Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Feriti-va de Afterschool Knowledge Garten in Drumul Sarii

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Pai si nu crezi ca se schimba situatia complet? ca nu e mare lucru daca l a uitat la afterschool cum ai zis, dar altceva daca l a uitat prin oras
PS
N am solidaritate feminina, masculina poate

#20
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014

 leventebest, on 24 septembrie 2014 - 17:37, said:

Pai si nu crezi ca se schimba situatia complet? ca nu e mare lucru daca l a uitat la afterschool cum ai zis, dar altceva daca l a uitat prin oras
PS
N am solidaritate feminina, masculina poate


a fost uitat in curtea scolii. nici in oras, nici la afterschool. e clar acum?

#21
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

 Miha2014, on 24 septembrie 2014 - 17:31, said:

imi cer scuze, sunt atat de suparata de situatie, de nu va puteti imagina. dar vad ca a inteles toata lumea despre ce e vorba, doar asa zisa mama nu.

ma rog, sunt obisnuita cu solidaritatea feminina.

Copilul trebuia sa fie preluat de la scoala si dus la Afterschool si nu s-a intamplat acest lucru pentru ca a fost UITAT.
Hai ca deja o dai cu oistea in gard .
De la scoala, de la afterscool  ..................
Mai ai de spus ca a fost uitat " de la " acasa .

#22
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Da, acum ai dreptate sa te agiti, dar parerea mea ca mai mult pe sofer si mai putin pe afterschool. Ce greseala a facut institutia? Altceva daca erau tratati prost micutii, asa e o greseala a unui angajat. E ca si cum la o greseala a unui medic tot spitalul e prost.
Fa i plangere respectivului angajat si vezi ce masuri se iau

Edited by leventebest, 24 September 2014 - 17:49.


#23
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
ba n-ar trebui ca in fiecare masina care transporta copii sa fie si o reprezentanta a gradinitei/after-school-ului care sa supravegheze copiii? Ca altfel fac aia taraboi pe-acolo si cine stie, poate comploteaza sa-i puna o punga pe cap soferului. Daca ar fi fost o astfel de persoana nu cred ca mai uitau copilul la scoala. Soferul n-ar trebui sa stea sa faca prezenta. El trebuie sa traga de covrig si sa respecte traseul care i-a fost stabilit la plecare. Dar deh, luam 1000 lei/luna parintilor insa facem economie la personal. Dac-ar fi ceva de reprosat after-school-ului, asta e.

Edited by Michidoo, 24 September 2014 - 18:14.


#24
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Poate l-a uitat intentionat, poate a fost dezamagit, poate pentru ca copilul n-a fost dragut cu soferul. Poate l-a ignorat, nu i-a acordat atentie..si astfel, soferul s-a suparat.

#25
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Soferul ii transporta si atat, nu face inventare. Ar trebui sa fie si un insotitor cu acei copii care sa le tina evidenta.

#26
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 03.08.2010

 1orgu, on 24 septembrie 2014 - 16:40, said:

Deschizatorul topicului, a vrut sa traga un semnal de alarma pentru cei care sunt obligati de situatia lor, sa apeleze la aceasta modalitate.
A facut foarte bine prin faptul mentionarii numelui si locatiei asa zisei institutii.
Nu e grav ce s-a intamplat.
E CEVA CATRASTOFAL!!!
Numai cei care nu aveti copii de scoala, sau nu ati avut aceste griji, puteti sa fiti superficiali in postari. Sau poate este o modalitate a voastra sa faceti j'de mii postari. Pacat!
Mai este si varianta celor care au trecut prin viata si au copii mari. Nu este vina lor ca senilitatea s-a instalat. De vina este doar Mama Natura. Cu unii este mai vitrega!
Mihai te sustin si te compatimesc sincer ca nu ai alte modalitati pentru supravegherea copilului dupa orele de scoala!
Fericiti copiii care au bunici!

da...hai sa ne kkm pe noi..o sa ramana cu traume pe viatza...catastrofal e sa dea masina peste el prietene (doamne fereste !)...hai sa ne masuram cuvintele si sa nu ne isterizam in halul asta...

#27
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mesaj moderator:

Initiatoare,

ori povestesti cum trebuie, ori iti asumi criticile, insa nu permit sa jignesti colegii de forum!

Acum, pt cei care nu stiu cum stau lucrurile: copiii se iau de la scoala de cartier, cu un microbuz (in general) si se duc la un afterschool care este situat mai aproape sau mai departe de scoala.
Ar trebui, tot in general, ca soferul sa stie cati copii ia, de unde ii ia, care sunt, ca daca e ametit, poate sa incurce copiii si sa ia altii sau sa nu ii ia deloc, ca in cazul de fata.
Eroarea este a soferului in principal, insa si afterschool-ul ala este responsabil de ce se intampla cu copiii pt care incaseaza destui bani lunar.

#28
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Memo Plus este bun pentru tinere de minte.

#29
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Mi se pre normal sa fi enervata cand te gandesti ca s-ar fi putut intampla ceva copilului tau din cauza unui sofer aiurit. Eu as face un scandal serios si mi-as retrage copilul de la AfterSchool-ul respectiv.

#30
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014

 Nazmi, on 24 septembrie 2014 - 21:29, said:

Memo Plus este bun pentru tinere de minte.

Exceptand faptul ca te ia cu dureri de cap si stari de oboseala dupa ce te lasi de ele.

#31
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Purpura, on 24 septembrie 2014 - 21:38, said:

Mi se pre normal sa fi enervata cand te gandesti ca s-ar fi putut intampla ceva copilului tau din cauza unui sofer aiurit. Eu as face un scandal serios si mi-as retrage copilul de la AfterSchool-ul respectiv.

Si eu l-as retrage.
Nu mi-as lasa copiii pe mana unor incompetenti, atata timp cat exista o plaja larga de after-school-uri in Bucuresti.
Azi mi-l uita, maine nu mi-l mai ia deloc, in conditiile in care eu am platit pt siguranta copilului meu dupa terminarea orelor de curs, si nu putin, orice after-school privat costa minimum 500 lei lunar.
Asta e din seria si f.....si cu banii luati...

#32
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Pai stai ca nu l-a f...., doar i-a luat banii :)

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Si ce se face la after school-urile astea? Macar isi fac copiii temele de casa?

#34
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Copiii sunt preluati de la scoala, li se da o masa de pranz (catering), teoretic cineva ii supravegheaza la teme.
Se sta pana la 18-19 cand vin parintii de la lucru sa ii recupereze.

Ca practic nu-s preluati (uneori, ca in cazul de fata), ca practic copiii se alearga intre ei si ca nu ii invata nimeni, nimic, e partea a doua.

#35
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014
Diana,

este normal sa fiu jignita si sa mi se spuna ce mama isi lasa copilul in strada o ora?! Pai nu stiam ca sta in strada, eu platisem niste servicii, servicii pentru care am semnat un contract.

norocul meu a fost ca paznicul a stiut telefonul invatatoarei, a sunat-o si invatatoarea m-a sunat sa-mi spuna ca nu l-a luat nimeni. soferul era bine-mersi la masa, nu avea nicio treaba ca nu il luase de la scoala. si afterschoolul la fel, nu avea nicio treaba ca nu au venit copiii si ca nu sunt toti prezenti. ii durea undeva ca lipseste unul dintre ei, nici nu s-au intrebat o clipa de ce nu e si sa ma sune daca e vreo problema sau nu sau sa-l intrebe pe sofer.

da, pentru acest lucru fac vinovat si afterschoolul, pana la urma ei ce rol au?! nu trebuie sa-si asume serviciile platite?

Ma intreb ce faceam daca nu suna paznicul de la scoala, cum aflam ca baiatul n-a fost luat?! ma duceam seara dupa el la Afterschool si nu-l gaseam acolo, ce faceam?! imaginati-va numai asta, ca ar fi stat copilul ore in sir ( o ora oricum a stat) si eu eram linistita ca e in siguranta si el nu era. pai nu innebunesti?! cum sa uiti un copil?!!! in conditiile in care vorbisem cu soferul cu o zi inainte si el mi-a spus: ramane la ora stabilita, nu?

#36
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Si de ce iti mai lasi copilul acolo?
De ce nu il muti?

Nu e normal sa se intample asa, eu le-as fi facut recmalatii tuturor incompetentilor, de la sofer la cei care il coordoneaza.
Nu e posibil ca sa platesti pt niste servicii de toata jena.
Nu e posibil ca sa iti lasi copilul pe mana cuiva care printr-un contract isi asuma ca va avea grija de el, ca mai apoi sa nu faca asta.
Scoala a inceput de 9 zile lucratoare. Daca sunt atat de neinteresati in primele zile de activitate, cum vor fi peste 6 luni?
Schimba-i, ia-ti copilul de acolo, nu este in siguranta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate