Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Oferte portare (pentru userul Vodafone)

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#451
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postdaniel28, on 12 iunie 2018 - 09:42, said:


Daca vrei sa mergi la Telekom pentru net nelimitat, nu o face. A scazut calitatea de cand cu oferta asta. Eu lucrez intr-o cladire de birouri in zona Victoriei (nu la Dancila, nu aruncati cu oua in mine) si viteza netului in zona e jalnica.  Mai bine ia-ti cartela Vodafone.
Din pacate mai am un an jumate la Telekom. Mare greseala am facut sa iau terminal de la ei.
Depinde de zona. Nu poti sa generalizezi pe baza a unei singure locatii ca asa e peste tot.
E foarte important sa testezi inainte toate retelele unde petreci tu timpul. Si atunci o sa constati ce e mai bun pentru tine.
Eu nu am facut asta si m-am bazat pe fanii care spuneau ca Orange e cel mai tare, pana cand am testat toate retelele, atunci mi-am dat seama ca e cel mai varza si am inceput sa ma despart de Orange.
La mine de exemplu Vodafone si Telekom rup pe 4G, iar Orange moare pe 3G.
Daca ma duc in alte locatii, se poate intampla invers.
Oricum nu ma intereseaza ca merge mai bine in alte locatii daca la mine nu merge. Nu o sa dau banii la ei pe net pe criteriul ca atuni cand ies la un gratar langa padure are semnal mai bun, ma intereseaza sa mearga in zonele unde petrec 90% din timp.

Inainte de o portare pe abonament e indicat sa testezi retelele, ori te uiti pe la cunostinte cum se manifesta in locatiile in care petreci timpul, ori dai 5 euro pe o cartela si testezi singur. Ca sa nu regreti dupa aia ca ai semnat pe 24 de luni in orb, pe baza a ce spun fanii inraiti ai retelei.

#452
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Ptr cei ce vor sa testeze semnalul Telekom, exista la Reprezentantele Telekom (nu la magazinele partenere) niste cartele de probă. Am luat eu una cu gândul de portare, am activat 1GB de net și am început testările prin diferite zone, pe unde frecventez....semnal varză, degeaba net nelimitat dacă nu-l poți folosi.

#453
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Asta nu stiam. La Germanos?
Presupun ca sunt gratis, contin si ceva sau sunt 0 euro?

#454
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Nu la Germanos, la Reprezentanta Telekom, sunt gratis și poți activa opțiunea de 3 euro care conține 1GB....Am eu acum in telefon, că am dual, ptr probă semnal cu gând de portare...dar mi-am revenit, ptr mine, fara Telekom.

#455
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Dupa ce recunosti reprezentanta Telekom?
Ca eu in magazinele in care am fost care afisau mare Telekom deasupra erau doar niste SRL-uri franciza.
Singurele care pot fi considerate reprezentante sunt Germanos, care au si fuzionat cu Telekom la nivel de companie.

#456
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Întrebați magazinele partenere care este Reprezentata. Și eu intrasem hotărât într-un magazin Telekom care de fapt era fostul Germanos, cer hotărât o cartela
de probă și femeia rămâne "masca" că nu a auzit de așa ceva după care ma indrumat spre Reprezentanta, unde acolo mi s-a dat cartela fara alte întrebări sau acte.

#457
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008

View PostImmortal, on 12 iunie 2018 - 11:20, said:

Pentru ca nu vreau sa am grija valabilitatilor .....
Zici ca sunt eu acum cateva luni.
Este mult mai simplu decat crezi

Iti zic cum procedez eu. In ziua de salariu incarc de pe telefon 5 euro. Totul dureaza cam 5 minute.
Extraoptiunea se activeaza automat cand stie ea. Sincer daca ma intrebi nici nu stiu cand expira.

Cand primesc sms ca nu mai am cei 50GB zbang o reactivez de pe calculator. Gata. Asta este tot.
Bine, am zis 5 euro ca eu nu vorbesc foarte mult la telefon.

#458
Andrew231

Andrew231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.10.2012
Salutare, sunt client vodafone de aproximativ 15 ani, acum 6 luni am trecut la cartela, as vrea sa-mi iau un telefon cu abonament, ce oferte are vodafone pentru portare la abonament? Incerc sa fac o comparatie cu ce ofera orange.

#459
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De ce ai mai trecut pe cartela daca acum vrei sa revii inapoi pe abonament?
Ti-ai pierdut toate punctele si onorurile, esti zero acum pentru Vodafone.

#460
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Cred ca omul s-a portat, cu speranta de mai bine, numai ca dupa 6 luni si-a dat seama ca e mai nasol la noua retea si vrea inapoi.

#461
Andrew231

Andrew231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdanutz1, on 22 iunie 2018 - 21:33, said:

De ce ai mai trecut pe cartela daca acum vrei sa revii inapoi pe abonament?
Ti-ai pierdut toate punctele si onorurile, esti zero acum pentru Vodafone.
Am trecut la cartela doar cu un numar din doua. In special pentru beneficiile mai mari de la cartela fata de abonament

Edited by Andrew231, 22 June 2018 - 22:51.


#462
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostAndrew231, on 22 iunie 2018 - 22:51, said:


Am trecut la cartela doar cu un numar din doua. In special pentru beneficiile mai mari de la cartela fata de abonament

La abonamentele Vodafone, folosind aplicatia NET PRIMESTI ai asigurat pana la 50GB in fiecare luna fara nici un cost suplimentar,alaturi de celelalte beneficii ale abonamentului.Si asta fara nici o limitare de viteza (pe Youtube ori altundeva).

#463
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Asta cand merge aplicatia.
Si chiar daca ar merge, niciun abonament nu bate cartela ;)

#464
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Aici nu discutam de aplicatiaNET PRIMESTI(cu ajutorul careia ai garantat 50GB la abonament si la cartela fara costuri suplimentare), aplicatie ce funtioneaza ok, iar bonusul de 50GB ori cel de 50000Mb se aloca corect.Domnul de mai sus si-a exprimat dorinta de a porta un numar pe abonament insotit de un telefon.

Altfel, este foarte bine ca, chiar si utilizatorii de cartele prepay sunt multumiti de ofertele Vodafone(oferte foarte bune), nu numai utilizatorii de abonamente Vodafone, ce primesc lunar 50GB fara nici un cost suplimentar prin aplicatia NET PRIMESTI.

Edited by gump4, 24 June 2018 - 22:54.


#465
ichimrazvan

ichimrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2009
salut, un pdf cu oferta de portare din iulie cine are?

#466
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Chiar asa, ce oferta de portare are Vodafoneu? Exista un helper aici pe forum cum au cei de la Orange?

#467
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012
Exista, dar nu se arată. Vorbesc de PDF !!! :)))

#468
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postbadsica, on 12 iulie 2018 - 16:15, said:

Chiar asa, ce oferta de portare are Vodafoneu? Exista un helper aici pe forum cum au cei de la Orange?

Buna,

In situatia in care doresti sa obtii o oferta de portare te rugam fie sa vii intr-unul dintre magazinele noastre, fie sa alegi o oferta din magazinul online. Dupa ce vei plasa comanda si vei mentiona numarul se va aplica si reducerea pentru portare.

O zi frumoasa tuturor!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate