Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Motorola Moto G 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
1998 replies to this topic

#37
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
Cam greu de gasit acum, telefonul nu este aparut de mult timp, vezi pe amazon, daca nu mai asteapta putin, eu inca nici nu m-am apucat de cautat, daca gasest tu ceva da-ne de veste!

#38
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
Am revenit cu parerile asa cum am promis:
telefonul este ok din toate punctele de vedere, se aude bine, are semnal, pozele sunt ok, bateria tine 2 zile in conditii de folosire normale.
Parca totsui cam mare 5", sau inca nu m-am acomodat eu, in rest una peste alta este bine.
Vreau sa caut o folie o husa ceva,.............aaaaa ce uitasem, un minus care pot sa-l spun este ca la difuzorul de sus este un spatiu cam mare intre el si carcasa, si se aduna mizerie dar se curate foarte repede.

#39
stilgar07

stilgar07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.03.2010
Am comandat eu de pe amazon o husa tip portofel si una de silicon plus niste folii. Cred ca de folii nu o sa am nevoie, Gorilla Glass isi face datoria. Confirm datele legate de baterie, m-a tinut lejer doua zile. Eu m-am obisnuit destul de repede cu marimea telefonului.

#40
stilgar07

stilgar07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.03.2010
Moto G va primi oficial update la Android L http://www.gadget.ro...d-5-0-lollipop/

#41
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
O veste buna cu update-ul, referitor la husa tip portofel, eu zic ca il face si mai mare, el oricum este, mai bine ceva de silicon, iar o folie zic ca este bine venita, pana la urma ecranul tot se zgaraie.

#42
Sclaud

Sclaud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 30.01.2012
I-am luat si eu sotiei acum cateva zile (varianta alb de la emag).
Se misca incredibil de bine (fata de LG Optimus G al meu). Bateria tine cam 2 zile (foarte bine): tinut doar pe 2G, vorbit pe el foarte mult (cam 3-4 ore pe zi), net doar prin wifi, ceva joaca si browse
Constructia este foarte buna: geam rezistent si plastic de asemenea (am avut reticiente la culoarea alba dar ... e rezistent). Difuzoare super
Singura chestie care m-a socat la livrare a fost ca vine fara incarcator. Dar am citit pe cutie si pe net ... asa vine ... asta e. Dar se potriveste cu incarcatorul meu de la LG de minune.
Ecranul marimea ... chestie de gust ... mie imi place. Cartele Orange + Voda ... functioneaza perfect.
Inca odata: se misca intr-un mare fel ... ZERO LAG ... nu-mi vine sa cred ... si doar cu 1Gb ram (fata de LG-ul meu)

Edited by Sclaud, 16 October 2014 - 12:04.


#43
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Dovadă că optimizarea și androidul chel fac casă bună.

#44
marrio2003

marrio2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2006
Salut,  puteti verifica daca aveti mici dungi verticale , ce sunt vizibile doar dintr-un anumit unghi si doar cu displayul inchis?
Problema este descrisa in acest post   http://forum.xda-dev...ispaly-t2905315
Am aceeasi problema la un telefon achizitionat ieri de la Pcgarage.

Edited by marrio2003, 17 October 2014 - 08:07.


#45
Sclaud

Sclaud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 30.01.2012
Salut,
Da si la al meu se vad acele dungi (vezi poza de pe forumul xda). Sunt vizibile si la Motorola G 2014 al sotiei si la LG Optimus G al meu ... doar cand ecranul este stins. In functionare nu se vede absolut nimic (imaginea este impecabila).
Dupa parerea NU este un defect - pur si simplu asa arata ecranul respectiv cand e stins (matricea din spatele lui ... asa arata el constructiv). Pe mine personal nu ma incurca la nimic atata timp cat in timpul functionarii se vede impecabil.
In alta ordine de idei ... am gasit o husa toc de Galaxy S5 (la marime este aproape identic) si se potriveste la fix. Nu am link sa va dau pt. ca am gasit-o la un service gsm de cartier (no name)
Toate cele bune

#46
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
E matricea pentru touch.

#47
marrio2003

marrio2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.07.2006
am inteles, dar aceasta "problema" nu am sesizat-o la LGP970, Samsung core 4G sau Samsung S3 mini; de aceea l-am returnat.
astept sa vad ce vor spune cei de la pcgarage.

#48
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
La al meu inca, nu se observa nico linie/dunga, l-am achizitionat de la Emag. Chiar sunt multumit de el, ruleaza impecabil, fara lag, absolut nimic . O chestie de minus pe care am vazut-o in meniul de prescurtari, unde se afla profilul si poti pune poza, Bluetooth, wi-fi  etc. cum pot sa mai adaug acolo alta functie, pe defy cu Cyanogen Mod fara probleme puteam pune tot ce vroiam.
TOate cele bune!

#49
florinlgg3

florinlgg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 11.08.2014
Cat tine bateria?

#50
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View Postaidanisor, on 18 octombrie 2014 - 13:36, said:

La al meu inca, nu se observa nico linie/dunga, l-am achizitionat de la Emag. Chiar sunt multumit de el, ruleaza impecabil, fara lag, absolut nimic . O chestie de minus pe care am vazut-o in meniul de prescurtari, unde se afla profilul si poti pune poza, Bluetooth, wi-fi  etc. cum pot sa mai adaug acolo alta functie, pe defy cu Cyanogen Mod fara probleme puteam pune tot ce vroiam.
TOate cele bune!
Pe android normal, Nexus, nu poți modifica scurtăturile alea. Da, știu că e stupid

#51
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007

View Postmarrio2003, on 17 octombrie 2014 - 16:02, said:

am inteles, dar aceasta "problema" nu am sesizat-o la LGP970, Samsung core 4G sau Samsung S3 mini; de aceea l-am returnat.
astept sa vad ce vor spune cei de la pcgarage.
IPS-urile OGS au matrice (deci vei observa pe toate telefoanele cu acest gen de ecran matricea care va sperie), AMOLED-urile nu. De aia marele si slavitul SAMSUNG nu are matrice.


View Postaidanisor, on 18 octombrie 2014 - 13:36, said:

O chestie de minus pe care am vazut-o in meniul de prescurtari, unde se afla profilul si poti pune poza, Bluetooth, wi-fi  etc. cum pot sa mai adaug acolo alta functie, pe defy cu Cyanogen Mod fara probleme puteam pune tot ce vroiam.
E Cyanogen Mod, nu Android Stock Posted Image
Se stie faptul ca pe CM ai tot felul de optiuni de customizare, inclusiv ceea ce spui tu.

Edited by blodwings, 22 October 2014 - 10:04.


#52
aidanisor

aidanisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 07.05.2012
Corect, pe C.M. poti face multe, dar nu credeam ca pe stock nu se poate face nici macar asta este chiar aiurea, dar in fine asta este, merge mult prea bine ca sa schim iar romuri pline de buguri si asa mai departe.

#53
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Crezi că eu nu m-am gândit să pun acolo un CM? Ei, ba da dar nu au scos nimic stabil. Și apare ironia că imediat Moto scoate Android L oficial iar CM n-are nici măcar 4.4 stabil.

#54
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Nu înțeleg, la cat de gros e, de ce nu au pus o baterie mai mărișoara. Adică P780 e cam la fel de gros și are un 4000... Nu cred ca pe Moto G componentele ocupa mai mult spațiu...
Sau ma înșel?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate