Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Motorola Moto G 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
1998 replies to this topic

#19
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Un review complet si foarte obiectiv:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1lAHbpc8fW4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Imi vine sa mai caut un G normal, sa-l tin pentru cand va crapa asta de-l am acum ... Posted Image

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postdarafifi, on 27 septembrie 2014 - 18:39, said:

Imi vine sa mai caut un G normal, sa-l tin pentru cand va crapa asta de-l am acum ... Posted Image

Nu va crapa, doar e Motorola. :P Primul meu Moto (C350L) l-am cumparat in 2003 si merge si in ziua de astazi fara nicio reparatie si cu bateria originala care inca duce peste 1 zi.
Oricum il vei schimba pana sa crape...cat sa tii un telefon in ziua de astazi? Mai mult de 3 ani sa zicem nu ai cum. Eu il schimb cam odata la 1 an.
In 2012 am avut Defy Mini, in 2013 Atrix 2, in 2014 - am Moto G 16GB, iar in 2015 cred ca va fi Nexus 6 Shamu.


Moto G 2014 8GB White, 899 lei la eMAG : http://www.emag.ro/t...e/pd/DSLB5BBBM/

#22
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
L-a cumpărat cineva pe negru.... și dacă da are aceeași problemă de light leaking și de asamblare defectuasă dintre sticlă și carcasă pe care a menționat-o Erica Griffin la minutul 7:40 din review?

#23
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009

View PostantinVidia, on 28 septembrie 2014 - 10:25, said:

........
In 2012 am avut Defy Mini, in 2013 Atrix 2, in 2014 - am Moto G 16GB, iar in 2015 cred ca va fi Nexus 6 Shamu.


Moto G 2014 8GB White, 899 lei la eMAG : http://www.emag.ro/t...e/pd/DSLB5BBBM/
Da mah, te cred, am avut ( si mai am inca prin sertare unele ) motorole.
Problema e aia ca pentru mine un telefon inteligent va ramane intotdeauna un telefon ( device pe care-l folosesc la greu ), si NU va putea fi inlocuit in veci cu vreo lopata cu functie de GSM. Daca nu-l pot folosi cu o singura mana, ma cam "pipi" pe orice prostofon.
Dimensiunile "G"-ului prima generatie e cam maximul dimensiunii unui device ce poate fi folosit civilizat.

#24
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Acuma se cam pierde faza cu "strict telefon". Meizu a lansat un telefon cu Ubuntu pe care-l pui la monitor și tastatură fizică și gata ți-ai dres PC de birou. Așteptam asta de ceva vreme ca să nu mai am 3 soluții într-una (telefon, tabletă, PC).
Asus are deja acel hibrid între tabletă și smartphone. Motorola a încercat docking-ul pe Atrix dar n-a prins atunci.
Idei bune dar lumea se ia după retrograzii ăia de la Apple.

#25
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Singurul motiv care ma face sa il aleg pe acesta, in detrimentul telefonului de anul trecut este difuzorul de jos. Pur si simplu nu imi place cum arata bezel-ul de jos la Moto G 2013. Sunt constient ca acesta va avea o autonomie mai slaba, va fi mai greu de manevrat si va avea o densitate a pixelilor mai mica, dar pur si simplu mi se pare hidoasa partea inferioara a modelului 2013(d p m d v). Fiecare cu piticii lui.

#26
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Eu oricum aș fi luat modelul din anul ăsta. N-are rost să iei pe cel de anul trecut dacă ăsta e mai mult decât acceptabil, oferă chestii mai bune, are puține minusuri față de primul și diferența de preț e mică.

Atâta doar că parcă pușca mai bine 1,5 GB de RAM.

#27
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009

View PostCristianLC, on 28 septembrie 2014 - 16:06, said:

Singurul motiv care ma face sa il aleg pe acesta, in detrimentul telefonului de anul trecut este difuzorul de jos. Pur si simplu nu imi place cum arata bezel-ul de jos la Moto G 2013. Sunt constient ca acesta va avea o autonomie mai slaba, va fi mai greu de manevrat si va avea o densitate a pixelilor mai mica, dar pur si simplu mi se pare hidoasa partea inferioara a modelului 2013(d p m d v). Fiecare cu piticii lui.

Care bezel ????

#28
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Parerea mea e ca modelul pe black, arata mai bine dacat cel white. Nu stiu dar parca barele argintii merg mai bine cu negru decat cu alb...arata cam ieftin pe alb, desi in general imi plac telefoanele albe, alb cu argintiu nu merg.
Camera din cate am vazut prin review-uri e uneori chiar mai  buna ca cea de pe X 2014 la capitolul foto, desi cred ca odata stabilizat cu cateva upgrade-uri Moto X va trece in fata pentru ca are un senzor superior, dar inca nu e bine optimizat software.
Bateria era bine daca puneau macar 100mAh in plus, precum au pus la Moto X 2014, dar si asa are timpi de standby buni, cu 2 ore mai mult decat Moto X 2014 care are o baterie mai mare.


[ https://i.imgur.com/xx76tIW.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/kCDmPm7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/aDhyL7c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://i.imgur.com/ufacmzX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ https://i.imgur.com/vavrEjn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Partea cu manevratul cu o singura mana e subiectiva si difera in functie de marimea mainii si de felul cu apuci telefonul. Raportat la marimea mainilor mele si la felul cum tin telefonul, consider ca la 5"sau 5.2" nu as avea probleme de manevrabilitate. Atunci cand apuc G-ul in mana pot atinge foarte usor cu degetul mare locasul jack-ului de 3.5mm de deasupra telefonului, deci clar pot manevra ceva la 5" sau chiar peste cu o singura mana.
Totusi, daca as fi fost in locul celor de la Motorola as fi crescut la 4.7" ecranul lui G 2014 si la 5" ecranul lui X 2014. Cred ca ar fi fost un compromis mai bun si ar fi multumit si pe cei care vor telefoane mai compacte. Vanzarile dupa cateva luni ne vor spune daca au luat o decizie buna sau nu. Cred ca una peste alta numarul celor care vor ecrane mai mari este peste numarul celor care vor telefoane compacte, asa ca majoritatea a dictat.

View Postdarafifi, on 28 septembrie 2014 - 17:11, said:

Care bezel ????

Se refera la partea de jos de sub display care e total nefolosita la G 2013. "Barbia" daca vrei sa Ii spui asa. Posted Image

[ https://i.imgur.com/MFxmAM9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinVidia, 28 September 2014 - 17:21.


#29
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009

View PostantinVidia, on 28 septembrie 2014 - 17:16, said:

....
Totusi, daca as fi fost in locul celor de la Motorola as fi crescut la 4.7" ecranul lui G 2014 si la 5" ecranul lui X 2014. Cred ca ar fi fost un compromis mai bun si ar fi multumit si pe cei care vor telefoane mai compacte.

+1 !

Quote

Vanzarile dupa cateva luni ne vor spune daca au luat o decizie buna sau nu. Cred ca una peste alta numarul celor care vor ecrane mai mari este peste numarul celor care vor telefoane compacte, asa ca majoritatea a dictat.

Pai aici e "buba" ....

View PostantinVidia, on 28 septembrie 2014 - 17:21, said:

......
Se refera la partea de jos de sub display care e total nefolosita la G 2013. "Barbia" daca vrei sa Ii spui asa. Posted Image

[ https://i.imgur.com/MFxmAM9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acu am priceput Posted Image

#30
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Da, e destul de mare bărbia comparând cu micrognația de pe X 2013. Ieșea un telefon al naibii de compact dacă mergeau pe construcția lungime - lățime de la Defy, care pentru cunoscători era incredibil de compact pentru un ecran de 3,7.

Sper ca pe viitor să apară așa ceva. Z3c e super ok de ex la ce compact e. :-) Dar super scump și nu-mi plac interfața și bălăriile Sony.

#31
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Nefiind vandut oficial la noi, are limba romana? Nu am nicio problema cu limba engleza, dar m-am obisnuit cu romana pe telefoane.

#32
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Cel din 2013 n-are chiar dacă e făcut pentru Europa.

#33
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006
De ce or fi adus magazinele noastre doar varianta pe alb?! Caut si eu un Moto G2  2014 pe negru si nu gasesc ... Posted Image.

Edited by nickro, 03 October 2014 - 19:51.


#34
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
E prea nou, nu a trecut nici măcar o luna de la lansare.

#35
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
Salutare, mi-am comandat si eu de la EMAG un moto g 2014 in 2-3 au zis ca o sa ajunga, curiozitatea mea este de ce naiba nu au si pe culoarea neagra????? n-am mai putut astepta si l-am luat pe alb, cand sosete o sa revin cu parerile, sper sa nu ma fi intepat Posted Image

#36
stilgar07

stilgar07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.03.2010
O husa flip case pentru acest telefon unde as putea gasi?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate