Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

- - - - -
  • Please log in to reply
381 replies to this topic

Poll: digi (477 member(s) have cast votes)

Ai primit RETEA OCUPATA cand ai incercat sa suni de pe Digi?

  1. Nu (92 votes [19.29%])

    Percentage of vote: 19.29%

  2. Da, dar rar si nu ma deranjeaza (130 votes [27.25%])

    Percentage of vote: 27.25%

  3. Da, e chiar deranjant (228 votes [47.80%])

    Percentage of vote: 47.80%

  4. Nu folosesc Digi Mobil (27 votes [5.66%])

    Percentage of vote: 5.66%

Vote Guests cannot vote

#37
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
in ultimele doua zile, in Bucuresti fiind, am fost placut surprins cand initiam apelul si asteptam tonul de ocupat ( ce sa-i faci psihologic ) in receptor sa se auda tonul de apel din prima, chiar si cand am fost nevoit sa sun in cosmote :) .
Sunt curios, sunt eu un caz fericit, a mai observat si altcineva asta tot in Bucuresti fiind sau fiind week-end lumea a plecat la mare - munte si s-a mai eliberat centrala ... cu toate ca ne stiind cum dunctioneaza o retea gsm, e posibil sa fie mai multe centrale in tara ? ( adica spre exemplu cei din Sinaia cand suna sa iasa prin centrala din Brasov ) .

#38
sergiu_jecan

sergiu_jecan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 13.12.2006
nici in cluj nu am avut probleme de vineri.

ps: vad ca si pe softpedia apar postarile instant :D

Edited by sergiu_jecan, 07 September 2014 - 19:10.


#39
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Pe la 8 jumate a fost jale la inceputul saptamanei trecute in Bucuresti. Acum totul e bine.
L.E. Se pare ca am primit un network busy chiar acum cand am incercat sa sun un numar orange.

Edited by gabybcr, 07 September 2014 - 19:30.


#40
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Băi, ăștia sunt de groază. Deci eu renunț urgent la ei cu fazele astea. Nu pot fi sunat și nu se face redirecționarea către un număr de rezervă. Chiar măgari la faza asta!

#41
mariusm2

mariusm2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 04.04.2005
Si in Sibiu sunt probleme. La inceputul sapatamanii precedente am fost nevoit sa formez si de 12 ori .
Spre sfarsitul saptamanii nu am mai avut probleme , dar acum, din nou. nu am putut suna nici in orange nici in vodafone.
A trebuit sa apelez la telefonul de "backup" pentru a rezolva problema.

Recunosc ca pretul abonamentului este exceptional dar acesta se rasfrange asupra calitatii serviciilor

Pe cei care nu sunt interesati de acest subiect, ii rog sa nu mai intre pe acest topic si sa-l polueze !

#42
SebyS

SebyS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.04.2005
Astazi am primit si eu pentru prima data "Retea ocupata" (in Iasi). A durat cam jumate de ora pana am reusit sa sun si eu pe cineva.
Pe contul de digicare am vazut un anunt cum ca ar face niste lucrari pentru imbunatatirea semnalului. Poate dupa ce or termina lucrarile n-or sa mai apara problemele astea. Ar fi fost insa bine sa fi dat un mesaj prin care sa-si anunte abonatii ca vor fi probleme de acest gen.

Si inca ceva: cum a zis si cineva mai sus, netul a inceput sa mearga foarte prost. Am stat cateva minute pana mi s-a incarcat o pagina de net.
Daca nu rezolva problemele, o sa fie din ce in ce mai multa lume nemultumita si cand lumea va afla, nu va mai dori servicii de la ei chiar si pt tariful mic practicat.

Edited by SebyS, 08 September 2014 - 11:51.


#43
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Acum parca este mai bine - doar la primele 2 incercari da network busy dupa care merge. :D Suparator totusi, e clar ca nu sunt pregatiti tehnic.

#44
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Aseara am reusit sa sun din a 6-a incercare. Astazi, cu aceeasi persoane din a 4-a incercare. Digi -> Vodafone.
Culmea, imediat dupa am vorbit cu altcineva tot in Vodafone si a mers din prima.

#45
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Reteaua este prea incarcata se pare de la atatia nelimitati. Nu mai face fata. Uite ce se intampla cand dai moka la tot boboru', dar tu nu ai scule.

Edited by miki07, 08 September 2014 - 12:47.


#46
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Azi am intalnit si eu "network busy" incercand sa sun un numar de Orange. Interesant ii ca imediat dupa am apelat un numar de Digi si a mers din prima.

Edited by danzi23, 08 September 2014 - 13:01.


#47
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Posibil problema sa nu fie de la congestii la reteaua locala ci de la capacitatile de interconectare insuficiente.

#48
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Astazi in jurul orelor 11:30-12 :00 nu am putut fi apelat nici nu sunat ca se si termina apelul


#49
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Da, asa am patit si eu.

#50
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Fix asta s-a intamplat la vodafone acum multi ani in pionieratul telefoniei mobile cand au bagat o oferta la 1 cent pe minut. Totusi tehnilogia a evoluat ma mira ca digi e aproape la pamant in bucuresti. La un moment dat te scarbesti.

#51
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Corect niste amatori flamanzi

#52
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Eu am patit-o doar cand eram in roaming national.

#53
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
În continuare revin cu păreri.

Încă nici o problemă, probabil mă urmărește Rds cu celula, nu știu :icecream:

Mai mult, azi am fost la sală după o pauză, este în subsol, nu am roaming activat și totuși... mă sună soţia și surpriză, deși nu aveam reţea pe Rds am putut să vorbesc pentru că în dual sim am şi o cartelă de Cosmote goală de credit dar încă valabilă.

Am vorbit prin redirecţionare, pur şi simplu nu pot să rămân fără reţea  :)

#54
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Ei aia e, la mine nici redirecționarea nu mai merge cum trebuie, asta mă scoate din sărite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate