Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Oferte și informații despre net-ul la Telekom România.

- - - - -
  • Please log in to reply
609 replies to this topic

#73
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Posteasy90rider, on 05 octombrie 2014 - 11:19, said:


On-topic:
Unde pot vedea ce imi poate oferi telepom? Siteul Romtelepom avea o baza de date cu ce tip de net ofera, dar pe noul site nu mai gasesc.

Nu mai poti afla de pe pagina lor.

#74
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
Dacă am două routere Wi-Fi de la Telekom, pot cumva să transmit semnalul wireless de la unul la altul pentru a mări suprafața acoperită?
Sau trebuie neaparat să cablez și al doilea router?
Echipa tehnică Telekom ar putea să-mi ofere suport și inclusiv instalare pe această problemă?

#75
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
nu

#76
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
La care întrebare mi-ai răspuns?

#77
marin81

marin81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 03.01.2011

View Postiulian-dronca, on 13 octombrie 2014 - 14:28, said:

Dacă am două routere Wi-Fi de la Telekom, pot cumva să transmit semnalul wireless de la unul la altul pentru a mări suprafața acoperită?
Sau trebuie neaparat să cablez și al doilea router?
Echipa tehnică Telekom ar putea să-mi ofere suport și inclusiv instalare pe această problemă?
Pentru asa ceva foloseste https://www.computer...ou-concurs.html , eu unul asa mi-am extins semnalul in casa

#78
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View Postiulian-dronca, on 13 octombrie 2014 - 14:47, said:

La care întrebare mi-ai răspuns?
la ultima

#79
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
A primit cineva vreao ofertă preferențială?

Edited by KyKyKyKy, 17 October 2014 - 15:29.


#80
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Eu am primit dar am refuzat pt ca vroiam si acea reduccere de 60 euro pt tel mobil. La 120 lei îmi daadeau tv l, internet l, fix s, mobil l nelimitat cu 1.5gb la 4g si 250 minute internationale pe mobil. Pachetul mai cuprindea un reciever gratuit cat si pachetul hbo.

#81
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
(Nu am gasit un topic un topic legat de astfel de lucruri asa ca am scris aici fiindca este legat de internetul de la Telekom).Sa incep cu inceputul...citeam stirile de pe mediafax sectiunea economic apoi am zis sa dau pe a doua pagina, cand am accesat a doua pagina uitati-va si voi cu ce m-am trezit (foto) (din cate vad eu in bara de adrese, adresa are o malformatie , ip-ul ala e al celor de la  mediafax cu toate astea de ce imi arata informatii Telekom ?)  . Am scris aceste lucruri deoarece este a doua oara cand ma trezesc cu lucruri din astea, adica  navighez pe anumite siteuri si ma trezesc cu lucruri care le gasesti de obicei pe site-ul Telekom .Vad ca problema s-a rezolvat dupa cateva minute singura (adica fara sa sterg cache ,cookie etc) Mai avut cineva astfel de probleme ?)

Edit:  am incercat sa intru pe adresa malformata din nou si vad ca pagina arata ca cea din imagine.Voi (care aveti internet de la Telekom) daca intrati pe adresa asta http://www.mediafax....63economic/?p=2  tot ca in imagine apare ? Daca nu apare , inseamna ca e vreo problema la mine in browser. (Am sters istoria pe Firefox si adresa aia tot acolo duce tot pe o pagina ca cea din imagine,am intrat si pe Internet Explorer si tot acolo ajung) Sa inteleg ca e o redirectionare nereusita   automata a celor de la Telekom ? Acum dupa reclamele multe de la tv ne redirectioneaza de pe paginile noastre favorite pe site-ul lor oficial ? vad ca mai jos apare si un link functional catre  Real Estate Telekom care este si functional.

Edited by stlk, 06 November 2014 - 21:41.


#82
Tehnicianulpasionat

Tehnicianulpasionat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.08.2014

View Poststlk, on 06 noiembrie 2014 - 21:14, said:

(Nu am gasit un topic un topic legat de astfel de lucruri asa ca am scris aici fiindca este legat de internetul de la Telekom).Sa incep cu inceputul...citeam stirile de pe mediafax sectiunea economic apoi am zis sa dau pe a doua pagina, cand am accesat a doua pagina uitati-va si voi cu ce m-am trezit (foto) (din cate vad eu in bara de adrese, adresa are o malformatie , ip-ul ala e al celor de la  mediafax cu toate astea de ce imi arata informatii Telekom ?)  . Am scris aceste lucruri deoarece este a doua oara cand ma trezesc cu lucruri din astea, adica  navighez pe anumite siteuri si ma trezesc cu lucruri care le gasesti de obicei pe site-ul Telekom .Vad ca problema s-a rezolvat dupa cateva minute singura (adica fara sa sterg cache ,cookie etc) Mai avut cineva astfel de probleme ?)

Edit:  am incercat sa intru pe adresa malformata din nou si vad ca pagina arata ca cea din imagine.Voi (care aveti internet de la Telekom) daca intrati pe adresa asta http://www.mediafax....63economic/?p=2  tot ca in imagine apare ? Daca nu apare , inseamna ca e vreo problema la mine in browser. (Am sters istoria pe Firefox si adresa aia tot acolo duce tot pe o pagina ca cea din imagine,am intrat si pe Internet Explorer si tot acolo ajung) Sa inteleg ca e o redirectionare nereusita   automata a celor de la Telekom ? Acum dupa reclamele multe de la tv ne redirectioneaza de pe paginile noastre favorite pe site-ul lor oficial ? vad ca mai jos apare si un link functional catre  Real Estate Telekom care este si functional.
Bun... si iti este greu sa scoti DNS-urile Telekom si sa le pui pe cele de la GOOGLE? 8.8.8.8 si 8.8.4.4
Le poti pune in meniul de la modem sau la placa de retea daca esti conectat prin cablu. Recomand sa fie introduse in modem (router).

#83
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
adresa aia e gresita, tot asa apare si la mine, dupa .ro e legat http...etc

View PostTehnicianulpasionat, on 06 noiembrie 2014 - 21:45, said:

Bun... si iti este greu sa scoti DNS-urile Telekom si sa le pui pe cele de la GOOGLE? 8.8.8.8 si 8.8.4.4
Le poti pune in meniul de la modem sau la placa de retea daca esti conectat prin cablu. Recomand sa fie introduse in modem (router).

daca e conectat pe ftth nu poate el sa le puna in router, nu are acces

#84
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostTehnicianulpasionat, on 06 noiembrie 2014 - 21:45, said:

Bun... si iti este greu sa scoti DNS-urile Telekom si sa le pui pe cele de la GOOGLE? 8.8.8.8 si 8.8.4.4
Le poti pune in meniul de la modem sau la placa de retea daca esti conectat prin cablu. Recomand sa fie introduse in modem (router).

...din modem NU MERGE chiar a scris despre asta aici: http://forum.softped...8#entry16049091  Intr-adevar momentan am DNS-urile lor la placa de retea (pana acum le aveam pe cele de la google) . Totusi nu mi se pare normal cea ce face Telekom. Logic cu DNS-urile de la google ar trebui ca pe adresa aia sa nu duca nicaieri  ?

View Postxcit, on 06 noiembrie 2014 - 21:48, said:

adresa aia e gresita, tot asa apare si la mine, dupa .ro e legat http...etc
daca e conectat pe ftth nu poate el sa le puna in router, nu are acces
...nu e gresita,m-a dus Telekom catre o pagina aiurea eu nu am facut decat sa dau pagina pe siteul de stiri.
Nu am ftth am net tot prin sarma de rufe ca si acum 5 ani (cupru,ADSL)

Edited by stlk, 06 November 2014 - 22:04.


#85
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
eu le am de la  google si tot acolo ma duce

eu as vrea sa stiu exact pasii care i-ai facut ca sa reproduc si eu eroarea....din mediafax.ro ai dat pe economic...si mai departe? pas cu pas

#86
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postxcit, on 06 noiembrie 2014 - 22:06, said:

eu le am de la  google si tot acolo ma duce

eu as vrea sa stiu exact pasii care i-ai facut ca sa reproduc si eu eroarea....din mediafax.ro ai dat pe economic...si mai departe? pas cu pas

..da,apoi am intrat pe a doua pagina dar doua cateva minute am intrat tot asa si nu am mai mers. Ciudat zici ca ai DNS-urile de la google si intra pe pagina aia ? Eu am pus acum  DNS de la google la placa de retea si scrie "Firefox nu găsește serverul www.mediafax.rohttp." sau "Internet Explorer cannot display the webpage" deci cum a zis Tehnicianulpasionat DNS-urile erau de vina. Sa inteleg ca cei care au DNS-urile celor de la TELEKOM ca pot primi oricand o pagina cu reclama lor in loc de o pagina softpedia* (*exemplu) asa ca ar face bine sa schimbe toti DNS-urile , ce e mai prost ca eu nu prea am incredere in DNS-urile Google (si astia pot face tot felul de traznai),as fi pus DNS-uri de la Comodo sau altele dar scot niste ping-uri mari  .

Edited by stlk, 06 November 2014 - 22:27.


#87
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am gasit un biletel cu o oferta de la telekom, cica 37 lei/luna net prin wi fi si cablu tv gratuit... dar miroase a teapa... stie cineva ceva de genu?

#88
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostEagle Raider, on 10 noiembrie 2014 - 23:01, said:

am gasit un biletel cu o oferta de la telekom, cica 37 lei/luna net prin wi fi si cablu tv gratuit... dar miroase a teapa... stie cineva ceva de genu?
atata e

#89
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
unde unde?

#90
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Are FUP per day internetul asta minune ?
La cel de 1Gbps ma refer !

Edited by iulian93, 11 November 2014 - 10:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate