Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Oferte portare (pentru userul Vodafone)

- - - - -
  • Please log in to reply
511 replies to this topic

#1
Emil82

Emil82

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2014
Dupa cum spune si titlul as fi interesat sa aflu ce oferte speciale se ofera la portare pe abonament in momentul de fata.
Am fost la reprezentanta Vodafone de la mine din oras (Ramnicu Valcea) iar angajata de acolo mi-a spus ca la portare se ofera pachetul RED 19 cu reducere 4 Euro...din cate vad pe siteul vostru este o oferta standard.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
pai si ar trebui sa fie si oferte nestandard, in functie de initiala prenumelui, sau cum?

#3
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
Pai si le-ai spus daca stiu cine esti tu? :))

Lasand gluma la o parte in momentul de fata cam toate ofertele sunt de genul 15 eu cu telefon pe 2 ani sau 10 eu fara telefon (minute si mesaje nationale nelimitate + ceva net) fie ca iti prelungesti abonamentul fie ca te portezi. Si pe ideea ''dincolo era mai ieftin'' mergi la rds si gata daca nu-ti convine.

#4
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View Postando01, on 21 iulie 2014 - 14:18, said:


Lasand gluma la o parte in momentul de fata cam toate ofertele sunt de genul 15 eu cu telefon pe 2 ani sau 10 eu fara telefon (minute si mesaje nationale nelimitate + ceva net) fie ca iti prelungesti abonamentul fie ca te portezi. Si pe ideea ''dincolo era mai ieftin'' mergi la rds si gata daca nu-ti convine.

Crezi dumneata ca la RDS sunt cainii cu colaci in coada? Numai probleme au si aia, tot citesc peste tot ca asa zisa lor campanie este o minciuna sfruntat confirmata si de Vodafone in Ziarul Financiar.

#5
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

View PostSaint-Tropez, on 21 iulie 2014 - 14:21, said:


Crezi dumneata ca la RDS sunt cainii cu colaci in coada? Numai probleme au si aia, tot citesc peste tot ca asa zisa lor campanie este o minciuna sfruntat confirmata si de Vodafone in Ziarul Financiar.
Ce a confirmat Vodafone?
Momentan Vodafone sustine DIGI asigurand semnal in locul RCS, acolo unde este cazul.
DIGI MOBIL NELIMITAT la 5 sau 7 sau 10 euro este cea mai buna oferta.
Am eu DIGI NELIMITAT si am vorbit 1800 minute numai international si n-am nici o problema.
La ce operator de telefonie mobila imi permit sa vorbesc 1800 minute in international pe mobil cu 5 euro pe luna?

#6
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006

View PostSaint-Tropez, on 21 iulie 2014 - 14:21, said:


Crezi dumneata ca la RDS sunt cainii cu colaci in coada? Numai probleme au si aia, tot citesc peste tot ca asa zisa lor campanie este o minciuna sfruntat confirmata si de Vodafone in Ziarul Financiar.

probleme au toti, sunt la orange de 20 de ani si mi-a albit parul, nu m-am portat tocmai pentru ca stiu ca oriunde m-as duce ma lovesc de aceleasi probleme, dar cum zice si Tiby84, daca toti ma enerveaza ma duc la ala la care nervii ma costa cel mai putin

#7
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014

View PostTiby84, on 21 iulie 2014 - 15:06, said:

Ce a confirmat Vodafone?
Momentan Vodafone sustine DIGI asigurand semnal in locul RCS, acolo unde este cazul.
DIGI MOBIL NELIMITAT la 5 sau 7 sau 10 euro este cea mai buna oferta.
Am eu DIGI NELIMITAT si am vorbit 1800 minute numai international si n-am nici o problema.
La ce operator de telefonie mobila imi permit sa vorbesc 1800 minute in international pe mobil cu 5 euro pe luna?

Pana in octombrie ca dupa aia in Roaming ca sa mai poti folosi nelimitat, Digi trebuie sa plateasca firmei Vodafone bani muulti caz in care nu-ti mai da abonamentul cu 5 sau 10 euro.
Citeste zf.ro si o sa intelegi. Si ieri si astazi s-a scris despre cazul nefericit al companiei Digi cu ofertele ei mincinoase.

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostSaint-Tropez, on 21 iulie 2014 - 14:21, said:

... confirmata si de Vodafone in Ziarul Financiar.

Mergi si voteaza omule, ai ce meriti Posted Image

Sa nu uit... troleaza in ala parte, ,,revenitule '' sub alt nik.

Edited by crisstonne, 21 July 2014 - 18:13.


#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
nu mai pune si tu botul la tot ce citesti...

#10
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

View PostSaint-Tropez, on 21 iulie 2014 - 17:55, said:


Pana in octombrie ca dupa aia in Roaming ca sa mai poti folosi nelimitat, Digi trebuie sa plateasca firmei Vodafone bani muulti caz in care nu-ti mai da abonamentul cu 5 sau 10 euro.
Citeste zf.ro si o sa intelegi. Si ieri si astazi s-a scris despre cazul nefericit al companiei Digi cu ofertele ei mincinoase.
Ei au un contrct nu pot sa-l rezilieze ca asa vor ei.
Minciuni si dezinformari am mai vazut, dupa '90 se poarta pe toate planurile si foarte intens.
Daca nu esti rau intentionat, te incapatanezi sa iti faci abonament pentru ca esti prins la alta firma si nu iti permiti reziliere, te-ai frit in iarna cu abonament pe vreo 2 ani la cine stie cine, si acum nu te mai bagi la alt abonament, si de ciuda dezinformezi.
Asta e parerera mea.

#11
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Se poate alege in curand o noua retea: Idilis

#12
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Si pe mine ma intereseaza sa portez ultimul abonament din reteaua Cosmote pe care-l mai am (celelalte numere au mers in Digi , si sunt Ok , dar sotia are nevoie de semnal integral de la un operator nu comutare pe roaming moment in care s-ar intrerupe si ar relua conversatia) . Din cate m-am interesat pentru portati ofera dublul minutelor nationale de la abonamentele de pe site , exact cum este si la orange pentru portati + o reducere de 30Eur la telefon (cam mica dupa parerea mea) ... dar asa este trendul si la ceilalti asa ca nu vor sa scada marjele .

Eu vreau 500 nat + 2-5 mii in retea + sms nat + 5-700MB = sub 15 eur . Nu am gasit decat Smart 13 sa fie pe acolo , dar sotia va decide cand voi merge saptamana asta pe final sa cer portarea in AFI Vodafone Store . Sper sa nu ma abureasca cu o oferta mai proasta decat a concurentei , ca exista si alternativa Orange cu al lor Orange Rono (super telefon) si Gova pentru care se cer sume modice pentru abonamente de sub 15Eur si au si 4G inclus in abonamente .

#13
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
am fost si eu ieri sa intreb  de portare in Vodafone, am 4 ab. la orange si am vrut sa vad ce oferte are Vodafone, pe mine ma interesat un telefon bun pt ca la voce toate sunt la fel. a zis domnisoara ca la portare si cu telefon  luat se fac contracte doar pe 2 ani. asa am lasato vorbind de numa... pe un an nu se mai fac contracte mai nou?

#14
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View PostSaint-Tropez, on 21 iulie 2014 - 17:55, said:


Pana in octombrie ca dupa aia in Roaming ca sa mai poti folosi nelimitat, Digi trebuie sa plateasca firmei Vodafone bani muulti caz in care nu-ti mai da abonamentul cu 5 sau 10 euro.
Citeste zf.ro si o sa intelegi. Si ieri si astazi s-a scris despre cazul nefericit al companiei Digi cu ofertele ei mincinoase.
e decembrie acum....
poate ne spui si noua in ce fel s-a modificat Roamingul National oferit de cei de la digi. ai citit ZF si ai improșcat cu kkt fara rost. mai bine muscai din el.
din ZF bineinteles.....

#15
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postalexandruovi, on 27 august 2014 - 09:55, said:

am fost si eu ieri sa intreb  de portare in Vodafone, am 4 ab. la orange si am vrut sa vad ce oferte are Vodafone, pe mine ma interesat un telefon bun pt ca la voce toate sunt la fel. a zis domnisoara ca la portare si cu telefon  luat se fac contracte doar pe 2 ani. asa am lasato vorbind de numa... pe un an nu se mai fac contracte mai nou?

Se fac si pe un an,dar subventia telefonului este mai mica.

Edited by micutuljhon, 09 December 2014 - 16:05.


#16
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014

View Postgabriel_gavrila, on 09 decembrie 2014 - 14:13, said:

e decembrie acum....
poate ne spui si noua in ce fel s-a modificat Roamingul National oferit de cei de la digi. ai citit ZF si ai improșcat cu kkt fara rost. mai bine muscai din el.
din ZF bineinteles.....

E mai usor sa scriem falsuri decat sa ne informam , poate cu un fals mai oprim portarile catre Digi.

#17
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Exista vreo metoda prin care sa afli de la Vdf despre ofertele regionale de portare? Vreun link pe site ceva? Pe site-ul vdf vad numai generalitati, nimic interesant.

De ex. la Orange am vazut ca exista in Constanta o oferta cu abonament bun, telefon subventionat + 100E reducere. Astfel de link-uri sint greu sau imposibil de gasit pe site-urile operatorilor.

Ultimul abonament cu telefon a fost tot asa o oferta regionala buna prin Craiova, in Bucuresti  primind doar "standard".

#18
CristiCronik

CristiCronik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 08.11.2008
Un sfat pentru cei care vor portare in reteaua Vodafone.
Mergeti la magazin oficial Vodafone, nu parteneri fantoma! De o luna de zile astept sa fiu portat din Orange in Vodafone si se tot fofileaza astia (partenerul Vodafone) de nu mai stiu ce sa zica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate