Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

In Parga cu Christian Tour

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Deeper2014

Deeper2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2014
Pe data de 09.06.2014 am plecat in Grecia (Parga) prin Christian Tour. Plecarea a fost conform orarului lafel si sosirea in Grecia. Autocarul si drumul a fost unul foarte ok si la dus si la intors (aer conditionat,spatiul la picioare foarte generos,au pus si cateva filme noaptea care au mai animat atmosfera,opriri din 3 in 3 ore pentru orice fel de nevoi). Nota 10 pentru soferii pentru cursa de Parga din data mai sus mentionata. Imbracati la camasa alba imaculata si pantaloni la dunga,foarte politicosi si draguti. Nu acelasi lucru pot spune despre soferii cu care ne-am intors din Parga in data de 17.06.2014 care aratau ca niste soferi de camion dar destul de ok si  ei.  Tot drumul spre Grecia ghida a vorbit de 2 ori si de astea 2 ori a scos cam 30 de cuvinte. Nota 1 pentru ghizii Christian Tour.Ghida de la intoarcere vorbea doar cand trebuia sa facem opriri. Ajunsi in Grecia ne-am cazat la hotelul pe care l-am rezervat si totul a fost la superlativ. Dar aici meritul Christian Tour este 0 pentru ca nu e hotelul lor. Deci nota 10 mie si sotiei ca am ales acest hotel dupa ce ne-am interesat saptamani intregi despre hoteluri si cazare in general. Mentionez ca am facut rezervarea prin noiembrie pentru a beneficia de asa zisa reducere 1st minute de 40% cat era atunci. La hotel am aflat ca defapt pretul platit de noi la Christian Tour in noiembrie era acelasi si in prezent drept concluzie ne-am luat o mare teapa pentru ca NU EXISTA NICI O REDUCERE,TOTUL A FOST O MINCIUNA SI O TEAPA MARCA CHRISTIAN TOUR. Ghida locala a  firmei Christian Tour din Parga e JALNICA . Am luat 2 excursii de la ea,intr-una a venit cu noi dar in cea de a doua si-a cerut scuze ca nu poate veni drept urmare nu am aflat nimic in acea excursie. Trebuie sa scoti cu forcepsu 3 vorbe de la ea. Pentru 2 excursii care au avut un total de 160 euro ne-am ales cu ceva poze superbe si cateva informatii in prima excursie,in rest NIMIC. Ea tot insista sa luam toate excursiile de la ea ca merita.ca bla bla bla. Dupa primele 2 nu am mai vrut nimic de la ea decat sa stim ora si locul la care plecam spre Romania cand ne intoarcem. Concluzia este ca firma Christian Tour isi minte clientii referitor la reducerile de care acestia beneficiaza,practica o reclama mincinoasa din moment ce stafful hotelului ne-au spus ca pretul era acelasi si in momentul in care noi ne-am cazat iar noi am cumparat sejurului cu 7 luni inainte. Rusine Christian Tour ca procedati asa si mintiti oamenii pe fata. Ghizii Christian Tour nu se pot numii ghizi,sunt acolo pe post de usieri,habar nu au despre ceea ce se intampla pe traseu,tot timpul citeau dupa niste dosare si cam atat. Singurul plus pe care il pot spune despre Christian Tour cel putin in sejurul in care am fost eu sunt autocarele,care intradevar sunt foarte ok. Concluziile le puteti trage si voi. Concluzia mea este : CHRISTIAN TOUR O COMPANIE DE MINCINOSI.

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,046
  • Înscris: 26.04.2007
Amin Posted Image

#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Sustin ! Am fost in Austria cu ei ,prima si ultima data ! Prezentarea ta este prea eleganta !

#4
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Fiti foarte atenti cu Christian Tour. Un prieten de al meu are agentie de turism si a facut rezervari in 2012 (cred , nu mai stiu sigur) pentru excursii avand ca tour operator aceasta firma. Dupa ce oamenii au ajuns in Bulgaria la hotel, au aflat ca banii care i-au platit si pe care prietenul meu i-a virat catre Christian Tour nu au fost platiti hotelului decat partial - probabil pentru rezervarea camerelor.
Ca sa nu se faca de rahat, a achitat el din buzunar diferenta, dar a avut noroc ca au fost putine persoane in situatia asta.
Ulterior a aflat ca foarte multe agentii au luat teapa , in acelasi mod.

Feriti-va de ei ca dracu de tamaie, vampirii de usturoi sau ce analogie preferati.

#5
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Eu am utilizat Christian Tour de vreo doua ori si mi s-au parut foarte profi la bookings si tot ce a insemnat aranjament initial, ba chiar intr-un caz am insistat sa avem cazarea noastra si au acceptat pana la urma sa ne vanda doar biletele de avion (numai prin charterul lor puteam ajunge unde doream). La fel si intoarcerea, organizata ok si fara niciun fel de probleme.

Sigur, nu am folosit serviciile lor de pe parcursul concediului, eu prefer sa ma informez, sa explorez si sa folosesc companii locale pentru tururi si excursii. Deci nu pot sa ma pronunt cu privire la chestiile pe care le fac acolo, daca ghizii sunt buni sau daca excursiile sunt ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate