Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Loc de munca in domeniul financiar/bancar - Limassol, Cipru

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014
O companie serioasa (non-cipriotă   ) caută un/o candidat(ă), cu experiență și educație în domeniul financiar-bancar.

Pe scurt, trebuie să aveți minim 1-2 ani de experiență în domeniul financiar bancar (preferabil 2-3ani), să vorbiți limba Română+Engleză fluent (greaca nu este cerută! ), orice limbă în plus, cu precădere rusă sau ebraică va constitui un avantaj major.

Este imperativ necesar să aveți studii finalizate/diplomă universitară a unei facultăți economice.

Locația job-ului este Limassol, salariu atractiv, ore de lucru ok 38-40/saptamana, asigurare medicală privată, etc. ,plus șanse reale de a fi promovat în cadrul companiei, care are sedii prin toată lumea.

Pentru cei interesați și care corespund cerințelor de mai sus, trimiteți un email cu CV atașat pe:
[email protected]
Vă rog nu trimiteți email dacă nu aveți experiența sau studiile cerute.
Mulțumesc.

Edited by LimassolCY, 11 July 2014 - 18:43.


#2
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007
Atat de serioasa e aceasta companie incat prefera sa ramana anonima.

Edited by Tipiric, 11 July 2014 - 18:34.


#3
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 Tipiric, on 11 iulie 2014 - 18:34, said:

Atat de serioasa e aceasta companie incat prefera sa ramana anonima.

Daca esti interesat, trimite un CV...daca nu, de ce-ti bati capul ? :huh:

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008

 Tipiric, on 11 iulie 2014 - 18:34, said:

Atat de serioasa e aceasta companie incat prefera sa ramana anonima.

Si nu isi permite, sa apeleze la un site de joburi

#5
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 nicu131, on 11 iulie 2014 - 18:48, said:


Si nu isi permite, sa apeleze la un site de joburi

Ideea e ca am cautat mai intai local...pus anunturi ,pentru ca sunt destui de multi romani aici si am sperat sa gasim pe cineva local.

Cum n-am gasit inca, incercam si prin alte parti.

#6
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 18:42, said:

Daca esti interesat, trimite un CV...daca nu, de ce-ti bati capul ? Posted Image

Rad si eu de cine merita.
Sper ca romanii au inceput sa nu mai bage in seama trogloditi din astia care se dau mari firme si care afiseaza zero respect pentru viitorul angajat inca din anunt.
L.E.: Vad totusi ca speranta a cam devenit realitate.

Edited by Tipiric, 11 July 2014 - 18:56.


#7
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 Tipiric, on 11 iulie 2014 - 18:55, said:

Rad si eu de cine merita.
Sper ca romanii au inceput sa nu mai bage in seama trogloditi din astia care se dau mari firme si care afiseaza zero respect pentru viitorul angajat inca din anunt.
L.E.: Vad totusi ca speranta a cam devenit realitate.

OFF-TOPIC:

O gramada de companii, dintre cele mai serioase, folosesc agentii de recrutare. Le dau o lista cu ce au nevoie ca si calificari/abilitati, iar agentiile filtreaza candidatii, abia la interviu afli despre ce companie e vorba. Cam asa se procedeaza in lumea civilizata, am trecut eu prin asta lucrând in tari din Nordul Europei/SUA.

ON-TOPIC:

Pentru cei interesati, trimiteti CV-ul. Nu am sa mai raspund vreunei replici pe acest topic.

#8
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 19:06, said:

O gramada de companii, dintre cele mai serioase, folosesc agentii de recrutare. Le dau o lista cu ce au nevoie ca si calificari/abilitati, iar agentiile filtreaza candidatii, abia la interviu afli despre ce companie e vorba.
Posted Image
Alea sunt companii "serioase" care trimit romance la menaj si abia la interviu ajung romancele sa afle ca de fapt trebuie sa faca trotuarul.
De aceeasi teapa sunteti si voi.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
@LimassolCY unde vă vedeți în următorii cinci ani?

#10
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

 Tipiric, on 11 iulie 2014 - 19:11, said:

Posted Image
Alea sunt companii "serioase" care trimit romance la menaj si abia la interviu ajung romancele sa afle ca de fapt trebuie sa faca trotuarul.
De aceeasi teapa sunteti si voi.

Nu rade ca asa este. Eu am semnat contract de 6 pagini de confidentialitate cu firma de recrutare, asa ca este o practica.

Nu poti permite angajatului sa stie din faza incipienta despre cine este vorba din mai multe motive ce tin de strategia de piata.

La interviul final iti spun cine sunt, dar daca nu esti potrivit si te resping, o sa incepi in stanga si in dreapta sa urli ca suntem nenorociti.
Daca ai ajuns in faza finala, inseamna ca este ceva de capul tau.

#11
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 960916, on 11 iulie 2014 - 19:51, said:

Nu rade ca asa este. Eu am semnat contract de 6 pagini de confidentialitate cu firma de recrutare, asa ca este o practica.

Nu poti permite angajatului sa stie din faza incipienta despre cine este vorba din mai multe motive ce tin de strategia de piata.

La interviul final iti spun cine sunt, dar daca nu esti potrivit si te resping, o sa incepi in stanga si in dreapta sa urli ca suntem nenorociti.
Daca ai ajuns in faza finala, inseamna ca este ceva de capul tau.

Uite pe cineva care a mai scos capul prin lume.  Posted Image

Foarte multi romani au atitudinea asta de.... "struguri-acri" .

In fine. Cipru nu e si nici nu a fost vreodata vreun paradis dar in general viata e mult mai linistita pe-aici, "albeit boring" cateodata.

Iar referitor la job, am uitat sa precizez In primul post, pentru candidatii promitatori de pe short-list ( daca va fi vreunul din Romania), costurile deplasarii vor fi decontate si cel mai probabil primele 1-2 luni de chirie de asemenea pana isi va gasi un apartament.

Daca stii pe cineva serios care isi cauta de lucru, spuneti-i sa-si trimita CV-ul . E un job entry-level dar asa cum am precizat la inceput, sunt sanse mari sa fii promovat daca esti serios si angajat in ceea ce faci. Nu stiu cat mai plateste un job entry level pe la bancile din Romania, dar cu siguranta mult mai putin decat job-ul oferit aici. Iar viata nu e din cale-afara de scumpa aici, fata de Bucuresti spre exemplu.

Si am mai scris mai sus, job-ul a fost/este postat si printr-o agentie de recruitment locala dar adevarul e ca probabil 99% din romanii veniti in Cipru sunt oameni care lucreaza in constructii, hoteluri, restaurante, extreme de putini sunt cei care lucreaza in domeniul financiar spre exemplu. Am destui ani aici ca sa stiu asta.

Edited by LimassolCY, 11 July 2014 - 20:17.


#12
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 02.12.2007
@960616: Sunt multi care semneaza aiurea, se angajeaza aiurea fara sa stie unde si apoi ajung sclavi la propriu. Genul asta de oameni trebuie trecuti la asa nu, nicidecum la asa da.
Nu e nimic de capul tau cand umbli aiurea pe la interviuri fara sa stii pana la urma pentru ce umbli. Cei care fac asta sunt disperatii care mor de foame acasa, oamenii care au ceva in cap au deja oferte ok si nu pierd timpul umbland pe la interviuri zile, cheltuie bani, timp si stres cu interviul ca sa afle apoi ca ... pur si simplu nu le convine. Cei care practica astfel de sporturi sunt naivii disperati care oricum freaca menta acasa. Individul asta stie asta, ca romanii sunt destul de disperati si naivi incat sa faca astfel de greseli. De aia isi arunca unditele in comunitatea romaneasca mai intai in cea din Cipru, apoi, daca a vazut ca nu musca nimeni acolo a inceput sa arunce prin Romania, stie ca pe aici sunt sanse mai mari sa prinda vreun fraier in plasa.
Credeti ca daca era o oferta serioasa nu gasea deja pe cineva? Nu umbla cainii cu covrigi in coada nici in Cipru mai ales dupa ultimele evenimente, mai ales in domeniul financiar, ar fi gasit imediat pe cineva.
Mi se pare cam copil in cariera asta a profitorilor de naivi, pana la urma va reusi sa dea o teapa, dar nu e nimic caci avem nevoie si de naivi, pataniile lor sunt lectii educative pentru cei care au oleaca de minte si vor sa nu ajunga sclaveti pe plantatia smecherilor.

Edited by Tipiric, 11 July 2014 - 20:23.


#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 20:02, said:

E un job entry-level dar asa cum am precizat la inceput, sunt sanse mari sa fii promovat daca esti serios si angajat in ceea ce faci. Nu stiu cat mai plateste un job entry level pe la bancile din Romania, dar cu siguranta mult mai putin decat job-ul oferit aici.
Da, boss, fix entry level se numește un job la care ai pretenție la doi-trei ani experiență în domeniu.

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 20:02, said:

Nu stiu cat mai plateste un job entry level pe la bancile din Romania, dar cu siguranta mult mai putin decat job-ul oferit aici.
Nici eu nu știu, dar asta nu mă îndeamnă să-mi dau cu părerea ca un dătător cu părerea autentic.

Edited by gumball3000, 11 July 2014 - 20:27.


#14
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 18:26, said:

O companie serioasa (non-cipriotă   ) caută un/o candidat(ă), cu experiență și educație în domeniul financiar-bancar.

Pe scurt, trebuie să aveți minim 1-2 ani de experiență în domeniul financiar bancar (preferabil 2-3ani), să vorbiți limba Română+Engleză fluent (greaca nu este cerută! ), orice limbă în plus, cu precădere rusă sau ebraică va constitui un avantaj major.

Este imperativ necesar să aveți studii finalizate/diplomă universitară a unei facultăți economice.

Locația job-ului este Limassol, salariu atractiv, ore de lucru ok 38-40/saptamana, asigurare medicală privată, etc. ,plus șanse reale de a fi promovat în cadrul companiei, care are sedii prin toată lumea.

Pentru cei interesați și care corespund cerințelor de mai sus, trimiteți un email cu CV atașat pe:
[email protected]
Vă rog nu trimiteți email dacă nu aveți experiența sau studiile cerute.
Mulțumesc.

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 20:02, said:

Uite pe cineva care a mai scos capul prin lume.
Foarte multi romani au atitudinea asta de.... "struguri-acri" .
In fine. Cipru nu e si nici nu a fost vreodata vreun paradis dar in general viata e mult mai linistita pe-aici, "albeit boring" cateodata.
Iar referitor la job, am uitat sa precizez In primul post, pentru candidatii promitatori de pe short-list ( daca va fi vreunul din Romania), costurile deplasarii vor fi decontate si cel mai probabil primele 1-2 luni de chirie de asemenea pana isi va gasi un apartament.
Daca stii pe cineva serios care isi cauta de lucru, spuneti-i sa-si trimita CV-ul . E un job entry-level dar asa cum am precizat la inceput, sunt sanse mari sa fii promovat daca esti serios si angajat in ceea ce faci. Nu stiu cat mai plateste un job entry level pe la bancile din Romania, dar cu siguranta mult mai putin decat job-ul oferit aici. Iar viata nu e din cale-afara de scumpa aici, fata de Bucuresti spre exemplu.
Si am mai scris mai sus, job-ul a fost/este postat si printr-o agentie de recruitment locala dar adevarul e ca probabil 99% din romanii veniti in Cipru sunt oameni care lucreaza in constructii, hoteluri, restaurante, extreme de putini sunt cei care lucreaza in domeniul financiar spre exemplu. Am destui ani aici ca sa stiu asta.
Posted Image
Prost o fi ala care va hali vrajeala asta de "oferta".
Faptul ca inca n-ai gasit asa ceva printre romani e un lucru extraordinar de bun, inseamna ca romanasii s-au mai trezit dracului si nu se mai baga in seama cu toti teparii anonimi.

#15
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 Friskey, on 11 iulie 2014 - 20:35, said:

Posted Image
Prost o fi ala care va hali vrajeala asta de "oferta".
Faptul ca inca n-ai gasit asa ceva printre romani e un lucru extraordinar de bun, inseamna ca romanasii s-au mai trezit dracului si nu se mai baga in seama cu toti teparii anonimi.

 LimassolCY, on 11 iulie 2014 - 20:02, said:

......... job-ul a fost/este postat si printr-o agentie de recruitment locala dar adevarul e ca probabil 99% din romanii veniti in Cipru sunt oameni care lucreaza in constructii, hoteluri, restaurante, extreme de putini sunt cei care lucreaza in domeniul financiar spre exemplu. Am destui ani aici ca sa stiu asta.


#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Incă o dată, te cam avânți cu cifrele acelea, să înțeleg că aveți și departament de cercetări de piață?
Sau tot dătători cu părerea?

"Agenția aceea de recruitment locală" e tot anonimă ca voi?

#17
LimassolCY

LimassolCY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2014

 gumball3000, on 11 iulie 2014 - 20:54, said:

"Agenția aceea de recruitment locală" e tot anonimă ca voi?

http://www.advanceca...s-limassol.html

Happy now? Posted Image  
Cei interesati pot contacta si agentia (detalii contact pe link), asta daca preferati lucrurile complicate . Posted Image

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Va trimit si eu acum un CV, sper ca nu este o problema daca nu-mi las numele, nu?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate