Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Care este cel mai interesant proiect la care ati lucrat?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014
Sper sa fie acceptat topicul acesta, chiar daca nu e o intrebare tehnica.

Care este cel mai interesant proiect la care ati lucrat (din perspectiva voastra, fireste)? Nu conteaza ca sunteti incepatori sau avansati. Doar sa scrieti niste detalii despre aplicatia dezvoltata sau aplicatia la care ati contribuit si care considerati ca e cea mai semnificativa. Posted Image

Edited by psycho22, 16 June 2014 - 20:18.


#2
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
ne-a cerut la scoala sa facem un site in care sa rezolvam in php probleme de c++ de bac :D

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,387
  • Înscris: 11.08.2003
scor pentru darts


link   <- pagina nu-mi apartine, este din Australia, eu doar am facut programul!

Attached Files


Edited by sorin147, 16 June 2014 - 20:38.


#4
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013
Cel mai interesant proiect la care am lucrat am fost jocul de cruce care a inceput aici pe forum ( http://forum.softped...tori-cu-premiu/ ) si acum lucrez la un proiect asemanator numai ca jocul e de whist ci nu de cruce :)

#5
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
Cel mai interesant a fost un Captcha-breaker; era destul de simplu de realizat, deoarece literele nu se suprapuneau, însă mi-a plăcut pentru că îmbina foarte multe tehnologii.
Din punct de vedere al complexității, a fost un AI de șah.

Edited by adrian93, 16 June 2014 - 20:48.


#6
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014

 adrian93, on 16 iunie 2014 - 20:46, said:

Cel mai interesant a fost un Captcha-breaker; era destul de simpluț de realizat, deoarece literele nu se suprapuneau, însă mi-a plăcut că îmbina foarte multe tehnologii.
Din punct de vedere al complexității, a fost un AI de șah.
Functiona tot timpul?

#7
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
Da. Era un număr limitat de modele de litere, așa că puteai să îți creezi o bază de date cu ele destul de repejor și apoi să le folosești pentru a sparge captcha-ul Posted Image .
Cred că erau cam 10 modele per literă.

Edited by adrian93, 16 June 2014 - 20:53.


#8
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014

 adrian93, on 16 iunie 2014 - 20:51, said:

Da. Era un număr limitat de modele de litere, așa că puteai să îți creezi o bază de date cu ele destul de repejor și apoi să le folosești pentru a sparge captcha-ul Posted Image .
Cred că erau cam 10 modele per literă.
Cat de experimentat erai cand te-ai apucat de proiect?

#9
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
L-am făcut în primul an de facultate, adică acum un an.

Tu ce-ai ”meșterit”? :)

Edited by adrian93, 16 June 2014 - 21:04.


#10
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014

 adrian93, on 16 iunie 2014 - 21:00, said:

Tu ce-ai ”meșterit”? Posted Image
Nimic care sa merite atentie. M-am apucat destul de recent. Am invatat chestii teoretice si am facut probleme de informatica. :(

Edited by psycho22, 16 June 2014 - 21:24.


#11
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Implementare de CLDC pe Android si iOS.

Edited by potae, 16 June 2014 - 21:50.


#12
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Am scris un program pentru HP 48G care folosea portul infrarosu pentru a transmite un text catre o camera video fara tastatura incorporata (pentru afisare pe imagine). Acelasi program putea seta si ceasul si data, pe care le citea de la ceasul intern al calculatorului.
Camera nu dadea niciun fel de feedback (in afara de afisarea textului transmis),deci comunicatia in infrarosu era unidirectionala.
Deoarece camera nu avea nicio posibilitate de a sterge textul memorat, programul avea doua functii suplimentare: stergere text (primea ca argument textul care trebuia sters, pentru ca asta se facea litera cu litera iar stergerea de fapt transforma succesiv un caracter-litera in caracterul spatiu) si modificare text, care primea ca argument un text deja existent in camera si textul care se dorea a fi afisat, iar programul transmitea comenzi pentru modificarea succesiva a caracterului existent in caracterul dorit.

Mai am si alte proiecte interesante, daca asta a parut interesant pentru cineva..

#13
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Am facut in unity acum vreo 2 ani cred, era un joc unde erai un skater, si te puteai misca pe o suprafata plata, si puteai da 360 flip ollie si flip :))
Era amuzant ca atunci cand sareai skaterul se misca ca un bolovan

Am gasit o poza cand nu era si skaterul doar placa
http://s15.postimage...1g93f/1x647.jpg

#14
xyv123

xyv123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 01.03.2012
La debugger-ul din asta: http://www.freescale...sp?code=CW_HOME

#15
psycho22

psycho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 11.02.2014

 xyv123, on 18 iunie 2014 - 19:28, said:

La debugger-ul din asta: http://www.freescale...sp?code=CW_HOME
:o
Esti developer la CodeWarrior? Super tare, felicitari! :)

#16
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007
Un program pt. microcontroller ce comanda un sistem de scanare pt. realizarea cablajelor UV.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fi9V8JuWoP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Business Intelligence pe o platforma online ce permite utilizatorului obisnuit sa isi creeze propriile analize fara ajutorul departamentului IT.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rlf6bv9DDSc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Un engine control unit mapabil pentru alimentare cu GPL a motoarelor diesel. Sistemul este format din doua unitati, un controller care primeste informatii de la senzorii motorului si decide cat sa deschida injectoarele, precum si un modul GUI cu ajutorul caruia se pot citi parametri de functionare si modifica hartile de alimentare. Tot sistemul va fi montat in curand pe un numar mare de camioane din UK, deocamdata este in teste de fezabilitate. :) Arhitectura si implementarea imi apartin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate