Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum contactez Google?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am intrat si eu acum pe G Apps si asa este, nu poti edita, insa cel care ti-a facut contul poate sa modifice, insa e prea mare lenea.

Attached File  cont.png   20.79K   25 downloads

https://support.goog...er/182084?hl=en

#20
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 20:01, said:

Am intrat si eu acum pe G Apps si asa este, nu poti edita, insa cel care ti-a facut contul poate sa modifice, insa e prea mare lenea.

Attachment cont.png

https://support.goog...er/182084?hl=en
Deci tu ai contul tau de Google Apps For Business. Multumesc pentru confirmare! Aveam si eu banuiala asta fiindca am gasit si eu pagina asta pe net. ISP-ul mi-a spus ca numai Google poate face modificarea, ei nu, ceea ce, evident, este o minciuna. Probabil poate si Google, dar ei nu se baga din moment ce exista un admin in cadrul contului de Google Apps for Business.

Te rog, insa, sa-mi mai spui ceva. Se pot seta drepturi unui utilizator incat sa aiba acele campuri editabile? Adica sa poata scrie singur ce vrea acolo la "First name" si "Last name", nu sa depinda de admin pentru asta.

Panoul ala de control se numeste cumva "Admin console" ?

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ma uit acum.
Asta e link-ul: https://admin.google...me?pli=1&fral=1

#22
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 20:18, said:

Ma uit acum.
Asta e link-ul: https://admin.google...me?pli=1&fral=1
Daca poti, pune si o captura de ecran cu setarea respectiva (daca ea exista), cum ai facut data trecuta.

Contul de administrare este cumva admin@nume_domeniu ??

#23
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu, este de forma: [email protected]

Nu gasesc vreo optiune ca sa ofer utilizatorilor si alte drepturi.

Attached Files

  • Attached File  4353.png   33.14K   15 downloads

Edited by gumball3000, 07 August 2014 - 20:25.


#24
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 20:21, said:

Nu, este de forma: [email protected]

Nu gasesc vreo optiune ca sa ofer utilizatorilor si alte drepturi.

Multumesc! Asadar, numai adminul domeniului (abonatul serviciului Google Apps for Business) poate face modificarile datelor personale (in cazul meu ISP-ul, ca el este detinatorul domeniului, lucru recunoscut si de ei). Cam aiurea... Inteleg ca adminul nu este neaparat admin@nume_domeniu

Eu am testat adresa admin@nume_domeniu , unde nume_domeniu este domeniul ISP-ului, pe care am si eu adresa de mail, si am detectat ca exista. Or fi si alte conturi de admin pe acel domeniu, dar trag concluzia ca sigur acela este unul dintre ele. Daca trimit un mail la acea adresa, oare il citeste cineva?

Edited by SuPY, 07 August 2014 - 20:26.


#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cand te inregistrezi prima data pe G Apps poti sa-ti pui orice pt contul principal.
Mai mult ca sigur nu este [email protected]


Muhahaha, am gasit acum si de unde poti schimba numele, chiar daca nu esti admin.
10  mii si iti spun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#26
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 20:31, said:

Muhahaha, am gasit acum si de unde poti schimba numele, chiar daca nu esti admin.
10  mii si iti spun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pe bune, fa un act de caritate si zi-mi! :D

Nu sunt convins ca o sa mearga, dar vedem.

#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Merge 100% ca m-am tot plimbat prin cont si m-a lasat sa schimb numele la fel ca in orice alt cont de gmail:
http://www.wikihow.c...r-Name-on-Gmail

#28
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 21:14, said:

Merge 100% ca m-am tot plimbat prin cont si m-a lasat sa schimb numele la fel ca in orice alt cont de gmail:
http://www.wikihow.c...r-Name-on-Gmail
Aaa, lasa vrajeala asta... Chiar daca fac asta, numele alea tot raman. Nu vor mai fi vazute de catre destinatari, dar ele raman pentru contul meu.

#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pai si cu ce te deranjeaza?
Nu asta era ideea, sa trimiti mail-uri cu un alt nume?

Poate ai facut contul la repezeala si ai scris gresit la nume Popescu Ioana, in loc de Popescu Ion.
Iti ramane doar in colt-dreapta vechiul nume, cu ce te deranjeaza asa tare din moment ce tu esti singurul care vede acel nume vechi?

Edited by gumball3000, 07 August 2014 - 21:39.


#30
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 21:38, said:

Pai si cu ce te deranjeaza?
Nu asta era ideea, sa trimiti mail-uri cu un alt nume?

Poate ai facut contul la repezeala si ai scris gresit la nume Popescu Ioana, in loc de Popescu Ion.
Iti ramane doar in colt-dreapta vechiul nume, cu ce te deranjeaza asa tare din moment ce tu esti singurul care vede acel nume vechi?
Tocmai, NU eu am facut contul. Ei mi l-au creat (ISP-ul) la cererea mea (in sensul ca am cerut sa-mi activeze contul de mail de care pot beneficia, nu m-au intrebat ce vreau eu sa scrie ei la First name si la Last name). Nu m-am inregistrat eu ca atunci cand iti faci un cont nou de mail.
La mine in cont am asa acum:

First name: prenume.nume
Last name: prenume.nume

unde "prenume" este prenumele meu, iar "nume" este numele meu. Cand dau click in dreapta sus sa-mi apara fereastra aia mica de unde pot da sign out, acolo, in loc sa-mi apara "Prenume Nume", imi apare "prenume.nume prenume.nume". Deci ramane, chiar daca altii nu vad, vad eu. E aiurea. Cer prea mult sau ce vrei sa spui?

#31
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Acolo nu poti modifica tu, doar cand trimiti mail poti modifica sa nu mai apara "prenume.nume prenume.nume"
Ce-i drept, tot nu inteleg ce te deranjeaza asa tare. E un text pe care il vezi doar tu.

#32
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006

View Postgumball3000, on 07 august 2014 - 22:53, said:

Acolo nu poti modifica tu, doar cand trimiti mail poti modifica sa nu mai apara "prenume.nume prenume.nume"
Ce-i drept, tot nu inteleg ce te deranjeaza asa tare. E un text pe care il vezi doar tu.
Stiu, nu ma afecteaza cand trimit mail-uri, ca pun sa apara altceva. Pur si simplu vroiam sa modific acolo si am vazut ca nu pot. I-am intrebat pe ei (ISP). Au inregistrat un deranjament. Dupa cateva zile in care nu m-a cautat nimeni, am tot insistat eu, pana mi-au servit minciuna. Asta m-a indignat. Daca as primi un raspuns de la Google, as putea sa-i contest. Totusi, cred ca sunt suficiente si informatiile oferite de tine ca sa le demonstrez ca ei mint. Macar sa zica: "nu vrem!". OK atunci. Dar sa nu minta. Am gasit si pe web informatii ajutatoare. Chiar si un tutorial pe YouTube. Sunt lamurit 100%.

Topicul era, insa: cum pot obtine un raspuns de la Google? :)

#33
cristina58

cristina58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.03.2010
Buna seara.Am o intrebare legata de autentificarea cu ajutorul unui cod G-..... primit pe telefon.
Intotdeauna,la mesajele primite,expeditorul este GOOGLE.De aceasta data,am primit codul de la un numar de telefon:
+841999993215
E Ok,sau ar trebui sa ma ingrijorez?
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate