Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

problema ciudata :)

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View PostrobertDym, on 19 iunie 2014 - 02:37, said:

Ai incremenit. De ce? Ca iti putea face ceva acel "spirit" care te'a trezit sau erai speriat de conceptul asta de fantoma cu care te-ai obisnuit de mic ca fiind bau bau?!

Citeste mai bine,eu am crezut ca e un hot care a intrat peste mine in casa,nici nu mi-a trecut prin minte la momentul respectiv de spirite,fantome sau altceva

Edited by maxmedia1999, 19 June 2014 - 11:58.


#38
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
Atunci de ce naiba ai mai postat pe astrologie si paranormal?!

#39
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012
Tu ai intrebat ca de ce m-am speriat,ce imi putea face acel spirit,iar eu ti-am raspuns ca nu stiam ca e spirit sau fantoma, la momentul ala am crezut ca e un hot.Acum ai inteles?? hai ca e simplu de clasa a patra, ce vrei sa-ti desenez?
Dupa ce m-am trezit si mi-am revenit m-am prins eu cum sta treaba

#40
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
La fel de simplu ca la clasa a 4;a este si faptul ca oamenii rationali si in toate firea nu mai cred in basmele de genul celui relatat de tine

Edited by robertDym, 19 June 2014 - 13:20.


#41
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012
Despre ce basme vorbesti ma cretinule imi pui vorbe in gura?? tu nu vezi ca aiurezi,de aia nu mai pot eu de reportul tau,moderatorul nu se uita si el la mesaje,nu vede ce debitezi tu,numai bascalie faci.Sa-ti dau si eu report pentru bascalie??
Eu am spus ca am auzit o voce ca am paralizat temporar iar cand am spus ca fac infract mi-am revenit,m-am uitat la ceas si am vazut ora la care trebuia sa ma trezesc.Unde vezi tu basme aici??
Daca nu crezi in ce au mai povestit si altii aici nu mai intra pe sectiunea asta,vii tu acum sa ne spui ca esti rational cand noi am trait pe propria piele,devii ridicol si penibil serios acum,poti sa gasesti o explicatie biologica, stiintifica,medicala,atunci da nu se supara nimeni daca aduci argumente,dar asa sa spui ca sunt basme si povesti... nu te ia nimeni in serios si poluezi discutiile...

#42
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
Daca era ceva palpabil, da, puteam sa nu pun la indoiala spusele tale. Dar daca vii si spui ca dormeai, ca parca ai auzit ceva dar nu stii sigur, ca ori visai, ori erai treaz etc. Atat timp cat "erai sub influenta somnului", vorbele tale nu au nicio valoare. Pt ca creierul in faza de adormire/veghe/trezire impreuna cu substantele secretate, pot aduce multe "asa zise" basme in capul unui om Posted Image

LE: aseara am adormit tarziu din cauza unor proiecte. De dimineata la 7 trebuia sa dau un telefon. Nu stiu cum s-a intamplat dar am avut impresia ca m-am trezit si am dat telefonul respectiv. Chiar ma trezisem. Insa cand ma uit la APELURI pe la 10, telefon dat canci.. Totul a fost in capul meu. Trebuia sa ma sperii?!

Edited by robertDym, 19 June 2014 - 14:32.


#43
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
NU vă mai certați aiurea. Sunt unii care nu au ce face și fac pe trolli, iar alții se enervează ușor.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QmbpOucNVn4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ub8Wj_tJhdQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Lolopoco, 19 June 2014 - 14:49.


#44
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View PostrobertDym, on 19 iunie 2014 - 14:29, said:

Daca era ceva palpabil, da, puteam sa nu pun la indoiala spusele tale. Dar daca vii si spui ca dormeai, ca parca ai auzit ceva dar nu stii sigur, ca ori visai, ori erai treaz etc. Atat timp cat "erai sub influenta somnului", vorbele tale nu au nicio valoare. Pt ca creierul in faza de adormire/veghe/trezire impreuna cu substantele secretate, pot aduce multe "asa zise" basme in capul unui om Posted Image

Tu spui de la tine si apoi zici ca am spus eu?? Am spus ca am auzit CLAR nu visam nu eram treaz,dormeam.Vocea a fost reala,am auzit clar de aia m-am si speriat stiind ca sunt singur in casa.Sub influenta somnului eram asa este dar cand am auzit vocea m-am trezit instantaneu,am deschis ochii vedeam prin camera ce e asa de greu de inteles.
Pe urma am facut eu legaturile cu ce am auzit cat era ceasul si ce trebuia sa fac.

#45
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
Filmuletul 2 postat Lolopoco, 00:50

-explica clar ce ai vazut ori auzit

Edited by robertDym, 19 June 2014 - 15:07.


#46
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postmaxmedia1999, on 19 iunie 2014 - 14:18, said:

Despre ce basme vorbesti ma cretinule imi pui vorbe in gura?? tu nu vezi ca aiurezi,de aia nu mai pot eu de reportul tau,moderatorul nu se uita si el la mesaje,nu vede ce debitezi tu,numai bascalie faci.Sa-ti dau si eu report pentru bascalie??


Ba se uită. Şi vede ce debitează el. Vede şi ce debitezi tu. Şi tu debitezi nişte insulte. Pe care le adresezi unui coleg de dialog. Drept pentru care primeşti un avertisment, asortat cu un punct. Dacă vei continua să-ţi gratulezi colegii în acest mod, o să te suspend.

#47
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012

View PostrobertDym, on 19 iunie 2014 - 15:02, said:

Filmuletul 2 postat Lolopoco, 00:50

-explica clar ce ai vazut ori auzit, ori extraterestrii, spirite sau ce mai vezi tu..


Pai vezi ca te-ai facut de ras pana acum?? ai tot urlat cu basme si povesti, acum ai vazut ca nu sunt povesti ce am spus.

#48
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostrobertDym, on 19 iunie 2014 - 15:02, said:


Te afli pe aria Paranormal. Prin definiţie, aici se discută lucruri care ies din cadrul firescului.
Dacă ai ceva de spus la subiect, bine.
Dacă nu faci decât să-ţi desconsideri colegii pasionaţi sau preocupaţi de astfel de subiecte, te anunţ că ai şanse bune să te sancţionez.

#49
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
@max  Paranormal inseamna ceva iesit din comun gen spiritism, fantome, morti vorbitori etc. Ce ai avut tu are explicatie, mergi pe aria medicina si iti explica baietii mai clar ce ai avut. Dar tu o tii pe a ta cu voci, fantome, spirite.

View Postmaxmedia1999, on 19 iunie 2014 - 15:07, said:



Pai vezi ca te-ai facut de ras pana acum?? ai tot urlat cu basme si povesti, acum ai vazut ca nu sunt povesti ce am spus.

Edited by robertDym, 19 June 2014 - 15:11.


#50
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
O asemenea experiențaă poate fi ușor interpretată ca una paranormală.
Orice experiență „paranormală”, poate fi explicată științific.
Topicul este pus unde trebuie.

#51
robertDym

robertDym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 02.05.2014
In sfarsit un raspun foarte bun. De ce? Pt ca sincer iti spun, cand ii aud pe unii ca au vazut fantome in poze, ca au vorbit cu oameni morti de ani de zile, ca au fost posedati de diavol/draci etc, ma intreb cum oare reusesc sa traiasca?!

#52
maxmedia1999

maxmedia1999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 29.06.2012
Colegul de dialog e ala care nu face bascalie intelegi?? el si la mine si la ce au povestit altii face bascalie,spune ca minti,iti pune vorbe in gura,si uite ca exista o explicatie stiintifica la intamplarea pe care am avut-o.
Daca te uiti ce debiteaza agitatorul si bascaliosul de ce nu iei masuri sa stergi mesajele?? asa el posteaza te jigneste iar mesajele raman acolo si tu cazi de prost,in conditiile astea nu poti sa ai o discutie constructiva.
Cu punctul asta ai reusit cu succes sa ma faci sa nu mai postez pe forumul asta,nu se poate sa stau sa ma enerveze un troll ca ala si tot mie sa-mi dai avertisment,toate punctele pe care le-am luat au fost din cauza unor idioti ca astia.
Cu ce ma inclazeste pe mine daca ii dau report si tu ii dai suspend sau puncte dar mesajele lui raman acolo??
Citeste cu atentie si vezi de la cine pleaca care e agitator,troll,bascalios si apoi sa iei masuri.
Asa cum ai procedat tu ai facut dreptatea lui peste prajit,eu nu mai postez,ala poate sa faca bascalie in continuare si sa strice discutii ca pe el oricum nu-l afecteaza ca mesajele raman,si am mai si stricat topicul omului.

#53
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostrobertDym, on 19 iunie 2014 - 15:25, said:

In sfarsit un raspun foarte bun. De ce? Pt ca sincer iti spun, cand ii aud pe unii ca au vazut fantome in poze, ca au vorbit cu oameni morti de ani de zile, ca au fost posedati de diavol/draci etc, ma intreb cum oare reusesc sa traiasca?!

Tu ai citit ce ţi-am scris mai sus, acolo unde îţi spuneam că aria asta are un anumit specific şi nu e făcută ca tu să te pronunţi asupra capabilităţii colegilor tăi de forum interesaţi de subiect? Probabil că da, dar n-ai ţinut cont, nu-i aşa?
  Asta e, ai un avertisment şi un punct.

View Postmaxmedia1999, on 19 iunie 2014 - 15:34, said:

Colegul de dialog e ala care nu face bascalie intelegi?? el si la mine si la ce au povestit altii face bascalie,spune ca minti,iti pune vorbe in gura,si uite ca exista o explicatie stiintifica la intamplarea pe care am avut-o.
Daca te uiti ce debiteaza agitatorul si bascaliosul de ce nu iei masuri sa stergi mesajele?? asa el posteaza te jigneste iar mesajele raman acolo si tu cazi de prost,in conditiile astea nu poti sa ai o discutie constructiva.
Cu punctul asta ai reusit cu succes sa ma faci sa nu mai postez pe forumul asta,nu se poate sa stau sa ma enerveze un troll ca ala si tot mie sa-mi dai avertisment,toate punctele pe care le-am luat au fost din cauza unor idioti ca astia.
Cu ce ma inclazeste pe mine daca ii dau report si tu ii dai suspend sau puncte dar mesajele lui raman acolo??
Citeste cu atentie si vezi de la cine pleaca care e agitator,troll,bascalios si apoi sa iei masuri.
Asa cum ai procedat tu ai facut dreptatea lui peste prajit,eu nu mai postez,ala poate sa faca bascalie in continuare si sa strice discutii ca pe el oricum nu-l afecteaza ca mesajele raman,si am mai si stricat topicul omului.

Da, mă tem că tu nu mai postezi până mâine. Nu era cazul să-ţi faci colegul idiot, după ce deja ai fost avertizat.
Nu mai ţin cont şi de faptul că acest mesaj în care-mi reproşezi moderarea nu avea ce să caute pe aria asta.

#54
amr123

amr123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.10.2010
Si eu imi luasem acuma popcorn, o tigara, scrumiera si Nestea langa mine, sa citesc mai departe. Cand colo...nervi si contraziceri. Mamaa...

On topic, am patit si eu o faza din asta, mai ales ca il aveam si pe fecior-miu langa mine.

Venisem de la servici, tura de 12 ore, si adormisem langa Stefan cel mic (vreo 7 luni la vremea aia). Singuri amandoi in camera, cu lumina de veghe aprinsa (ca sa nu mai bajbai prin intuneric dupa biberoane cu ceai cand se trezea zmeul mititel), liniste completa. Sincer sa zic, eram constienta ca dorm. Pozitia mea de somn pe vremea aia era "intins pe spate, cu mainile sub cap", Stefan dormea lipit de mine, cu o manuta pe pieptul meu. Si deodata, dragilor, constienta fiind ca dorm, am visat ca am deschis ochii si ma uitam la mine . Nu mi s-a mai intamplat vreodata asta, mai auzisem pe la prieteni, dar nu mi s-a parut ceva deosebit. Si deci privind prin camera, imi zic: La naiba, iar m-am trezit, macar sa ma uit daca mai are copilul ceai in biberon. Si dau sa ma intorc. Ete....ca nu ma puteam misca deloc! Si parca si aerul era cam putin, si ma luase o stare de panica : naibii, doar nu am paralizat in somn, ce ma fac eu acum, cine o sa aiba grija de copil?!  Tot incercand sa ma concentrez sa stau calma, sa nu sperii copilul ca ar fi trezit toata casa, realizez inca un lucru: in camera era extrem de frig, eu eram rece ca gheata (fiind in luna iulie, cu temperaturi peste 25 grade noaptea, cam ciudat).

In secunda aia a izbit si al doilea val de panica, gen ca in visele cand vrei sa tipi si nu ai voce, sau alergi dar de fapt stai pe loc si te ajunge bau-bau din urma.
Nefiind mare fan al religiei si rugaciunilor, mi-am adus aminte ce imi zicea mama cand eram copil: sa iti faci crucita cu limba cand te sperii noaptea, si dormi mai bine.
In starea in care eram, am zis "Doamne, macar lasa-ma sa il vad pe Stefan ajuns la 10 ani, si dupa aia poti sa faci ce vrei!" si mi-am facut cruce cu limba. Instant am putut sa ma misc, am sarit cu mainile inainte, a tresarit fecior-miu de langa mine, a inceput sa planga, si da-i taraboi pana dimineata.

Zau ca nu doresc la nimeni sa pateasca din astea, acum ma amuza intamplarea, dar atunci a fost teroare pura. Pana am dat de cap fenomenului a durat cam o saptamana, dar cine credeti ca a dat pe la Biserica in timpul asta? :)) EU! Acum evident ca am luat iar pauza de la rugaciune, si am insomnii grave, de nu pot dormi cu zilele.
Ce sa-i faci, asta-i omul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate