Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Doresc putin ajutor, SEO

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Buna ziua si bine v-am gasit :)
...Initial am postat in topicul altei persoane, scuze pentru greseala

Am si eu o mare rugaminte, sunt sigura ca voi fi ajutata...
Am un blog, dar nu il regasesc in google dupa cuvantul cheie *classic cars*
Websiteul are o vechime de 3 ani, acumo luna am cumparat un template nou (wordpress), am platit un nenea sa il optimizese online si offline, cu garantia ca acest blog va fi pe primele pagini in Google dupa cuvantul cheie classic cars.
Pana acum nici un rezultat, ba mai mult, contactand-ul mi-a spus ca mai trebuie sa platesc deoarece competitia este foarte mare :)
- Poate face cineva o analiza scurta ( for free) sa imi spuna unde este greseala cea mare?
-Poate cineva sa imi spunca cat ma costa o optimizare buna pentru a aparea in primele pagini? (nu ma refer la ocampanie in care sa platesc in fiecare luna gramezi de bani, blogul este nonprofit )
blogul se numeste : charmingcars dot com
Sper ca aceasta postare sa nu fie catalogata ca spam...
Multumesc frumos.
, O zi minunata!

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Pe langa faptul ca este extrem de ne-optimizat pentru 2014, pe nisa asta fara bani in reclame nu cred ca scapi.

Edited by dexterash, 01 September 2014 - 10:37.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pt cuvintele acelea nu ai sanse sa apari in primele 5 pagini din google ninci peste 10 ani. Dream on!

#4
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Ne optimizat? adica am platit degeaba? Posted Image
Sa inteleg ca nu am nici o sansa sa il optimiz singura (cu ajutorul vostru desigurPosted Image  )
Nisa este greu accesibila? poate nenea ce se ocupa de seo avea dreptate, sa platesc suma pe care o cere pentru urmatoarele optimizari?

cum se face ca nu apar nici macar  in ultima pagina dupa cuvantul cheie classic cars?


Multumesc

Edited by dyanaiordache, 01 September 2014 - 10:44.


#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu "miros" un buget de minim 500euro/luna pentru reclama, daca vrei ceva rezultate neaparat pe cuvintele respective.

Siteul este la nivelul 2007 acum, ca design/concept/markup/etc.

Edited by dexterash, 01 September 2014 - 10:45.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pe nisa aia oamenii fac bani si investesc bani, cum crezi ca ai putea sa ajungi tu in primele 5 pagini cu 0 venit si 0 investitii?

#7
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Site ul tau e slabut tare, ai backlink uri de pe doar vreo 50 de domenii (din care cam 30 sunt pierdute deja) si alea cu o autoritate foarte slaba. Un amalgam de achor uri amestecate si vai de capul lor, iar tactica de obtinere de backlink uri pare o spamareala destul de ieftina avand in vedere ca ai peste 3000 de backlink uri (si alea sunt postari pe forumuri sau mai stiu eu ce liste suspecte pe diverse bloguri) de pe doar 50 domenii.

Eu zic ca este mult de munca pentru site ul asta , si munca serioasa , plus concurenta pe kw ala e destul de mare

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

 dyanaiordache, on 01 septembrie 2014 - 10:34, said:

............am platit un nenea sa il optimizese ..........cu garantia ca acest blog va fi pe primele pagini in Google dupa cuvantul cheie classic cars.
..............mi-a spus ca mai trebuie sa platesc ........

si-ti va tot spune, pana cand o sa intelegi ca te pacaleste.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,195
  • Înscris: 22.05.2003
1. cei care iti promit/garanteaza ca vei aparea sus pt cuvintele alea cheie si repede, sunt niste mincinosi (jaf).
2. Metodele folosite de ei se pot repercuta ff urat pt tine in urmatoarele luni (sau ani) si nu vei stii de unde ti se trage.
Studiaza Google Penguin.

3. Nu exista minuni, iar internetul e o jungla, o jungla unde se invart ff multi bani.

4. Automotive e o nisa deja ff aglomerata, stim asta pt ca avem autoevolution.com

5. Site-ul tau arata ff bine, daca il vezi la TV, dar din pct de vedere SEO el nu exista.

6. Putinul continut scris e lapidar si copiat 100% (duplicate content).

ex:

Quote

"Inspired by the company's increasing success during the first half of the 1920s, BMW's head, Franz Josef Popp, started to look at ways of expanding its manufacturing interests some time around 1925 and it seemed that motor cars would be a logical addition to the BMW range of aircraft engines and motorcycles."

e luat de aici

Ca o concluzie, pe internetul actual, acest site nu exista!

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006
Nu mai arunca bani pe SEO, nu vei rezolva nimic cu maruntisuri, iar investitii serioase nu cred ca vrei sa faci.
Studiaza, citeste... eu iti recomand forumul blackhatworld.com pentru informatii. Nu te incurajez sa faci blackhat, dar ajuta sa stii ce e ala si cum functioneaza.

#11
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Credeti-ma ca am tot citit (poate nu tot timpul  cele mai relevante articole )
Ceea ce imi doresc este sa stiu cum sa fac ca blogul sa se regaseasca dupa cuvantul cheie classic cars, chiar si pe ultima pagina, macar este un inceput...
Negasinduse pe google, consider ca nici nu am inceput...

In legatura cu backlink-urile, sunt opra maestrului SEO, care mi-a cerut 250 euro... Am platit, dar mi-am dat seama (cam tarziu) ca nu este cea mai buna afacere sa platesti asa zisii experti SEO.
Cat despre bugetul de 500 euro/luna pentru reclame..nici nu se pune problema.Eu visam ca intr-o zi sa catig 50euro/ luna cu acest blog..Se pare ca visele s-au spulberat :)
Stiu ca informatiile pe care le cer in mod normal costa (si inca mult), dar pentru asta sunt forumurile...cei cu experienta impartasesc informatii pretioase

#12
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Au cam apus vremurile strict SEO si cele in care faceai bani "din biti" fara sa investesti serios. Daca vrei sa incerci, mai bine cauti alta nisa mai obscura...

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Cu 250 de euro gaseai un copywriter sa faca o treaba decenta, si nu investeai in maestrii SEO care au ramas la stadiul de 2007. Nu e garantat ca scoti banii prea repede, insa exista totusi o sansa.

Edited by Ann0nyym0us, 01 September 2014 - 12:00.


#14
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
Acesta este motivul pentru care sunt aici, sa nu invat din proprile greseli, care sunt cam costisitoare Posted Image

Edited by dyanaiordache, 01 September 2014 - 12:04.


#15
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Eu daca as incepe singur un site/blog despre masini, l-as face strict ca un hobby, in niciun caz pentru bani; trebuie investit mult, foarte mult. Cum ti s-a mai recomandat, cauta o nisa cu competitie mai putin acerba, construieste un plan, verifica-l de 3-4-5 ori, pune niste banuti de-o parte, apoi incepe.

#16
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006

 dyanaiordache, on 01 septembrie 2014 - 11:30, said:

..........Eu visam ca intr-o zi sa catig 50euro/ luna cu acest blog..Se pare ca visele s-au spulberat Posted Image
.................
fara continut original nu vei ajunge nici macar la aceasta fantastica suma.

#17
dyanaiordache

dyanaiordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.09.2014
acest blog chiar este ca un hobby! intr-adevar ar fi frumos sa aduca si profit..
Parincipalul motiv este drept hobby!
Nu doresc sa mai investec in el nici un banut, dar cu toate astea doresc sa il vad afisat in google pe orice pagina cu acel cuvant cheie :)

#18
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009

 dyanaiordache, on 01 septembrie 2014 - 12:07, said:

Nu doresc sa mai investec in el nici un banut, dar cu toate astea doresc sa il vad afisat in google pe orice pagina cu acel cuvant cheie Posted Image

Probabil e pe pagina 15+

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate