Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

probleme canon a610

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
romy01

romy01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2005
salutare...am un aparat canon a610 cumparat aproximativ de 3 saptamani si cam 1500 de poze facute cu el, problema este ca de curand am facut niste poze la un cer senin si am  observat ca pe fiecare apar doua pete exact in acelasi loc si anume in partea dreapta. M-am uitat la lentila obiectivului si este curata. Care ar putea fi problema de unde ar putea aparea aceste pete. Am atasat doua poze cu un crop facut pe portiunea unde apar petele.

poza 1
poza 2

#2
atika

atika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.01.2004
Arata ca si praf pe senzor la dslr-uri, ceea ce la a610 e veste proasta ca nici nu prea potzi curatza senzorul foarte ushor. Condoleantze.

#3
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,052
  • Înscris: 02.09.2005
Daca nu ma insel, nu esti singurul care s-a vaitat de aceasta problema, parca mai era un topic p-aici cu exact aceeasi pata care apare pe fotografii.... Sa in ceapa a610-le sa isi arate adevarata fata? :o

#4
florian_cj

florian_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2005
Exact aceeasi problema am avut-o si eu cu un PSA75. L-am trimis la service si a fost reparat, cu mentiunea pe foaia de garantie "Inlocuit obiectiv"

Incerca sa-l trimiti si tu la service...

CRIS PROFESSIONAL SERVICE
Str. Campia Libertatii Nr. 35-37, sector 3, Bucuresti
Tel. (021) 324 62 81
Fax. (021) 324 62 85
e-Mail [email protected]

Daca ai garantie din Romania se rezolva gratis, daca nu trebuie sa platesti!

Succes!

#5
romy01

romy01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2005
Multumesc de raspunsuri, o sa contactez respectivul service care este si trecut pe foia de garantie.  ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate