Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Zopo ZP999 Lion Heart

- - - - -
  • Please log in to reply
276 replies to this topic

#19
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Arata foarte bine:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W0riYxgiD6o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8V2e7g9FkY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Daca e la fel de bun ca zp 980 care il am eu mai bine zic pas. In viata mea nu o sa mai imi trebuiasca un telefon de la zopo, e atat de bun telefonul incat  mediatekul se incalzea asa de tare de ca cu putina rabdare frigeai un ou pe ecran si primeau un mare x retelele deci nu mai functiona. A plecat in service in china la inceput de august si a fost returnat in romania saptamana trecuta vineri, reparat, asa de bine incat am aceeasi problema se incalzeste, dar asta n-ar fi problema cand se incalzeste ramane fara semnal mor ambele linii arata un mare x pe ele (deci la fel cum a plecat) asa ca spun pas. Am luat un zopo cu 2 gb de ram si 32 rom si la ce mi-a folosit?

Edited by marius_optimist, 11 November 2014 - 20:26.


#21
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Performantele lui ZP999, cel putin "pe hartie", sunt foarte bune. Fiind un telefon nou lansat eu nu am avut curajul sa-l comand. Astept sa treaca ceva timp, sa citesc impresii, sa vad filmulete cu teste etc. Acum am comandat OnePlus One, despre care se vorbeste numai de bine. :)

#22
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
A aparut si varianta Zopo ZP999 3X la 289 usd, diferenta fata de ZP999 e ca are doar 16Gb ram. Posted Image si in magazinul din Europa (adica pret cu TVA si vama) la 245 euro.

-MT6565M octa core CPU runs faster, zopo 3X equipped with MT6596M 2.0GHz CPU, it's performance is increased by 43% and consumption reduced by 26%.
-Support 4G LTE network, support downlink speed of 100Mbps~150Mbps, 14~35 times faster than 3G network, 1GB file download takes only 1 minute.
-Wifi antenna, support 2.4GHz/5GHz frequency, provide 433Mbps transmission speed which is three times faster than last gengeration ZP998.
-Sony 14MP stackable camera, be faster to retain moments, with 5 sapphire lenses, anti-glare, anti-reflective, rapidly increase transmittance, reduce bias.
-PowerXtend-Power saving technology, intelligently control the GPU image processing chip to save 50% power during game-playing, web browsing or GPS.
-HotKnot wireless transmission, just touch the screens of two phones to realize free transmission of files. NFC technical support, gives you real-time mobile payment.
-Natural esthetics noble style, inherit the classic hale figure, take newly mental cladding technics to bulit comprehensive noble style.
-More intelligent experience, support smart wake and gesture sensor, like a wonderful magic, take you into the mysterious world.
-Android 4.4 Kitkat OS, 3GB RAM +16GB ROM
-Dual camera:5.0MP front camera and 14.0MP back camera with flashlight
-Dual SIM Card Dual Standby (micro sim card)
-Support 4G/3G/Wifi/GPS/Bluetooth/Gesture Sensing/Smart Wake/multi-language
-Networking:GSM:850/900/1800/1900MHz 3G WCDMA:900/1900/2100MHz
-4G FDD-LTE:800/1800/2600MHz/TD-LTE 1880-1920/2300-2400/2555-2655MHz

Edited by kiario, 24 November 2014 - 17:39.


#23
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Mi-am achizitionat acest Zopo X3, m-a lasat masca la cat de performant e si aici nu ma refer la scorul din antutu ci in comparatie cu LG G2.

Avantaje fata de LG G2

1. Camera frontala, e diferenta de la cer la pamant in favoarea lui X3
2. Camera din spate, ca performanta e la fel cu toate ca la Zopo nu are stabilizare optica  si in plus de G2 are posibilitatea sa faca poze in rafala de 40 si 90 cadre la rezolutie maxima.
3. La capitolul GPS mi-a facut cea mai mare surpriza, se conecteaza instant cu o precizie de 1 metru, in casa prinde peste 8 sateliti, G2 nu stie asa ceva sau aleatoriu prinde unu, doi.
4. Pe langa functia de "cioc-cioc" de care m-am molipsit de la G2, Zopo mai are inca 10 functii de deblocare personalizabile plus gesturi.
5. Ecranul putin mai mare (5,5inch) dar si mai luminos si cu nuanta de negru mai ok decat la LG (la LG le pot regla)
6. Butoane capacitive si iluminate, nu-mi "mananca" din ecran e oarecum un avantaj fata de tastele de la G2 care sunt pe ecran.
7. Buton dedicat pentru foto, mult mai ergonomic decat sa apesi pe ecran.
8. Slot pentru card SD
9. Dual SIM
10. Memorie Ram de 3Gb
11. Baterie detasabila de 2700mA care tine culmea cat cea de 3000mA de pe G2.

Minusuri fata de G2

1. Nu are IR
2. Mai mare pe lungime cu 13mm si pe latime cu 5mm


Nu am ce sa-i reprosez, semnal excelent, atat gsm cat si wi-fi, gps, sunet bun (clar) senzori cati cei de pe G2, a meritat fiecare leu (m-a costat cu toate cele = 1090 lei)

#24
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

View Postkiario, on 22 decembrie 2014 - 17:34, said:

Mi-am achizitionat acest Zopo X3, m-a lasat masca la cat de performant e si aici nu ma refer la scorul din antutu ci in comparatie cu LG G2.

Avantaje fata de LG G2

1. Camera frontala, e diferenta de la cer la pamant in favoarea lui X3
2. Camera din spate, ca performanta e la fel cu toate ca la Zopo nu are stabilizare optica  si in plus de G2 are posibilitatea sa faca poze in rafala de 40 si 90 cadre la rezolutie maxima.
3. La capitolul GPS mi-a facut cea mai mare surpriza, se conecteaza instant cu o precizie de 1 metru, in casa prinde peste 8 sateliti, G2 nu stie asa ceva sau aleatoriu prinde unu, doi.
4. Pe langa functia de "cioc-cioc" de care m-am molipsit de la G2, Zopo mai are inca 10 functii de deblocare personalizabile plus gesturi.
5. Ecranul putin mai mare (5,5inch) dar si mai luminos si cu nuanta de negru mai ok decat la LG (la LG le pot regla)
6. Butoane capacitive si iluminate, nu-mi "mananca" din ecran e oarecum un avantaj fata de tastele de la G2 care sunt pe ecran.
7. Buton dedicat pentru foto, mult mai ergonomic decat sa apesi pe ecran.
8. Slot pentru card SD
9. Dual SIM
10. Memorie Ram de 3Gb
11. Baterie detasabila de 2700mA care tine culmea cat cea de 3000mA de pe G2.

Minusuri fata de G2

1. Nu are IR
2. Mai mare pe lungime cu 13mm si pe latime cu 5mm


Nu am ce sa-i reprosez, semnal excelent, atat gsm cat si wi-fi, gps, sunet bun (clar) senzori cati cei de pe G2, a meritat fiecare leu (m-a costat cu toate cele = 1090 lei)
De unde l-ai luat?

#25
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De aici.

#26
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

View Postkiario, on 22 decembrie 2014 - 22:39, said:

De aici.
Trimit și din europa? Să nu plătesc vamă?

#27
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Il trimit prin postnl, platesti decat pretul telefonului si nimic mai mult (tva / vama) am si scris in paranteza ca am platit pe el 1090 lei adica 295 usd X curs usd + comision paypal =1090 lei nimic mai mult, telefonul mi-a fost adus acasa de postas, nici macar nu m-am deplasat eu sa-l ridic.

#28
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
În cât timp ți-a ajuns?

L-am găsit la noi cu 300 lei mai mult dar are garanție 2 ani, cred că o să-l iau așa

#29
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Mi-a sosit in 22 zile.

Am vazut ca a aparut si pe la noi, la 1280 lei, nu stiu ce sa zic cu garantia cat de viabila e, probabil cum e si la Xiaomi.

#30
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Nu știu cum este la xiaomi.
Am găsit 1380 pe dualstore. Ei zic că oferă garanție la service în bucurești.

#31
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu zic sa-i intrebi ce inseamna la ei garantie, adica iti schimba produsul sau il trimit in china sa-l repare, ca daca e a doua varianta nu se merita diferenta de 300 lei, asta poti sa o faci si tu.
Pretul de 1380 lei e unul corect pentru un magazin, (adica ei chiar platesc taxe; tva + vama) probabil negociaza alt pret de achizitie si mai scot si de aici ceva, ca daca calculezi;
290$ produs + 24% tva + 6% vama + 10% adaos comercial iese la 1550 lei.

Edited by kiario, 23 December 2014 - 08:17.


#32
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Știu că este un preț corect, nu ca pe alte site-uri unde este 2300 lei.
Despre garanție așa scriu ei pe site, la orice model comercializat de ei oferă garanție în românia, nu trimit nimic în china și au termen 15 zile pentru repararea lui

#33
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Daca e asa cu garantia e ok, unde mai pui ca poti sa-l cumperi pe loc fara sa ai emotii.

Edited by kiario, 23 December 2014 - 08:39.


#34
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Si doua poze cu cropuri la ele.

#35
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
In 4G l-ai incercat?
Se incalzeste la jocuri?

#36
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu l-am incercat.
Se incalzeste dar nu exagerat, comparat cu G2 se incalzeste cam la fel (masurat cu degemetru).

Edited by kiario, 23 December 2014 - 21:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate