Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Doresc putin ajutor, SEO

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postdyanaiordache, on 01 septembrie 2014 - 12:07, said:

acest blog chiar este ca un hobby! intr-adevar ar fi frumos sa aduca si profit..
Parincipalul motiv este drept hobby!
Nu doresc sa mai investec in el nici un banut, dar cu toate astea doresc sa il vad afisat in google pe orice pagina cu acel cuvant cheie Posted Image
Teorie: cauti tu cuvantul cheie de mai multe ori si dai click pe pagina ta... poate asa, la un moment dat, Google ti-l va afisa (doar tie) mai des. Nu de alta, dar cautarile/rezultatele difera de la un utilizator la altul, in functie de profilul lui/activitatea lui/preferinte/etc

#20
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Practic: nu am cum sa dau clic, blogul nu este afisat pe nici o pagina ( am cautat pe toate, google.com,google.ro) Posted Image
nici in webmaster tools nu apare.
Apare in schimb cu classic cars pictures pe pagina 3

Edited by dyanaiordache, 01 September 2014 - 12:30.


#21
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,075
  • Înscris: 24.02.2006

View Postdyanaiordache, on 01 septembrie 2014 - 12:07, said:

acest blog chiar este ca un hobby! intr-adevar ar fi frumos sa aduca si profit..
Parincipalul motiv este drept hobby!
Nu doresc sa mai investec in el nici un banut, dar cu toate astea doresc sa il vad afisat in google pe orice pagina cu acel cuvant cheie Posted Image
n-ai inteles. ideea e ca subiectul blogului sa fie un hobby, nu copierea articolelor de pe net.

#22
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Acum am inteles.
Ce este de facut in acesta situatie? este ok sa sterg toate paginile si sa incep de la 0 cu un continut original?
Sunt necesare backlinkuri noi pentru ca blogul sa apara cautand cuvantul cheie?

Se poate ca google sa fi blocat gasirea blogului dupa acel cuvant cheie, daca da, ce este de facut?
Multumesc!

#23
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostSfPetru, on 01 septembrie 2014 - 11:04, said:

Nu mai arunca bani pe SEO, nu vei rezolva nimic cu maruntisuri, iar investitii serioase nu cred ca vrei sa faci.
Studiaza, citeste... eu iti recomand forumul blackhatworld.com pentru informatii. Nu te incurajez sa faci blackhat, dar ajuta sa stii ce e ala si cum functioneaza.

Un forum romanesc pe subiect exista?

Edited by sammydo, 01 September 2014 - 12:37.


#24
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
seopedia

#25
stefteo21

stefteo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.01.2009
Salut Diana. Da-mi voie, te rog, sa-ti explic si eu una alta, atat cat ma pricep, ca sa te fac sa intelegi mai bine despre ce este vorba.

1. Nisa pe care tu ti-ai ales-o are o competitie exagerat de mare - cars. Pe aceasta nisa concureaza toate companiile auto, firmele de profil, reprezentate, case auto si in principiu oricine comercializeaza masini, ori oamenii astia chiar au bani de investit in servicii de optimizare, platforme si publicitate.

2. Aceasta nisa are o competitie foarte mare chiar si pe Romania, la cuvantul cheie masini, deci pe international este ca si cum ai incerca sa treci Atlanticul sufland in panzele de pe corabie.

3. Cei care promit rezultate peste noapte in ceea ce priveste optimizarea SEO nu prea au credibilitate in ochii mei, de ce? Pentru ca foarte probabil se folosesc de mijloace de black hat SEO care in final sunt penalizate si iti faci singura mai mult rau decat bine.

4. Atunci cand tu cauti pe Google - classic cars - spiderii motoarelor de cautare ( niste programe care rascolesc webul ) merg din site in site, din pagina in pagina si cauta acele website-uri relevante, problema e ca sunt sute de mii de site-uri ce contin sintagma classic cars. Ce fac ele? Ei bine, incearca sa vada care site este mai credibil si mai eficient pentru a fi afisat in primele rezultate.

5. Cum e stabilita eficienta? Daca tu vrei sa te angajezi pe un post de shaormist la unui chiosc de hot dog, vine angajatorul si te intreaba ce recomandari ai? Moment in care vine bucatarul de la cel mai luxos restaurant din capitala si te recomanda si mai apare chef Scarlatescu spunand ca esti cea mai buna in ceea ce faci. Ei bine, ai relevanta, vei fi luata in considerare. Asta fac si back link-urile care directioneaza spre site-ul tau, te recomanda. Sunt link-uri bune si de calitate, esti ok. Daca te-ar recomanda tamplarii sau soferii de taxi ca fiind un bucatar bun atunci mai mult ca sigur nimeni nu te-ar angaja intr-o bucatarie de restaurant.

6. Toate celelalte site-uri ce sunt optimizate pe cars reprezinta concurenta si multe dintre ele sunt consacrate, adevarati giganti.

7. Putin ajutor in SEO nu te va aduce in primele cautari.  :)



PS: Structura site-ului tau este foarte slaba si vorbesc ca un cititor oarecare ce intra si vrea sa gaseasca o informatie buna… mi-e greu sa gasesc articole, sa ma orientez cu usurinta acolo… De asemenea, nici daca il stergi si faci altceva pe el nu e bun, Google nu prea vede bine asta.

Toate cele mai de sus sunt strict parerea si sa ma corectati daca gresesc

#26
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
foarte interesanta si utila postarea stefteo21 Posted Image
In cazul asta ma voi axa pe
classic cars pictures
classic cars gallery
in pozitia globala websiteul este pe pozitia 21 respectiv 27...cred si sper ca voi avea o sansa sa ajunga pe pagina 1 intr-o zi
Ce mi se pare mie foarte ciudat este ca dupa aceste 2 grupe de cuvinte cheie blogul este pozitionat foarte bine, pe cand dupa cuvantul classic cars nu se regaseste pe nici o pagina in google.com

Oare nu am facut o greseala pe undeva? Posted Image
Credeti ca ceva backlinkuri cu titlul classic cars ma va ajuta sa apar macar pe o pagina in google?

Edited by dyanaiordache, 04 September 2014 - 07:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate