Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Caut partener/prieten/asociat fara obligativitate investitie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#19
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
dece ai veni pe un forum si nu te-ai duce la fortele de munca"?

#20
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Acum cativa ani am cautat si eu un partener dar toti cei care ar fi putut indeplini conditiile (preliminare), cei selectati erau mai interesati "cand vin banii" Ca sa scap de problema asta am venit cu propunerea sa activeze ca angajat(i) pana vin si castiguri. Nu a functionat. Trebuiau "bani multi"



Acum... s-a dus oferta mea. Ma uit dupa ofertele altora.

 MooF2010, on 08 septembrie 2014 - 12:20, said:

dece ai veni pe un forum si nu te-ai duce la fortele de munca"?
E cu totul altceva.

 silvio_ro, on 08 septembrie 2014 - 12:20, said:

Radem, glumim, dar in sine initiativa este laudabila. Era un baiat din ... Bacau?? (probabil ma insel) care ar fi facut orice doar sa munceasca pentru niste bani. Topicul este pe aici pe undeva.
Eu personal iti doresc succes, singura problema de care o sa te lovesti aici e ca toti vrem sa fim directori cu masina, telefon si secretara, iar munca la atelier nu ni se preteaza...
Pentru baiatul din Bacau se complica situatia.

Edited by e_bulu, 08 September 2014 - 12:24.


#21
florincleps

florincleps

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2012
asta cam asa este silvio-ro, si de aici si ironizarile de mai sus sau alte posturi in alte topice,mai mult sau mai putin serioase ca acesta. Daca cineva vrea sa fie director,cu masina si secretara blonda....mai intai sa se gandeasca de ce nu este deja....si aici lista este destul de lunga.Chiar daca aberez,ar spune unii,dar ma ofer voluntar sa iau pe cineva de aici ,oricare din cei ce ironizeaza,sa il fac o saptamana director la mica mea firma,el sa fie directorul meu,eu ascult de el,fac tot ce imi spune,si schimb si secretara,caut una tanara si blonda,openmind :P ,ii dau si masina de servici, dar garantez ca dupa acea saptamana va redeveni ce a fost,deci problema este la ei ,problema este ca in loc sa faca ceva pentru ei ,stau si critica pe altii.

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu asta te-am rugat, sa lasi aici cat mai multe detalii despre ce ar trebui sa faca presupusul angajat.

Degeaba ne intrebi de schimbat bec, daca ne pui sa spargem piatra la cariera.
Detaliaza aici cum ar decurge o zi de lucru.

#23
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 e_bulu, on 08 septembrie 2014 - 12:23, said:

Pentru baiatul din Bacau se complica situatia.
Ai vrea pe cineva cu acces destul de facil la zona si chiriile sunt destul de mari aici. Spun (scriu) din proprie experienta, locuiesc in Aviatorilor.

 gumball3000, on 08 septembrie 2014 - 12:27, said:

Eu asta te-am rugat, sa lasi aici cat mai multe detalii despre ce ar trebui sa faca presupusul angajat.

Degeaba ne intrebi de schimbat bec, daca ne pui sa spargem piatra la cariera.
Detaliaza aici cum ar decurge o zi de lucru.
Mai, nu e propunere de angajare sau anunt de angajare.

Edited by e_bulu, 08 September 2014 - 12:28.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 florincleps, on 08 septembrie 2014 - 11:41, said:

r....este foarte plictisitor sa muncesti de unul singur. Am tot ce imi trebuie pentru desfasurarea activitatii chiar si piata de desfacere, bani se castiga pe masura,dar singur este foarte greu.



...of, parca m-am citit pe mine postand. Te inteleg si sunt in aceasi situatie...singuratatea in munca. Asa ca o gluma si eu as vrea sa-mi unesc singuratatea in munca cu cineva....dar din pacate nu am gasit o solutie. (totusi la mine e putin diferit obiectul de activitate, amenajarea propriilor apartamente)

#25
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Doar cu angajati nu pleci linistit in concediu...

#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Caut un baiat tanar cu dorinta de munca si caracter special,prietenos si openmind,care sa stie sa schimbe macar un bec(am ramas uimit  si dezamagit cand am vazut cati oameni in ziua de azi habar nu au sa schimbe macar un bec (la propriu) sa nu mai zic alte lucruri )

 e_bulu, on 08 septembrie 2014 - 12:28, said:

Mai, nu e propunere de angajare sau anunt de angajare.
Atunci ce este? Anunt de matrimoniale?

#27
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Ma refeream la ce vrea initiatorul, nu la ce scrie (acolo).

Am trecut prin asa ceva.

Si n-am avut succes.

Edited by e_bulu, 08 September 2014 - 12:33.


#28
florincleps

florincleps

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2012
nu mam dus la fortele de munca...pentru ca romanul este roman...adica timpul trece,leafa merge...si ce sa gasesc acolo ,numai absolventi care nici macar nu au luat bacul,care nu stiu sa vorbeasca corect limba  romana si "pititponci"  :P , un om care prima intrebare a lui la un interviu este :  si...salariul cate este,in ce zile se da salariu ,de obicei se intarzie salariul?.....ce baza poti avea intr-un astfel de om.
sa va povestesc ceva:
acum 3 ani am angajat un baiat printr-o alta cunostinta .....dupa o luna in loc sa vina la ora 8 la program  venea la 9.30 si in loc sa plece la 17  pleca la 15.30,asta cand nu eram prin preajma. La ziua de salariu l am intrebat,de ce vine asa tarziu? raspuns : pai daca tu nu te trezesti devreme ,eu ce sa fac,sa vin sa stau sa sprijin gardul degeaba.
Ok,atunci eu ce sa fac ,sa te platesc pentru program intreg sau pentru cat stai in curte la mine?...nu va spun ce a zis.
Dar el oare stia ca eu ma intorceam la 1-2 noaptea de pe unde ma duceam sa vand  sau sa iau comenzi?el stia ca au fost si nopti in care am dormit cu copiii in masina ,ca sa am bani sa ii dau la ziua de salariu....stia cu siguranta...dar nu il interesa pe el...si ce a urmat....nu are rost sa mai povestesc.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 gumball3000, on 08 septembrie 2014 - 12:30, said:

Atunci ce este? Anunt de matrimoniale?

E un fel de propunere de asociere...doar ca pretendentul trebuie sa intruneasca niste conditii...sa fie indemanatic ...si descurcaret in orice situatie tehnica, daca pot spune asa...un fel de mesterix (1. Posted Image ) (2. nu fac nici o aluzie la mine, eu nu am cum, eu le am pe ale mele)

Edited by MembruAnonim, 08 September 2014 - 12:37.


#30
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 florincleps, on 08 septembrie 2014 - 12:35, said:

nu mam dus la fortele de munca...pentru ca romanul este roman...adica timpul trece,leafa merge...si ce sa gasesc acolo ,numai absolventi care nici macar nu au luat bacul,care nu stiu sa vorbeasca corect limba  romana
Esti sigur ca nu esti troll?

#31
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
daca vrei un prieten muncitor si ascultator cauta in jurul la 40 de ani.sigur el va stii electrica,mecanica,sudura si multe altele si chiar bucatarie.parerea mea

#32
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 MembruAnonim, on 08 septembrie 2014 - 12:35, said:

E un fel de propunere de asociere...doar ca pretendentul trebuie sa intruneasca niste conditii...sa fie indemanatic ...si descurcaret in orice situatie tehnica, daca pot spune asa...un fel de mesterix (Posted Image )

Apai mi-oi fi descurcaret in situatiile tehnice, dar parca in momentul in care aud ca "afacerea" presupune marmura+reciclare, parca nu prea e de domeniul meu, din cauza asta i-am spus sa detalieze cum trebuie.

Edited by gumball3000, 08 September 2014 - 12:39.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 gumball3000, on 08 septembrie 2014 - 12:36, said:

Esti sigur ca nu esti troll?

Asta chiar ar fi o chestie comica. Posted Image

#34
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 gumball3000, on 08 septembrie 2014 - 12:38, said:

Apai mi-oi fi descurcaret in situatiile tehnice, dar parca in momentul in care aud ca "afacerea" presupune marmura+reciclare, parca nu prea e de domeniul meu, din cauza asta i-am spus sa detalieze cum trebuie.
Trebuie sa si vrei. Poti fi oricat de priceput, daca nu te intereseaza...

Edited by e_bulu, 08 September 2014 - 12:41.


#35
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Nu cred ca o sa ai sanse sa gasesti pe cineva care sa-ti accepte ca leafa un procent din ce vinzi tu.
Daca vrei sa-l stimulezi pe viitorul angajat(prieten) ai putea sa oferi ceva de genul: salariu fix(minim pe economie) + procent din realizari(5, 10, 15, 20% din fiecare cruce facuta de el si vanduta de tine).
Asa stie si angajatul ca are pentru ce sa traga, asa sti si tu ca angajatul nu-ti face risipa de material(de exemplu)

#36
florincleps

florincleps

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2012
o zi de lucru in care avem chef de munca sau una in care vrem sa stam sa palavragim. In domeniul meu daca muncesti 2-3 ore pe zi , si restul stai profitul minim este de 250 300 lei....asta nu inseamna ca ai venit la 8 si in aceiasi zi la 11 ai 250 lei....
hai sa vedem o zi de lucru :
ne intalnim....bem o cafea...facem planul ce sa muncim, mergem la atelier,am un spatiu inchiriat prin pantelimon,sau mergem la pescuit si acolo mai facem planuri...nu este anunt de angajare nici de matrimoniale...este un parteneriat de orice natura vreti voi,care vreau sa se bazeze pe incredere

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate