Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Feriti-va de Afterschool Knowledge Garten in Drumul Sarii

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014
Buna ziua.

Vreau sa reclam si eu o situatie incredibila care mi s-a intamplat astazi la Afterschool Knowledge Garten: copilul meu a fost uitat astazi! Am fost sunata de la paza, dupa ce a asteptat o ora ca nu a fost luat de la Afterschool iar cand am sunat soferul mi-a spus senin ca el e la masa pentru ca l-a uitat. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in mintea copilului, cum a stat o ora sa astepte si cum este posibil sa uiti un copil?! E obiect, sa fie uitat? Daca era iarna, zapada, ce faceam, statea in zapada sa astepte?

este incredibil asa ceva.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si cand te gandesti ca exista si parinti care pierd/uita copii.
I se poate intampla oricui.

Edited by gumball3000, 24 September 2014 - 14:42.


#3
alexxxz

alexxxz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.11.2009
iti asumi niste riscuri cand iti dai copilul pe mainile unor straini.nu e grav, se putea mai rau.

#4
Vortexx

Vortexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 13.05.2014
Asta mi-a amintit de un banc :D.

-bula sa te duci dupa fratele tau la gradinita,si daca e ud sa-l schimbi.
-bine mama.
-ma bula,dar asta nu e copilul nostru…
-pai n-ai zis tu sa-l schimb daca e ud?

#5
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Mie mi-a venit plansa toata si invinetita pentru ca facusera dupa teme ceva "karate"

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,995
  • Înscris: 07.11.2006
Si cand te gandesti ca alti copii strabat paduri si kilometri de drum ca sa ajunga la gradinita/scoala.Nu ca ar fi normal,doar asa ca fapt divers.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce varsta avea totusi copilul?

#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

View PostMiha2014, on 24 septembrie 2014 - 14:41, said:

Buna ziua.

Vreau sa reclam si eu o situatie incredibila care mi s-a intamplat astazi la Afterschool Knowledge Garten: copilul meu a fost uitat astazi! Am fost sunata de la paza, dupa ce a asteptat o ora ca nu a fost luat de la Afterschool iar cand am sunat soferul mi-a spus senin ca el e la masa pentru ca l-a uitat. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in mintea copilului, cum a stat o ora sa astepte si cum este posibil sa uiti un copil?! E obiect, sa fie uitat? Daca era iarna, zapada, ce faceam, statea in zapada sa astepte?

este incredibil asa ceva.
cine era la masa ,copilul sau soferu?
si nu trebuie , cineva care se ocupa de copii (invatatoare/asistent etc) ,sa se asigure ca toti copii s-au urcat in microbuz?

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Si gata facem diss acum la toata firma din cauza unui angajat platit cu 1600 ron?

#10
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostMooF2010, on 24 septembrie 2014 - 15:33, said:

Si gata facem diss acum la toata firma din cauza unui angajat platit cu 1600 ron?
Da!

View Postadisz, on 24 septembrie 2014 - 15:03, said:

Si cand te gandesti ca alti copii strabat paduri si kilometri de drum ca sa ajunga la gradinita/scoala.Nu ca ar fi normal,doar asa ca fapt divers.
Aia e! Daca locuiesti in salbaticie, nu mai faci copii.

#11
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Deschizatorul topicului, a vrut sa traga un semnal de alarma pentru cei care sunt obligati de situatia lor, sa apeleze la aceasta modalitate.
A facut foarte bine prin faptul mentionarii numelui si locatiei asa zisei institutii.
Nu e grav ce s-a intamplat.
E CEVA CATRASTOFAL!!!
Numai cei care nu aveti copii de scoala, sau nu ati avut aceste griji, puteti sa fiti superficiali in postari. Sau poate este o modalitate a voastra sa faceti j'de mii postari. Pacat!
Mai este si varianta celor care au trecut prin viata si au copii mari. Nu este vina lor ca senilitatea s-a instalat. De vina este doar Mama Natura. Cu unii este mai vitrega!
Mihai te sustin si te compatimesc sincer ca nu ai alte modalitati pentru supravegherea copilului dupa orele de scoala!
Fericiti copiii care au bunici!

#12
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Asa si, a stat 1 ora sa astepte in cladire, ca doar nu a stat pe trotuar. A fost in pericol in vreun moment, singur, nesupravegheat? Unde e tragedia?
Partea a doua, ce mama asteapta sa fie sunata dupa 1 ora cand copilul ii intarzie, si nu suna in 15 min dupa ora la care trebuie sa ajunga acasa copilul? Daca sunau dupa 1 zi cei de la paza, abia atunci te panicai?
PS
am copil la gradinita, deci stiu ce inseamna cresterea unui copil

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMiha2014, on 24 septembrie 2014 - 14:41, said:

Buna ziua.

Vreau sa reclam si eu o situatie incredibila care mi s-a intamplat astazi la Afterschool Knowledge Garten: copilul meu a fost uitat astazi! Am fost sunata de la paza, dupa ce a asteptat o ora ca nu a fost luat de la Afterschool iar cand am sunat soferul mi-a spus senin ca el e la masa pentru ca l-a uitat. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in mintea copilului, cum a stat o ora sa astepte si cum este posibil sa uiti un copil?! E obiect, sa fie uitat? Daca era iarna, zapada, ce faceam, statea in zapada sa astepte?
este incredibil asa ceva.
Ai mei ma uitau pana seara tarziu la gradinita, eu si femeile de servici mai eram p'acolo. Eram doar trist ca nu veneau dupa mine, darcand apareau ma bucuram ca un catel si uitam de tot. Nu-i o asa mare tregedie pentru copil. Daca a stat si o persoana langa el e ok.
Insa cel care a fost responsabil de copil ar trebui sanctionat, macar verbal. Astfel de intamplari nu ar trebui trecute cu vederea.

#14
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014

View PostSTARTREK1, on 24 septembrie 2014 - 15:18, said:

cine era la masa ,copilul sau soferu?
si nu trebuie , cineva care se ocupa de copii (invatatoare/asistent etc) ,sa se asigure ca toti copii s-au urcat in microbuz?


Startrek, soferul era la masa, n-avea nicio treaba ca un copil statea in picioare sa-l astepte in curtea scolii. si da, asta am zis si eu: nu ar trebui sa stie cei de la Afterschool ce copii vin in ziua respectiva, sa dea un semnal de alarma ca nu sunt toti?!

#15
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Miha2014, din descrierea situatiei, copilul era deja la afterschool si nu a fost luat de masina sa fie dus acasa. Deci nu statea afara ci la afterschool

Edited by leventebest, 24 September 2014 - 17:23.


#16
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014

View Postleventebest, on 24 septembrie 2014 - 17:01, said:

Asa si, a stat 1 ora sa astepte in cladire, ca doar nu a stat pe trotuar. A fost in pericol in vreun moment, singur, nesupravegheat? Unde e tragedia?
Partea a doua, ce mama asteapta sa fie sunata dupa 1 ora cand copilul ii intarzie, si nu suna in 15 min dupa ora la care trebuie sa ajunga acasa copilul? Daca sunau dupa 1 zi cei de la paza, abia atunci te panicai?
PS
am copil la gradinita, deci stiu ce inseamna cresterea unui copil


n-ai inteles nimic, nu era in cladire, era in curtea scolii, langa poarta, unde era stabilit locul de intalnire. la Afterschool merge de la scoala, nu acasa, asta e rostul unui Afterschool, sa-l duci acolo pentru ca scoala se termina la 12,00 si nu ai cum sa-l duci acasa si cu cine sa stea.

nici nu citesti cu atentie si mai si jignesti. spui ca esti mama?!! ma indoiesc.

am sunat in fiecare zi sa intreb daca a fost luat copilul, ieri am si vorbit cu soferul respectiv si mi-a confirmat: il iau pe baiat cum am stabilit, ca azi sa aud ca l-a uitat. cum e posibil?! la un Afterschool cu pretentii, unde platesti o gramada de bani.

ps: baiatul are 7 ani.

View Postleventebest, on 24 septembrie 2014 - 17:22, said:

Miha2014, din descrierea situatiei, copilul era deja la afterschool si nu a fost luat de masina sa fie dus acasa. Deci nu statea afara ci la afterschool


bine sa stii tu mai bine ce s-a intamplat si de ce sunt suparata.

#17
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007

View PostMiha2014, on 24 septembrie 2014 - 14:41, said:

Buna ziua.
Vreau sa reclam si eu o situatie incredibila care mi s-a intamplat astazi la Afterschool Knowledge Garten: copilul meu a fost uitat astazi! Am fost sunata de la paza, dupa ce a asteptat o ora ca nu a fost luat de la Afterschool iar cand am sunat soferul mi-a spus senin ca el e la masa pentru ca l-a uitat. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce e in mintea copilului, cum a stat o ora sa astepte si cum este posibil sa uiti un copil?! E obiect, sa fie uitat? Daca era iarna, zapada, ce faceam, statea in zapada sa astepte?
este incredibil asa ceva.

Atunci invata sa scrii inainte.
Ca altfel suntem la Radio erevan

Edited by leventebest, 24 September 2014 - 17:26.


#18
Miha2014

Miha2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.09.2014
imi cer scuze, sunt atat de suparata de situatie, de nu va puteti imagina. dar vad ca a inteles toata lumea despre ce e vorba, doar asa zisa mama nu.

ma rog, sunt obisnuita cu solidaritatea feminina.

Copilul trebuia sa fie preluat de la scoala si dus la Afterschool si nu s-a intamplat acest lucru pentru ca a fost UITAT.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate