Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Probleme cu alti romani ati avut?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Io cred ca nemtii vin sa fure, ca sa n-avem si noi autostrazi ca ale lor :)
http://www.romaniali...-345961?c=q2561

#56
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014

 cristi_71, on 13 august 2014 - 06:54, said:

Esti cam grea de cap... Bine-nteles ca au si ei criminalii, hotii, excrocii, prostituatele si cersetorii lor. Dar aia s-au nascut acolo si sunt ai lor. Cati hoti cu pasaport nemtesc, prostituate cu pasaport britanic sau cersetori cu pasaport norvegian ai intalnit tu in Romania? A venit vreun hot din Olanda sa sparga vreun muzeu sau banca din Romania? Ca s-ar gasi si la noi prin muzee sau banci cate ceva de furat.

Nu eu sunt grea de cap (apropo, insultarea oamenilor pe forum este caracteristica personala sau romaneasca?), ci tu nu ai inteles ca intrebarea topicului se referea la romanii 'de rahat' din afara tarii, nu din Romania. Cum inafara tarii noastre (Romania) exista o multime de nationalitati, este absolut normal sa afirm ca hotii, prostituatele etc din afara Romaniei, nu sunt doar de nationalitate romana. Asa ca daca cineva calatoreste infara Romaniei, degeaba se fereste de romani, ca este posibil sa fie jefuit de infractori de alte nationalitati.

 avenirv, on 13 august 2014 - 05:33, said:

care este deosebirea intre pakistanezi si romani ? sunt tot brunet, numai ca pakistanezii au o calificare (medici, IT, ingineri, etc). gresesc, si romanii au calificari: jula, sparlit, ciordit, smanglit, alba-neagra, curve, spalat la fund...

Deci tu, fiind roman, ai calificari gen 'jula, sparlit, ciordit'? Ca vad ca i-ai bagat pe toti romanii in aceeasi oala (defapt si pe pakistanezi i-ai bagat in aceeasi oala).
Ce sa zic, te simti bine cu calificarile pe care le-ai mentionat mai sus? Sau o sa vii sa spui ca tu esti o exceptie, si noi restul de romani avem calificarile alea, mai putin tu evident?

Edited by maria_an, 13 August 2014 - 14:16.


#57
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

 zedicus, on 11 august 2014 - 02:22, said:

Ma intrebam daca ati avut vreo problema sau un incident cu romanii de rahat care bantuie in afara tarii ? Si cum ati rezolvat situatia ?

Asta este un topic deschis doar pentru a degenera discutii sterile.Noi romanii stim cum sunt romanii, mai ales in strainatate, si stim ce se intampla in Romania.Nu iti plac romanii, ii eviti.Este foarte simplu.zedicus, am impresia ca esti un troll.Daca eu ma aflu in Norvegia, de exemplu, si stiu ca romanii doar te luxeaza, in loc sa iti fie prieteni, pur si simplu ii evit, fara sa deschid topicuri pe forumurile de socializare.Una este sa intrebi ce oportunitati sunt acum in tara  ...., si alta sa intreb cum imi pot rezolva eventuale probele cauzate de romani.Acest topic este unul dintre cele mai jalnice deschise pe softpedia.

Edited by fredy2007, 13 August 2014 - 15:42.


#58
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 maria_an, on 13 august 2014 - 14:22, said:

Nu eu sunt grea de cap (apropo, insultarea oamenilor pe forum este caracteristica personala sau romaneasca?), ci tu nu ai inteles ca intrebarea topicului se referea la romanii 'de rahat' din afara tarii, nu din Romania. Cum inafara tarii noastre (Romania) exista o multime de nationalitati, este absolut normal sa afirm ca hotii, prostituatele etc din afara Romaniei, nu sunt doar de nationalitate romana. Asa ca daca cineva calatoreste infara Romaniei, degeaba se fereste de romani, ca este posibil sa fie jefuit de infractori de alte nationalitati.



Deci tu, fiind roman, ai calificari gen 'jula, sparlit, ciordit'? Ca vad ca i-ai bagat pe toti romanii in aceeasi oala (defapt si pe pakistanezi i-ai bagat in aceeasi oala).
Ce sa zic, te simti bine cu calificarile pe care le-ai mentionat mai sus? Sau o sa vii sa spui ca tu esti o exceptie, si noi restul de romani avem calificarile alea, mai putin tu evident?

da.

#59
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014
Inainte sa emigrez, am primit sfaturi intelepte gen 'fereste-te de romanii din afara'. Culmea este ca, o data ajunsa in UK, dupa cateva peripetii cu proprietari englezi si indieni (clasa de mijloc), mi-am rezolvat problema locativa (si actele care decurg din stabilirea unui domiciliu oficial) cu niste romani. Ca sa vezi...
O alta chestie interesanta este ca am cunoscut la job o olandeza get-beget, educata in Londra,  care are un caracter/comportament de tzatza din aia de la tara, cum intalnesti prin catunele din Oltenia. Cu alte cuvinte, olandeza super-calificata este de 2 ori mai tzatza decat romanii cu care locuiesc. Ca sa vezi...
Concluzia este ca generalizarile in functie de nationalitate sau rasa nu sunt bune, pentru ca sunt false.
Romanii din strainatate nu-s nici mai buni nici mai rai ca celelalte natii, si cu siguranta nu-s diferiti de romanii de acasa.

#60
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Ai intalnit 2 romani OK si o olandeza ca tine si gata, ai tras repede o concluzie... Mai iesi si tu la plimbare din cand in cand ca sa mai intalnesti si alti oameni si dupa aia trage concluzii.

#61
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014

 cristi_71, on 13 august 2014 - 23:19, said:

Ai intalnit 2 romani OK si o olandeza ca tine si gata, ai tras repede o concluzie... Mai iesi si tu la plimbare din cand in cand ca sa mai intalnesti si alti oameni si dupa aia trage concluzii.

Replicile tale nu fac decat sa ii dea dreptate lui zedicus cand afirma ca unii romani chiar sunt de 'dulce'. Poate a intalnit doar romani ca tine si din cauza asta a deschis topicul asta.

Edited by maria_an, 13 August 2014 - 23:38.


#62
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Daca ar fi intalnit numai romani ca mine, Romania ar fi fost cu muuult inaintea Germaniei sau Japoniei...

#63
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014

 cristi_71, on 13 august 2014 - 23:43, said:

Daca ar fi intalnit numai romani ca mine, Romania ar fi fost cu muuult inaintea Germaniei sau Japoniei...

Exact ce am spus de la inceput: unii (in nici un caz toti) romani se cred speciali si arunca cu rahat in restul romanilor.

#64
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Da, arunca cu rahat in romanii care sunt de rahat, nu in aia care-si vad de treaba lor si se comporta civilizat.
BTW, tu de ce ai emigrat? Era prea bine in Romania si fiind masochista ai considerat ca "gunoaiele" de pakistanezi alaturi de care traiesti acum, ti-ar oferi exact senzatiile de care ai nevoie?

#65
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 cristi_71, on 13 august 2014 - 23:43, said:

Daca ar fi intalnit numai romani ca mine, Romania ar fi fost cu muuult inaintea Germaniei sau Japoniei...

Eu cred ca e cea mai tare postare pe care am citit-o pe softpedia... Ori ai tone de umor, ori stai extrem de bine cu încrederea in forțele proprii. Amândouă concomitent, total exclus.

#66
GrigoreDupaUreche

GrigoreDupaUreche

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 19.12.2014
e o vorba cu lauda de sine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate