Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Inghetare PC

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
poate n-am fost atenta sau nu ai mentionat, ce placa video ai?

despre ce vb silviuseal cu acel 98%? initiatorul nu a mentionat nimic de genul

#20
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Am avut o nvidia Geforce 7100 GS dar am aruncato avand un condensator umflat..
Si mi-a dat un amic o 7200GS/ 7300 SE este noua placa...
Vreau sa va spun ceva.. Dupa ce schimb rami intre ei si schimb cablurile care ies din sursa la hdd si fac schimb cu unitatea optica nu imi mai ingheata..dar maine sunt sigur ca o sa imi faca aceleasi figuri. poate este doar schimbarea pastei ar fi okey.. acum vedem miercuri

#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
eram mai mult decat sigura ca asta ai, nvidia, ideea este ca au probleme cu kernelul, tot face crash pe w7 x64 "I'm getting an error on my PC and constant freezes. The freezes happen at almost a constant time, like it is set to freeze at 5 minutes. And at times my entire screen blacks out and then windows aero mode is turned of and set to the basic theme ..... I do have dual boot where I use Operating systems Windows 7 Ultimate 64 bit which is my main, windows 7 professional 64 bit which, windows xp professional 64 bit and all of the other operating systems dont show that problem."

nu ai fi singurul cu problema de genu. are ceva vreme articolul, nu este chiar de actualitate, insa descrie ce se intampla la tine intr-o anume masura

#22
silviuseal

silviuseal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 13.12.2013

View PostDany_Darke, on 30 iunie 2014 - 21:43, said:

poate n-am fost atenta sau nu ai mentionat, ce placa video ai?

despre ce vb silviuseal cu acel 98%? initiatorul nu a mentionat nimic de genul

Scuze,am incurcat topicurile,in alt topic procesorul se incarca la 98% cind deschidea browserul.

#23
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Am sa dau drumul la un test de HDD sa vedem poate gasesc buba aici Posted Image
Procesorul meu cu brawserul deschis sta la 4 % Posted Image
Da dar nu am windows 7.. am windows xp SP3

Edited by roberto2014, 01 July 2014 - 09:39.


#24
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Salut am obeservat ca in cs 1.6 Cand trec din modul opengl sau d3d pe software nu se blocheaza adica pe software nu se intampla nimic..
Uitati poza din scanarea cu HD tune file:///C:/Documents%20and%20Settings/Costin/Desktop/untitled.PNG

#25
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postroberto2014, on 01 iulie 2014 - 10:56, said:

Salut am obeservat ca in cs 1.6 Cand trec din modul opengl sau d3d pe software nu se blocheaza adica pe software nu se intampla nimic..
Uitati poza din scanarea cu HD tune file:///C:/Documents%20and%20Settings/Costin/Desktop/untitled.PNG

nu avem acces la desktopul tau ca sa vedem poza dupa denumire.
ataseaza poza, nu-i pune link.
fa diferenta intre fisierele locale si internet

#26
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
am uitat Posted Image)))
Nu am gasit cum sa o atasez dar am bagato pe site-u asta ..:  http://img.plici.ro/image/qBP
maine am sa schimb pasta termoconducatoare credeti ca va ajuta la problema cu inghetarea in jocuri??

Edited by roberto2014, 01 July 2014 - 14:23.


#27
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dai pe "more reply options" si ai sa gasesti acolo si ca sa atasezi poza. e mai usor sa vedem poza asa.

la hard ai temperatura cam mare, 45 de grade, un hard cam la 30 ar fi ok. nu stiu cat e maximul pt tipul tau de hard, dar orice temp spre maxim, afecteaza grav performanta echipamentului

daca rezolva pasta, hmm .... de fel intra protectia si se restarteaza daca urca prea mult temp la proc, desi e generatie mai veche placa ta, are protectie de genu. e la noroc daca va rezolva sau nu, dar tind sa cred ca nu.

#28
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
pai si atunci ce ar putea fi si apropo temperatura hardului sta la 38 de grade  atunci a crescut foarte mult pentru ca era si de la scanarea aia de la HD tune...
Maine o sa incerc sa schimb pasta si un windows sa ma mut pe vista sa vad daca mai face asa . vreau sa mentionez ca nu se blocheaza la instalarea de windows

Edited by roberto2014, 01 July 2014 - 17:48.


#29
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
iti sugerez sa pui w7, nu vista, pt ca dupa cum prea bine stii sau nu, vista nu e asa bine optimizat si mai sunt probleme cu driverele care la randul lor ori nu sunt optimizate el, ori nu stie vista ce sa faca cu ele

#30
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Dar ar putea fi si o problema software??
Ce ar putea fi cum am mai spus.. Cand se blocheaza se aude un sunet "rrrrr" cam asa ceva si tine constant pana nu ii dau restart

#31
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Am dat un test cu OCTT la Powe Supply si sa blocat si mi-a dat Bsod .. in Bsod scria ca erroarea vine de la NV4_disp.dll
cum as putea rezolva ce imi recomandati?? Va rog

#32
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View Postdanb1961, on 30 iunie 2014 - 16:51, said:

Driver-ul de placa video are update/este cel corect  ?

Fa update la driver placa video

#33
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
roberto, ti-am scris printre primele posturi ca este o problema de la driverul de nvidia, iar acel dll de care ai pomenit, este din driver, ce-ti pot spune mai mult de atat? pune un driver mai nou daca nu e actualizat cel actual, sau mai vechi, daca cel actual nu se impaca cu placa ta video si genereaza acele blocaje.
ti s-a zis si mai sus acest aspect daca nu ma insel
acum faci ceva de genu, esti bolnav, te duci la doctor, iti da reteta, tu nu o iei, dar te duci pe urma in fiecare zi la el si ii tot spui ca ti-e rau si ce sa faci ca sa te vindeci. ai solutia in mana dar nu o bagi in seama. schimba atitudinea!
concluzie, fa schimbarea de driver, de pasta daca tii neaparat sa faci si asta (oricum e un lucru benefic pt proc, desi nu de acolo e problema), fa teste, si pe urma revino cu concluziile.
poti incerca si 2-3 driveri mai vechi, nu te limita doar la 1

#34
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Tot nu am rezolvat.. am instalat si cel mai nou driver 307.83 dar tot asa face..
am sa incerc mai multe drivere
De la ce ar putea fi .. nu am nici un condensator umflat sau scurs.. poate fi de la acel calblu care duce de la placa de baza la hard si DVD?

#35
roberto2014

roberto2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 27.06.2014
Chiar nimeni nu ma poate ajuta?
Ar putea avea probleme si cablul care vine din placa de baza in hard si unitate optica?

#36
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1.Problema apare nimai cand joci ?
2.La  Windows  ai update la zi ?
3 Mergi in System si vezi daca nu ai vrun conflict

Edited by danb1961, 04 July 2014 - 05:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate