Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Oameni acriti de viata?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
97 răspunsuri în acest subiect

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006
Deregula ajungi asa in urma unuia sau mai multor esecuri sau tragedii. Cu siguranta mai exista sanse, uneori perioadele nasoale trec de la sine si omul isi revine, alteori distractia/o sursa de bani rezolva totul.

#20
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View Post-Diana-, on 20 iulie 2014 - 10:24, said:

De ce vrei tu sa ii schimbi pe altii, cand tu te plangi ca ai dificultati in propria ta viata?
Sau de ce ai vrea sa se schimbe altii, cand tu nu stii ce sa faci cu viata ta si trairile tale?

Ca sa nu mai am eu dificultati in viata. Serios acum...cand un om are o problema anume ....problema ca problema dar cel mai greu e cand nu o poate rezolva sau trebuie sa isi aduca aminte mereu de ea datorita atitudinii acre a celor din jur.  Nu e problema asa mare cat o pot exagera si ingreuna cei din jur careau o atitudine negativa fata de ea. Vorbesc la modul general. Orice problema si greutate. Zi-mi orice si iti explic cum o parte din greutatea si dificultatea situatiei e daturata de contributia negativa si parerile acre ale oamenilor din jur.

#21
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 09:59, said:

De ce sunt pesimisti, sarcastici, mereu gata sa aduca in discutie defecte sau micile mizerii inevitabile pe care le mai are viata?

Dar tu de ce faci asta? Ai creat topicul numai pentru a te plange , si a aduce in discutie mizeriile inevitabile ale vietii .

#22
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.512
  • Înscris: 10.08.2005

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 09:59, said:

Buna....
Ma intrebm de ce ajung unii oameni ....nici nu stiu cum sa ii descriu mai bine decat ca pe un borcan de muraturi.?

oare cum se pot schimba?
de foame ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fnxfetVcqV4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 19.754
  • Înscris: 06.10.2012

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 10:29, said:

Zi-mi orice si iti explic cum o parte din greutatea si dificultatea situatiei e daturata de contributia negativa si parerile acre ale oamenilor din jur.

Eu nu vreau sa imi explici nimic, nu eu am dubii in ceea ce ii priveste pe ceilalti sau pe mine.
Ma intrebam doar cum poti sa faci asemenea topic, avand in vedere ca de nu stiu cata vreme ai niste probleme existentiale pe care ti le expui pe forum si care se contrazic cu tema discutiei de pe acest topic.
Imi vine in minte un subiect al tau, ala in care ne explici ca nu te simti implinita si ai dubii legate de linistea ta, de procrearea unui copil si alte chestii care deriva din temele astea....iar acum...hop... topicul asta....de parca totul e perfect in viata ta si doar altii sunt de vina, altii sunt acriti de viata, altii...nu stiu mai ce....

#24
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.435
  • Înscris: 10.05.2014
Eu cred ca initiatoarea a vrut sa se refere la "persoanele acre" care o iau la misto pe forum

#25
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View Post-Diana-, on 20 iulie 2014 - 10:36, said:

Eu nu vreau sa imi explici nimic, nu eu am dubii in ceea ce ii priveste pe ceilalti sau pe mine.
Ma intrebam doar cum poti sa faci asemenea topic, avand in vedere ca de nu stiu cata vreme ai niste probleme existentiale pe care ti le expui pe forum si care se contrazic cu tema discutiei de pe acest topic.

Pot sa deschid orice topic vreau eu. Cine vrea raspunde la subiect foarte bine. Cine nu, e liber sa isi petreaca timpul liber cum doreste. Tot ce e pe forum reprezinta doar frimituri din existenta mea si intrebari sau situatii mai mult sau mai putin impotetice despre care sunt curioasa sa aflu pareri.

#26
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 09:59, said:

E o viata asa frumoasa, sunt atatea lucruri bune si minunate pe lume
Ce lăbăreală.

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 09:59, said:

si cum apare un om ca asta cum se duce totul pe rapa si improasca cu noroi peste tot.
Cum, viaţa şi lumea atât de frumoasă e stricată de câţiva cinici şi sarcastici?? Atunci nu e frumoasă, minunată etc. şi faptul că eşti afectată de atitudinea altora spune lucruri despre echilibrul tău emoţional şi psihic.

#27
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View PostJericho77, on 20 iulie 2014 - 10:40, said:

Eu cred ca initiatoarea a vrut sa se refere la "persoanele acre" care o iau la misto pe forum

M-ai prins! Si persoanele astea iau la misto cam orice subiect de pe forum si orice membru nou-venit. Poate vor sa nu li se strice cuibusorul lor bine cladit pe acest forum....?

#28
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 19.754
  • Înscris: 06.10.2012

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 10:42, said:


Pot sa deschid orice topic vreau eu. Cine vrea raspunde la subiect foarte bine. Cine nu, e liber sa isi petreaca timpul liber cum doreste. Tot ce e pe forum reprezinta doar frimituri din existenta mea si intrebari sau situatii mai mult sau mai putin impotetice despre care sunt curioasa sa aflu pareri.

Pai si am zis eu ca nu poti?
Doar ca nu mi se pare cea mai grozava idee avand in vedere antecedentele tale pe forum in materie de postari.

#29
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View PostJayanti, on 20 iulie 2014 - 10:42, said:

faptul că eşti afectată de atitudinea altora spune lucruri despre echilibrul tău emoţional şi psihic.

Si despre echilibrul lor ce spune?

#30
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 10:46, said:

Si despre echilibrul lor ce spune?

De ce-ţi pasă? Eşti prea "empatică".

#31
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View PostJayanti, on 20 iulie 2014 - 10:47, said:

De ce-ţi pasă? Eşti prea "empatică".

Pentru ca despre asta este acest topic. Sa comentam pe tema lui si nu despre persoana mea. Chiar si in regulamentul forumului scrie ca trebuie sa discutati despre IDEILE persoanei nu despre persoana care le posteaza.

Editat de sweet_smile, 20 iulie 2014 - 10:54.


#32
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011
Păi despre ideea topicului n-am stabilit că e idioată? Posted Image (Plus că te rod anumite persoane, nu idei.) Hai, te las să te plângi în continuare.

Editat de Jayanti, 20 iulie 2014 - 11:01.


#33
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 775
  • Înscris: 15.04.2009
eu sunt unul acru si plictisit de viata :) .. .nu ca nu am bani , sau ca o am mica sau alt motiv, nu e cazul :)

#34
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View Postsweet_smile, on 20 iulie 2014 - 09:59, said:

Buna....

Ma intrebm de ce ajung unii oameni ....nici nu stiu cum sa ii descriu mai bine decat ca pe un borcan de muraturi. Acri si intepatori cu orice ocazie (in limbaj, in fapte, atitudine) si oarecum limitati (in idei, simtire, imaginatie) de parca traiesc inchisi intr-un borcan.

E o viata asa frumoasa, sunt atatea lucruri bune si minunate pe lume si cum apare un om ca asta cum se duce totul pe rapa si improasca cu noroi peste tot. De ce le place sa vorbeasca urat folosind cuvinte infecte, limitandu-si expresiile la clisee injositoare,  limitandu-si cuvintele la vulgaritati. De ce sunt pesimisti, sarcastici, mereu gata sa aduca in discutie defecte sau micile mizerii inevitabile pe care le mai are viata?

De ce nu se bucura de viata, de oameni, de prietenie, de empatie, de bunatate, de a vedea partea plina a paharului si partea interesanta si placuta a oamenilor.

Oare prin ce experiente trec ei in cursul vietii de ajung asa de acri? Oare mai este o sansa pantru ei? oare cum se pot schimba?
un om pe care il descrii tu este un om care e trecut prin multe greutati si pur si simplu il doare in **** de ce crezi tu despre el sau oricine altcineva el vrea doar sa scape de problemele, necazurile si persoanele care il streseaza 24/24. Asa se elibereaza el de stres facand caterinca de viata de doi lei pe care o are si de care nu ii pasa.
Din cate observ esti o persoana indoctrinata.

#35
sweet_smile

sweet_smile

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 435
  • Înscris: 28.01.2014

View PostJayanti, on 20 iulie 2014 - 10:59, said:

Păi despre ideea topicului n-am stabilit că e idioată? Posted Image (Plus că te rod anumite persoane, nu idei.) Hai, te las să te plângi în continuare.

Normal ca e o idee idioata sa te porti ca un gogosar murat. Exact despre astfel de oameni vorbesc. Aia care se plictisesc grav si alt scop nu au in viata decat sa prinda ocazia sa fie sarcastici, sa faca misto.... ma intreb....oare ei au si alte bucurii pe lumea asta?

#36
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.435
  • Înscris: 10.05.2014
Si eu ma declar "acrit de viata". Sau mai degraba plictisit.

Problema mea e ca ma plictisesc foarte repede de orice si oricine. Pot sa am cel mai bun job, cea mai frumoasa vacanta, cea mai misto fata langa mine.. oricum  ma plictisesc repede.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate