Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Galaxy S3 Neo - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2274 replies to this topic

#73
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Alb, de ce?

#74
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014

View Postdanidica, on 08 octombrie 2014 - 10:27, said:

Alb, de ce?

Sunt curios cum se va comporta in timp la zgarieturi, etc. ... eu il am pe albastru inchis, desi vroiam pe negru, dar cand l-am comandat nu era disponibil pe aceasta culoare, la cateva zile, hop apare si pe negru, desi e ciudat pentru ca pe gsm arena arata 2 culori disponibile: albastru si alb.

#75
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Din păcate nu e pe altă culoare disponibil în stoc... În afară de gta restul jocurilor îți merg? Gen asphalt etc?

#76
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014

View Postdanidica, on 08 octombrie 2014 - 10:47, said:

Din păcate nu e pe altă culoare disponibil în stoc... În afară de gta restul jocurilor îţi merg? Gen asphalt etc?

Nu stiu ca nu am incercat, e telefonul sotiei, iar cum am scris mai sus din cand in cand se blocheaza de tot la deschiderea jocurilor gen candy crush/bubble etc.

#77
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Nu cred ca oficial va apare San Andreas-ul pt alte cipuri grafice din motive de sponsorizari. Asta e.

Oricum incearca doar asa de curiozitate modern kombat fie 4, fie 5, ambele merg super bine pe neo.
Si fa apoi comparatie la grafica. Mie mi se pare de la cer la pamant diferenta intre efectele din MK si ce am vazut in GTA.

Am mai spus-o, daca un joc nu e optimizat iti trebuie de 5-10 ori puterea hardware sa iti mearga bine.
Din ce am citit, pe Tegra 4 ar rula cat de cat fluent fara intreruperi, cip care are un accelerator grafic super performant, mult peste ce e in restul soc-urilor.

Dar asta nu e un motiv sa zici ca neo e inferior ca performanta s3-ului. Iar titularul acelui clip de pe youtoube probabil nu stia sau daca stia o facea pe prostul ca jocul nu e optimizat decat pt Iphone si Mali pt Android.

Alb si negru sunt f glosy, acel policarbonat de care zieau ei ca e rezistent la zgarieturi, hyperglaze parca insa de care multi nu au fost prea incantati, astfel incat variantele maro, albastre nu sunut asa glosy.
Dar cu o husa care oricum o recomand in orice versiune coloristica, prea putin mai conteaza ce policarbonat are.

Neo sincer nu stiu in ce culori vine, eu il am pe negru si pana acum nu s-a zagriat desi in primele zile nu la-m purtat in husa. Atat doar ca se vad amprentele ca la mama lor acasa.

Edited by muraru_dan, 08 October 2014 - 11:00.


#78
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013

View Postmuraru_dan, on 08 octombrie 2014 - 10:58, said:

Nu cred ca oficial va apare San Andreas-ul pt alte cipuri grafice din motive de sponsorizari. Asta e.

Oricum incearca doar asa de curiozitate modern kombat fie 4, fie 5, ambele merg super bine pe neo.
Si fa apoi comparatie la grafica. Mie mi se pare de la cer la pamant diferenta intre efectele din MK si ce am vazut in GTA.

Am mai spus-o, daca un joc nu e optimizat iti trebuie de 5-10 ori puterea hardware sa iti mearga bine.
Din ce am citit, pe Tegra 4 ar rula cat de cat fluent fara intreruperi, cip care are un accelerator grafic super performant, mult peste ce e in restul soc-urilor.

Dar asta nu e un motiv sa zici ca neo e inferior ca performanta s3-ului. Iar titularul acelui clip de pe youtoube probabil nu stia sau daca stia o facea pe prostul ca jocul nu e optimizat decat pt Iphone si Mali pt Android.

Alb si negru sunt f glosy, acel policarbonat de care zieau ei ca e rezistent la zgarieturi, hyperglaze parca insa de care multi nu au fost prea incantati, astfel incat variantele maro, albastre nu sunut asa glosy.
Dar cu o husa care oricum o recomand in orice versiune coloristica, prea putin mai conteaza ce policarbonat are.
Iau și husă. Acum aștept aprobarea. Deci e ok să înțeleg... În afară de gta merg restu? Modern kombat 5, asphalt, fifa, etc?

#79
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Merg perfect stai linistit. Dar poate va reapare si pt gta sa acel torr... cu apk-ul si datele mod_compatibility cu era in titlu. Sincer chiar mi-e ciuda ca l-am sters, puteam macar sa-l fi pus pe un dvd.

#80
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Ms mult  :)

#81
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
cp. Te asteptam cu impresii la cald.

#82
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Desi poate e putin offtopic, uite aici link-ul device-urilor suportate de catre cratorii GTA.
https://support.rock...ces-Controllers
Lista sigur se va mari, din pacate device-ul se pare ca trebuie oficial suportat ca jocul sa ruleze fara lag.
Spre exemplu s4-ul mini, ce are exact acelasi gpu ca neo o face f bine. Oricum rusinica celor de la RockStar Games.
Asadar, speranta moare ultima, speram sa se miste mai cu talent si sa suporte si deviceurile middle lansate anul acesta precum e cazul Neo.

Edited by muraru_dan, 08 October 2014 - 12:27.


#83
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Dacă au aceleași specificații de ce unul rulează și unu nu? Ăștia de la rockstar trebuiai să se ia după chipuri nu după model de tel

Nu este off topic atâta timp cât e vb de tel și de funcțiile lui

#84
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Da, trebuia sa tina seama strict de cipul grafic din telefon insa uite ca nu o face.
Jocul e pupincurist, e chitit din start dupa Mali si SGX si abia dupa aceea s-au gandit ei sa mai puna si alte deviceuri in lista.
E ca un partid, unde probabil daca nu cotizezi nu primesti buget. Asa si aici.
Dar ti-am spus, aseara chiar am vazut un filmulet cu un mobil ( nu am rretinut marca dar sigur nesuportat) ce avea adreno 320 si mergea cu lag.
Asta in timp ce deviceuri ca Samsung S2, S3 mini, net inferioare acestui Neo ruleaza fara pbme.
Adevarat ca S2-ul o face sigur folosind texturi cu rezolutie mica si nici prea multe efecte nu baga dar daca e suportat merge.

Chitul ala ce mie mi-a mers avea grafica cum o reda s2-ul, fara prea multe efecte speciale insa sigur jocul original controleaza ce nume are cipul si daca nu se pupa cu ce are el in baza lui de date merge intr-un mod precum se vede.
E prostia celor de la Rock Star Games, sincer nu mi se pare deloc fair play aceasta abordare. insa daca marul plateste bine nu mai sta nimeni sa mai gandeasca. Plus, mizand pe faptul ca jocul oricum va fi best buy, omul dintr-o tara civilizata unde are buzunarul plin de bani nu gandeste si orbit fiind de dorinta de a juca leapada device-ul ce-l are si cumpara deviceul suportat.
Strategii anticoncurentiale ce au prins, pt ca jocul a avut succes.

Nu le pot ura decat sa-i rupa torentistii in doua, sa scoata o varianta asa de bine crakuita incat sa mearga pe toate deviceurile ce dispun de puterea de procesare necesara rularii jocului si sa apara ca ciupercile dupa ploaie dupa incercarile celor de la rock de a da jos respectivii torenti.
Oricum nu prea m-a prins flama gta-ului insa sincer acum nici de draci nu l-as cumpara jocul numai pt politica lor.
Multumesc rock star gms pt ca m-am enervat.

Oricum s4-ul mini are cred ca mai binie de un an de la lansare, neo e lansat anul asta in mai-iunie parca, deci e bebelus si mai dureaza pana intra in colimatorul gta.
Mai ai rabdare, dar, precum prietenul meu ce mi-a rupt aseara telefonul pana pe la vre-o 1 noaptea si asta ca-l lasase bateria si nu l-am lasat sa se joace cu el in priza, jocul e jucabil cu toate la minim.

Edited by muraru_dan, 08 October 2014 - 12:57.


#85
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Eu îl voi juca și î  priză dacă e... în plus  e dacă se duce bateria, e o baterie nu un capăt de lume  :))

#86
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Bine, fara discutie asta-i avantajul bateriei inlaturabile, na, ma rog, am termenul in engleza in cap.

Dar eu de obicei prefer cat se incarca sa nu-l forjez. Nare rost. Plus la 1 noaptea voiam si eu sa dorm :)

#87
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Acuma știu cum câltigă chinezii clienți... In raft văzuse mama un  allview p6 extrem sau ala ceva, era negru tot arăta beton, când se uită la preț cică 700 lei, face mama, ăsta știe ceva că arată șmecher.. fac eu  ,,nu, dar uite oe ăla de lângă vreau să îl iau,, :)) Lângă desigur era neo al nostru =))

#88
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Ca tot veni vba de acumulatori, sunt acumulatori originali pt s3 de 3000 Mah care vin cu tot cu capacul din spate pt ca se va ingrosa telefonul.
Sau, poti lua un acumulator extern de mare capacitate, 4000,6000 Ma, am vazut modele de 4000 ce se prind cu ventuze de capacul din spate si care tin sa te joci toata ziua.

Ei mizeaza pe specificatii si ceva si pe look. Dar ca si constructie iti spun, mai au de mancat. Nu mai punem suportul. Dar si pretul reflecta asta.
Oricum chinezii au partea lor de merit, vor aduce deviceurile intr-o arie fff permisiva dpdv al costurilor, cele low end vor fi clar de unica folosinta insa piata va reactiona.
Unde-i oferta bogata castiga si cumparatorul.

Edited by muraru_dan, 08 October 2014 - 13:46.


#89
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 09.09.2013
Sincer dacă nu eram eu mă făceam cu un allview sau altă marcă la același preț ca neo  :))

#90
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Au si ei interesele lor. Si eu daca as fi producator as da ceva acolo la vanzatori sa-mi promoveze produsul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate