Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 

Inmatriculare auto bulgaria pe firma proprie

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
juice_2407

juice_2407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.11.2009
Salut. Recent am cumparat un Audi A6 2002, si ma aflu in aceiasi situatie cu cea a initiatorului topicului. Taxa pe Romania, in cazul meu depaseste valoarea masinii. Vorbind la tel, cu diferiti indivizi(mai mult sau mai putini dubiosi), unul mi-a dat ideea pe care o propun aici.

Sa gasesc inca 2,3 oameni care vor sa-si inmatriculeze masinile pe BG, si sa facem o firma, pe care sa ne inmatriculam masinile. Astfel am imparti costurile legate de infintarea si administrare firmei, plus am avea o anumita siguranta in privinta legalitatii actelor.

Asa ca, daca se gasesc amatori si sustinatori ai ideii, dati un semn....eu zic ca merita.

#20
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 02.12.2007
O firma in Bg costa vreo 150 euro pe an plus infiintarea. Nu stiu cum e in firmele cu mai multi proprietari dar cred ca mai bine e cu firma individuala ca in caz de certuri ailalti n-au la ce bunuri sa ravneasca. Iti faci firma ta si eventual ii taxezi tu pe alti doritori de nr bulgaresti.

#21
juice_2407

juice_2407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.11.2009
Stiti, se poate recomanda vreo firma/ persoana serioasa care se ocupa cu inmatriculari? Am vazut diferente foarte mari de pret, si stiu ca se pot face niste "smecherii" mai putin legale si pe la ei.


#22
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010

View Postjuice_2407, on 31 iulie 2014 - 09:40, said:

Stiti, se poate recomanda vreo firma/ persoana serioasa care se ocupa cu inmatriculari? Am vazut diferente foarte mari de pret, si stiu ca se pot face niste "smecherii" mai putin legale si pe la ei.


Da, tipii astia. Romani, sunt in domeniu de vreo 6 ani, foarte ok :http://inmatriculari-bulgaria.ro/inmatriculari-bulgaria/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate