Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Windows 7 oprire update

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rojeer

rojeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2013
Buna ziua!!!
Imi cer scz daca nu am facut topicu unde trebuia.
Am instalat pe o placa de baza ASUS H81M-K windows 7 si problema este  ca mananca internet incontinuu,mentionez ca eu am modem de la orange si cartela free si am trafic  adica mb si nu imi convine sa ii manance asa aiurea ,eu deschid programu de la modem il conectez sta cat sta  nu mananca absolut nimica nici macar 1kb apoi deodata incepe sa manance am oprit update la windows din Control Panel\System and Security\Windows Update\Change settings si am dat pe Never check for updates(not recommended),am mai oprit si din Control Panel\System and Security\Administrative Tools\services\windows update am dat pe disabled apoi stop si ok.am oprit update la adob reader,mozilla,opera,google chrome,aimp3 si Winamp doar programele astea le-am instalat eu.va rog sa imi spune-ti si mie ce se intampla de ce mananca internet incontinuu???multumesc

Edited by rojeer, 04 October 2014 - 09:41.


#2
findus2000

findus2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 18.06.2012
Antivirusull alte progame face update.

#3
rojeer

rojeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2013
da am uitat sa mentionez de antivirus si este oprit update la el.doar programele astea le-am instalat eu si le-am oprit la toate update

daca ar fi cum zici u "alte progame face update" unde pot intra sa verific toate programele care fac update?eu la alea care le-am instalat am intrat in setari la fiecare si am oprit

#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 rojeer, on 04 octombrie 2014 - 09:39, said:

Buna ziua!!!
Va rog sa imi spune-ti si mie ce se intampla de ce mananca internet incontinuu???multumesc

http://www.maketeche...c-from-any-app/

#5
rojeer

rojeer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.01.2013
nu prea ma ajuta programu ala ms oricum

#6
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Era un mare avantaj pentru tine daca Windows 7 avea "Metered connections" ca 8.1. Puteai sa opresti toate update-urile cu un click.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate