Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Excrescenta linga ochiul gainii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
potage

potage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2010
Buna seara! Am o gaina pitica chabo la care i-a crescut un neg chiar in coada ochiului; excrescenta este cat o boaba de piper mai mare, plat, cu marginile ridicate si de culoarea ploapei adica rosu si interiorul mai lasat si de culoare galbena; este mobil. Va rog ajutati-ma, ce poate fi si cum pot sa o tratez!

Edited by potage, 03 November 2014 - 18:27.


#2
potage

potage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2010
Am fost astazi la medicul veterinar, a consultat-o si mi-a prescris Betadine (dezinfectant) si un unguent, Mibazon. sa-i dau pe umflatura aia de trei ori pe zi sau chiar de mai multe ori....si sa o tin separata de celelalte gaini. Dar tot nu am aflat ce are; doamna doctor a spus ca nu crede sa fie ceva infectios, ca ar fi evoluat repede si gaina s-ar fi simtit rau. Mai mult banuie ca ar fi o tumoare pe care a facut-o gaina din alte motive. Deci deocamdata nu stim ce este, subiectul ramane deschis si daca cineva recunoaste cazul il rog sa ma ajute.
Nu se pune problema sa o sacrific, nu ca ar fi un animal de rasa valoros, ca ce am eu sunt metisi dar sunt atasat sentimental de pasarile astea.
Citat: " un exemplar frumos, cu origine incerta, dar care intruneste mare parte din caracterele rasei este perfect acceptabil intr-o floaca de nivel amator inspre semiprofesionist incepator".(masterd6ib6, forum softpedia)
Asa ca nu o facem ciorba si poate ca acest caz daca se rezolva cu bine sa fie de folos si altora si sa salveze o pasare cu adevarat valoroasa!

#3
potage

potage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2010
Chestia aia (tot nu stiu ce a fost) la un moment dat a inceput sa se usuce, se ofilea, si in final a cazut. A ramas o cicatrice mica si pasarea e bine merci!

#4
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 28.09.2012
Atunci e bine, important e ca pasarea a scapat de necaz, sa speram ca iti va tine companie multi ani de-acum incolo! Era bine daca ai fi pus o poza cu "buba" buclucasa!

#5
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,095
  • Înscris: 17.03.2005
Dna doctir nu recunoaste un varsat? Variola adica?

#6
potage

potage

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.01.2010
Pun niste poze, cam tarziu, imi cer scuze!
Attached File  DSCN1267.jpg   98.02K   7 downloads   Attached File  DSCN1272.jpg   100.29K   7 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate