cinstiti!

#20
jack2ooo

jack2ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 23.01.2005
Aveti grija cand faceti comenzi de la woomie.ro. Cand tu crezi ca mai e o zi pana primesti comada te suna sa te anunte ca nici macar nu au fost in stare sa-ti trimita comanda in China, de unde aduc produsele. Asa ca mai ai de asteptat inca 30 de zile sau poti renunta. Ii doare'n basca pe ei. Asa ca mare grija cand comandati. Asteptati-va sa va vina marfa in 60 de zile!!

Edited by jack2ooo, 27 October 2015 - 14:36.


#21
antyk

antyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.12.2009
eu am la activ vreo 3-4 comenzi la ei,multumit si de calitatea produselor si de termenul de livrare(asa cum e scris pe site 7-12 zile lucratoare)

#22
SidViciosu

SidViciosu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2015
TZEPARI, TZEPARI, TZEPARI !!!

Am facut comanda acum 3 saptamani (trebuia sa-mi soseasca de 1 saptamana coletul).

N-am primit nici un tel de la transportator pt livrare, am primit un tel f scurt la care n-am apucat sa raspund.

Imediat dupa am primit sms cum ca S-A ANULAT COMANDA !!! :))))

Am sunat instant la nrul la care nu am putut raspunde si SURPRIZA ! Erau sport billy astia..

Noroc ca puteam sa vbesc cu cineva acum sa rezolv situatia..

OHA, eram al 19-lea la rand la asteptare sa vbesc cu "primaru'"..

Am zis ca e ceva in neregula.. Mai sun odata..

Eram la fel - number 19..  

Nu ma las, mai stau si sun din nou, again - 19.

Zic hai mah ce draq, astept sa vedem, imi pun castile pe urechi si ma apuc de treaba la laptop.

Din cand in cand (f, f, f tarziu mai avansam un loc..)

Dupa 1 h ajung number 2 !!!! YEEEEEYYYYYY !!!!

Nu m-a deranjat ca am asteptat atata caci lucram si doar mai ascultam in casti melodiile lor..

Bai, am stat inca 20 minute si ajung la "ghiseu"..

Nu m-a preluat nimeni timp de 30 min !!!!!!

2 h degeaba !

Pun pariu ca nu raspundea nimeni si ca daca sunati la nr 0377100526 sunteti tot pe locul 19 :)))) (asta daca nu vad astia postul si mai schimba "banda"..

Am ramas si fara cadouri de sarbatori, tre' sa ma plimb prin magazine..

TZEARI, TZEPARI, TZEPARI !!!

#23
carmenmuraru

carmenmuraru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2015
Ce bine era daca citeam postarile astea inainte de a comanda la ei!!!!Am zis sa comand si eu ceva de black friday si nici acum ,dupa craciun ,nu am primit produsele.Am avut doua comenzi la ei ,in doua zile diferite-vineri si sambata-care impreuna erau peste 400 lei - limita lor sa nu platesti transportul si bineinteles ca nu le-au cumulat sa ma scuteasca de plata transportului.Asta a fost primul lucru care m-a suparat la ei.Prima comanda am primit-o pe 4 decembrie dar niste bocanci comandati erau niste porcarii .asa ca am sunat pt retur .Am avut surpriza sa aflu ca cealalta comanda nu a fost procesata pt ca lipsea un produs.Deci dupa doua saptamani .comanda nici macar nu era procesata.Au trimis curierul sa ridice bocancii si am vrut sa schimb si un trening de copii care era mult prea mare pt varsta de 9 ani cat am comandat,dar mi-au spus ca daca il trimit inapoi trebuie sa mai platesc o data transportul pt ca nu pot trimite treningul cu cealalta comanda ramasa. deoarece comanda a fost procesata.Nu l-am mai schimbat si m-am bucurat ca voi primi a doua comanda.Dar m-am bucurat degeaba,comanda a ajuns la mine pe 19 decembrie dar fara returul bocancilor,adica trebuia sa platesc comanda intreaga si apoi sa astept sa imi trimita ei banii pe retur.Am refuzat si am trimis comanda inapoi cu curierul,am tot sunat la ei si dupa zeci de minute de asteptari am reusit sa vorbesc cu ei si le-am cerut copie dupa factura sa le fac reclamatie la protectia consumatorului.Am primit pe mail copie dupa factura primei comenzi dar nu si returul la bocanci.Acum astept sa vad ce raspuns primesc de la protectia consumatorului ca cei de la Net Group Corp din Belize nu mi-au trimis nici un raspuns si nici comanda mea.
In concluzie,sunt niste tepari care isi bat joc de clienti!Sper ca vor citi cat mai multi acest mesaj si nu vor mai ajunge in situatia mea,sa astept inca o comanda facuta acum 39 de zile si care mai este si platita !!!

#24
ssdaniel1967

ssdaniel1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 20.05.2010

View Postjack2ooo, on 27 octombrie 2015 - 14:36, said:

Aveti grija cand faceti comenzi de la woomie.ro. Cand tu crezi ca mai e o zi pana primesti comada te suna sa te anunte ca nici macar nu au fost in stare sa-ti trimita comanda in China, de unde aduc produsele. Asa ca mai ai de asteptat inca 30 de zile sau poti renunta. Ii doare'n basca pe ei. Asa ca mare grija cand comandati. Asteptati-va sa va vina marfa in 60 de zile!!
Produsele nu vin din China,vin din Anglia.Am doua comenzi facute la ei,ultima a ajuns coletul in data de 28/01/2016,asa ca stiu sigur.Stiu si siteul de unde comanda ei si mai pun un mic adaos.Ca sa comanzi direct de acolo platesti un pic cam mult fata decat le platesti lor transportul.

View Postcarmenmuraru, on 29 decembrie 2015 - 22:55, said:

Ce bine era daca citeam postarile astea inainte de a comanda la ei!!!!Am zis sa comand si eu ceva de black friday si nici acum ,dupa craciun ,nu am primit produsele.Am avut doua comenzi la ei ,in doua zile diferite-vineri si sambata-care impreuna erau peste 400 lei - limita lor sa nu platesti transportul si bineinteles ca nu le-au cumulat sa ma scuteasca de plata transportului.Asta a fost primul lucru care m-a suparat la ei.Prima comanda am primit-o pe 4 decembrie dar niste bocanci comandati erau niste porcarii .asa ca am sunat pt retur .Am avut surpriza sa aflu ca cealalta comanda nu a fost procesata pt ca lipsea un produs.Deci dupa doua saptamani .comanda nici macar nu era procesata.Au trimis curierul sa ridice bocancii si am vrut sa schimb si un trening de copii care era mult prea mare pt varsta de 9 ani cat am comandat,dar mi-au spus ca daca il trimit inapoi trebuie sa mai platesc o data transportul pt ca nu pot trimite treningul cu cealalta comanda ramasa. deoarece comanda a fost procesata.Nu l-am mai schimbat si m-am bucurat ca voi primi a doua comanda.Dar m-am bucurat degeaba,comanda a ajuns la mine pe 19 decembrie dar fara returul bocancilor,adica trebuia sa platesc comanda intreaga si apoi sa astept sa imi trimita ei banii pe retur.Am refuzat si am trimis comanda inapoi cu curierul,am tot sunat la ei si dupa zeci de minute de asteptari am reusit sa vorbesc cu ei si le-am cerut copie dupa factura sa le fac reclamatie la protectia consumatorului.Am primit pe mail copie dupa factura primei comenzi dar nu si returul la bocanci.Acum astept sa vad ce raspuns primesc de la protectia consumatorului ca cei de la Net Group Corp din Belize nu mi-au trimis nici un raspuns si nici comanda mea.
In concluzie,sunt niste tepari care isi bat joc de clienti!Sper ca vor citi cat mai multi acest mesaj si nu vor mai ajunge in situatia mea,sa astept inca o comanda facuta acum 39 de zile si care mai este si platita !!!
Eu nu am patit asa ceva...prima data am avut tot asa doua comenzi si am fost sunat si la o comanda mi-au scos transportul.Le-am primit pe amandoua o data si transportul l-am platit o singura data.Eu nu am avut probleme cu ei pana acuma,ce am comandat aia am primit,marimile sunt ok.Am comandat incaltaminte si imbracaminte,masurile sunt ok.Nu intru in polemici,este posibil sa fie probleme la unii,dar eu nu am avut probleme pana acuma,eu tot de la ei comand de ceva vreme,aproape in fiecare luna cate ceva.

#25
TimeZ

TimeZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2016

View Poststeauaa, on 16 noiembrie 2014 - 13:08, said:

am facut comanda de o geaca LeeCooper de pe siteul http://sports.woomie.ro si nu stiu daca siteul este de incredere si geaca este intr-adevar LeeCooper,
A mai cumparat cineva de pe acest site?
Maine ar urma sa ma duc la sediul de curierat din Iasi sa ridic produsul si imi este frica sa nu iau teapa
geaca este http://sports.woomie...d60874922).html eu achizitionand geaca la un pret de 104 ron,cea ce pare putin pt un LeeCooper
Site-ul Woomie revinde articole (o parte din ele) de pe softpedia la preturi un pic mai mari, insa mai mici decat al altor firme inregistrate in Romania. Sunt prezenti in Romania, Bulgaria si Grecia. Marfa este OK, sunt axati pe brandurile englezesti, atat cele ieftine cat si cele mai cu nume gen Lee Cooper sau Pierre Cardin. Comanda ajunge in trei saptamani, iar transportul este gratuit doar la sume peste 450 de lei. Au si perioade de extra reduceri (coduri de reducere) insa curios exact in perioada in care preturile cresc cu acelasi procent ... Acopera o gama variata de produse de la imbracaminte si incaltaminte si pana la articole pentru casa.

Edited by TimeZ, 01 April 2016 - 21:38.


#26
FireQ

FireQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.07.2006

View PostTimeZ, on 01 aprilie 2016 - 21:37, said:

Site-ul Woomie revinde articole (o parte din ele) de pe softpedia la preturi un pic mai mari, insa mai mici decat al altor firme inregistrate in Romania. Sunt prezenti in Romania, Bulgaria si Grecia. Marfa este OK, sunt axati pe brandurile englezesti, atat cele ieftine cat si cele mai cu nume gen Lee Cooper sau Pierre Cardin. Comanda ajunge in trei saptamani, iar transportul este gratuit doar la sume peste 450 de lei. Au si perioade de extra reduceri (coduri de reducere) insa curios exact in perioada in care preturile cresc cu acelasi procent ... Acopera o gama variata de produse de la imbracaminte si incaltaminte si pana la articole pentru casa.
ia uite postacu ... bai nene ... mirosi de la o posta ...

#27
TimeZ

TimeZ

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2016

View PostFireQ, on 07 aprilie 2016 - 19:47, said:

ia uite postacu ... bai nene ... mirosi de la o posta ...

Nu inteleg ce consideri tu ca ar face falsa reclama celor de la woomie?

#28
FireQ

FireQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.07.2006

View PostTimeZ, on 11 aprilie 2016 - 21:04, said:


Nu inteleg ce consideri tu ca ar face falsa reclama celor de la woomie?

hahaha, tu vorbesti serios? asta ai inteles tu? :))))

#29
crissy_kris

crissy_kris

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.06.2016
Si eu comand des de acolo. Asa e, vine foarte greu comanda....apx 2 saptamani. De Craciun a durat si 1 luna. Tzeapa nu am luat pentru ca am cumparat  doar produse de marca gen puma, adidas, lee cooper etc. Produsul tot timpul il verificam cu cel de pe sportdirect.com (de acolo fac si ei comanda si isi pun un adaos).
Mi s-a intamplat de exemplu sa nu fie un produs pe stoc, sau in comanda primita la sediul lor sa nu ajunga tricou puma albastru ci negru. Dar tot timpul m-au sunat sa imi zica si sa ma intrebe daca mai doresc produsul.
Produsele sunt calitative. Poate depinde si ce marca/produs comanzi. Singura problema ce am mai avut-o este ca marimile lor sunt ceva mai mari decat ale noastre.
Pentru cei care nu au incredere in woomie, comandati de pe sportdirect.com. Sunt aceleasi produse! Dar iti trebuie un card si transportul costa minim 10£.
Eu comand de pe woomie din comoditate. Pot sa cumpar doar 2 tricouri si transportul ma costa 15 lei parca, iar plata o fac la primirea coletului.
Mai sunt si alte site-uri intermediare bravo sport, strops etc...dar au adaosuri mult mai mari.
Deci... va doresc alegeri intelepte:)


#30
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Transportul pe sportsdirect costa 10 Euro nu lire, iar daca vrei produse in valoare de minim 30 euro mai bine ti le iei direct, platesti mai putin si ajung mai repede (o saptamana, nu 2). Capacul lor în acest caz este mai mare decat taxele de livrare cu DHL.
Daca vreti doar 2 tricouri de 5 euro bucata atunci da, apelati la woomie, altfel nu va de ce ati umple buzunarele unor speculanti caci in final asta sunt.
Pentru produse ieftine, livrate rapid, de calitate recomand sportisimo.ro, firma este din Cehia, livrarea prompta, rapida si ieftina prin GLS curier (16 RON, daca dai comanda luni o ai vineri).

Edited by rellyc, 11 July 2016 - 12:51.


#31
v-i-c-t-i-m-a

v-i-c-t-i-m-a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2013
Woomie =thiefs!
Am comandat 2 perechi de pantaloni,la reducere de la Kangol si Pierre Cardin...niste chinezarii ordinareee...am avut neplacuta surpriza sa gasesc in pachet niste pantalonii din stofa ordinara,care probabil la Europa ii gasesti cu maxim 5 ron perechea...cu 3 numere mai mari......nu au nimic in comun cu pozele de pe site...o sa incerc sa i rreturnez...oricum pe pachet nu am adresa expeditorului,doar un nume Woomie Sport bla,bla..sa vad cum fac..evitati Woomie,niste sarlatani ordinari
Avoid Woomie....ordinary thiefs!

#32
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008

View Postv-i-c-t-i-m-a, on 28 octombrie 2016 - 21:18, said:

Woomie =thiefs!
Am comandat 2 perechi de pantaloni,la reducere de la Kangol si Pierre Cardin...niste chinezarii ordinareee...am avut neplacuta surpriza sa gasesc in pachet niste pantalonii din stofa ordinara,care probabil la Europa ii gasesti cu maxim 5 ron perechea...cu 3 numere mai mari......nu au nimic in comun cu pozele de pe site...o sa incerc sa i rreturnez...oricum pe pachet nu am adresa expeditorului,doar un nume Woomie Sport bla,bla..sa vad cum fac..evitati Woomie,niste sarlatani ordinari
Avoid Woomie....ordinary thiefs!
am avut si eu niste tenesi de la kangol. si since aia de la dragon erau mult mai trainici.
am avut un job in galati acum ceva ani, si printre blocuri dam de o dugheana (la propriu) din fiare sudate ca pe timpuri, cu gratii la geam cu forme onamentale etc. vedem inauntru ceva haine si de curiozitate intram sa vedem. am plecat cu o pereche de tenesi lee cooper albastri... alti cativa prieteni inca cate 1-2 produse. tin minte ca erau acolo stive de haine, fara nici o noima... treningurile erau intr-o cutie mare, adidasii in alta cutie etc.
am vb cu tipa atunci si mi-a zis pe fata, intra pe site ul sportdirect dot mata si ce doreste de acolo, ne contactezi si noi iti aducem.
acum sunt in anglia... si cam cele mai mari magazine in fiecare oras e sport direct. cum e pe la noi dechatlon doar ca mai mare. de multe ori un magazin de la ei ocupa un sfert de mall Posted Image))
e un magazin cu haine de firma dar cele mai ieftine game. am mai cumparat de aici din anglia dar am renuntat.... gasesti si alte magazine cu haine mai misto. mai ales daca astept reduceri iei air max cu 40-50 lire, si mai stiu eu ce haine scumpe la sfert de pret.
lee cooper si pier cardan chiar sunt niste ordinarii care si chinezii de la dragon ar rade de ele! am cumparat niste pantaloni de trening si nu cred ca am iesit de 2 x afaa cu ei. ma faceam de rusine... sunt ordinari! nici prin casa nu-i port. de stat in casa am alti pantaloni de la primarkt (un fel de 38 al englezilor) pe care am dat vreo 3 lire si sunt cu mult mai calitativi

cine mai doreste haine din anglia, sa urmareasca online JD, foot l o o k e r si size?. ultimele 2 sunt preferatele mele. la size? nu prea au reduceri, sau cand au nu sunt prea consistente, dar au mereu cele mai bengoase modele.... in schimb foot l....r sunt za best si la preturi si reduceri. eu zic ca e mult mai convenabil si gasiti si modele mai noi si frumase.
in general produsele de la sport direct sunt stocuri care nu sau vandut prin europa de la producatori.  nici in store, nici la reduceri nici la ultra reduceri, sunt vandute en gross la pret mic si revandute de cei de la sport direct. si in general sunt modele vechi... mai au si cateva mai noi. 2015 sa zicem
ar mai fi si schuh (am cautat pe net ca niciodata nu tin minte numele lor. aici au de fata o gama mai variata si mai fumoase. tot produse noi ca modele dar si scumpe (cam 10 lire peste cele mentionate mai sus) si nu fac reduceri substantiale

Edited by vacaroz, 05 November 2016 - 01:58.


#33
mmmgigi

mmmgigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.06.2008
adio woomie ???

http://www.digi24.ro...ltaminte-618685

#34
claudyu31

claudyu31

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2017
Am pus și eu comanda in 20 martie și azi 10 aprilie văd un apel pierdut (pe 7 apr. mai avusem un apel pierdut de la același nr.) întâmplarea a făcut  să intru pe site-ul lor și observ că e nr.lor,bucuros ,sun repede și după vreo 10-15 minute de ascultat muzică ,vorbesc cu o duduie care îmi spune senină ,că unul din produse este defect și dacă doresc să-mi trimită restul comenzii,care va ajunge la mine in 3-4 zile.Deci 3-4 zile să ajungă la mine,aici ,în țară,cu FanCurier,păi ce să mă mai mir că a durat atât până a ajuns din Anglia.Le dau un punct în plus pt. verificarea produselor,amabilitate (mi-a scăzut prețul sub 400 fără acel produs și tot am primit livrare gratuită).Minusul cel mai mare-timpul de livrare nerespectat(mai bine ar pune 20-30 zile lucrătoare nu 7-12,cât au ei acum).Despre calitatea produselor nu mă pot pronunța încă.

Edited by claudyu31, 10 April 2017 - 16:15.


#35
adora2017

adora2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2017
Livrarea comenzii dureaza . ...nedefinit... mai ales daca nimeresti si niste sarbatori intre timp. Daca suni , la cat astepti sa fi preluat de catre operator nu este exclus sa aiba vreun contract cu un serviciu de telefonie pe baza de comision. Daca ai rabdare cu ei par niste tipi de treaba, dar nu te astepta sa primesti acte, garantii etc pentru produsele comandate. Calitatea produselor ......... indiscutabil lipseste.

#36
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
mda, au luat niste colegi de munca a lui tata, geaca la fel ca aceea din poza la 75 de lei redusa din 550 "cica", baietii cumpara de pe sports direct :). ca romasport bravo sport etc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate