Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

ThL 5000

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
live4you

live4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.11.2007
azi am primit o folie tempered glass pentru thl 5000
http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/3966-thl-5000-octa-core-baterie-5000-mah-pareri-software-root/page-3#entry90474

#56
blackstyle08

blackstyle08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 25.03.2014
@live4you Ai husa de silicon? Sta bine cu sticla temperata pusa?
Ce rom folosesti? Se supraincalzeste cand are de munca mai serios?
@adelgo Am vazut ca nu s-a rezolvat problema cu procentajul. Poti incerca resoftarea telefonului sau instalarea unui custom rom. Daca te hotarasti sa faci asta sa nu uiti sa faci un backup inainte sau sa iti salvezi tot ce ai nevoie in cazul in care ai date pe care nu vrei sa le pierzi.

#57
adelgo

adelgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2013
@blackstyle08 - multumesc pt toate sfaturile...am incercat cat mai multe metode, chiar vb cu cineva pe mobilisimo si...incercase si acea persoana o gramada de variante si...nimic. Cred ca ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta :D viata merge inainte. Daca cumva va mai rasare vreo sugestie cu drag o ascult. Multumesc si o seara frumoasa sa aveti...

#58
adelgo

adelgo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.03.2013
Salutare tuturor.

A aparut un nou update. Ati observat vreo modificare? Eu...niciuna :( sau poate sunt prea obosit...

#59
blackstyle08

blackstyle08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 25.03.2014
Eu am classic rom v3 acum. Nu ma pot pronunta in privinta actualizarii oficiale dar pe alt forum zice cineva ca au schimbat ceva legat de bootloader.

#60
PINOCHIO2

PINOCHIO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.08.2007
THL 5000 a prezentat probleme  grave in cursul functionarii sale sau se merita cumparat ?!?!

#61
blackstyle08

blackstyle08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 25.03.2014
Merita sa fie cumparat. Eu nu am avut nici macar o problema cu el.E posibil sa provoace dependenta cand vezi ca e foarte potent si trebuie sa te straduiesti din toate puterile sa il descarci in o zi.

#62
PINOCHIO2

PINOCHIO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.08.2007

View Postblackstyle08, on 15 februarie 2015 - 18:39, said:

Merita sa fie cumparat. Eu nu am avut nici macar o problema cu el.E posibil sa provoace dependenta cand vezi ca e foarte potent si trebuie sa te straduiesti din toate puterile sa il descarci in o zi.

tastele  senzitive situate in partea de jos ,sub ecran sunt luminate ?  telefonul are led de notificare ??

#63
blackstyle08

blackstyle08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 25.03.2014
Da. Da. Sunt pe net multe recenzii.

#64
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Salut tuturor. Tocmai am achizitionat si eu un THL 5000 de aprox. 1 saptamana si sunt foarte multumit de el (in special de baterie). Din ce observ este un telefon destul de bine realizat si destul de subtire avand in vedere bateria monstru pe care o are. Pana acum am numai cuvinte de lauda la adresa lui avand in vedere ca mi-au trecut prin mana foarte multe modele de telefoane deci consider ca pot face o comparatie destul de corecta. Mai astept sa vad pe parcurs daca apare vreo problema sau nu.
Pentru cei care doresc sa-si achizitioneze unul le stau la dispozitie cu informatii.

Edited by ravy21, 04 May 2015 - 09:35.


#65
liviu2512

liviu2512

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.06.2008
Mda..azi am achizitionat si eu unul SH.Avand in vedere ca am mai avut un THL T200,stiu de aceasta firma.Fata de celalalt,softul acesta e enervant.Deci pana sa ma pronunt de ce stie sa faca,root si custom rom.Dupa ce am dat factory reset si am inceput cu binecunoscutele Google Play has stoped,si alte procese oprite brusc si fara voia lor.Deci neaparat alt soft.Urmeaza dupa ce gasesc un soft ce imi place sa il frec bine de tot sa vedem ce stie sa faca:gps,jocuri la greu,anduranta la filme si jocuri,poze.Husa lui nu imi place,e tare ciudata cu fereastra aceea fara plastic transparent.

#66
liviu2512

liviu2512

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.06.2008
O intrebare:ce amperaj are incarcatorul?Eu l-am achizitionat fara...

#67
blackstyle08

blackstyle08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 25.03.2014
1,5A.eu personal il incarcam cu 2A.din pacate Nu il mai am desi e un telefon de excepție. Nu are frecventa de 900 mhz pentru 3G.

#68
liviu2512

liviu2512

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.06.2008
Eu il folosesc cu Telekom si Digi si merge f bine cu net-ul de la RDS.O sa incerc sa schimb si cartelele intre ele sa vad cw atie si Telekom.ROM am acum MIUI de pe Needrom si in afara ca mai da cate un force close in setari,se misca bine.Dar cred ca am avut un incarcator de 2A stricat si am parlit ceva,cu el in priza,ma jucam si se descarca.Acum folosesc un incarcator de 1A,incarca,dar se incinge foarte,foarte tare in jocuri(mortal kombat,dead trigger2)

#69
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Am achizitionat si eu telefonul (650 de lei, second-hand, impecabil (varianta cu 2gb de ram si cpu de 2.0, old display)).
Sunt foarte multumit de cum se simte in mana, si de performante, (in comparatie cu un Cubot X9, de exemplu) urmeaza sa-i pun un custom rom, detaliez maine ce si cum.

#70
cip80

cip80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2010
am un THL 5000. mi-am facut abonament la digi dar nu ma pot conecta la internet. am facut setarile manual, incearca sa se conecteze dar nu reuseste. a mai intampinat cineva problema aceasta? ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate