Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dracula Untold (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postheathledger, on 01 iulie 2014 - 21:44, said:

Pare interesant...
Ce ma nedumireste..e ca scenariul e facut de Charlie Hunnam(actorul principal Sons of Anarchy),nu stiu cat de bun scenarist e Charlie..dar sunt curios ce o sa iasa.

#20
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Postheathledger, on 01 iulie 2014 - 21:44, said:

Eu mă întreb dacă au folosit ceva români în acest film (ca și consultanți). Că dacă nu, mi-e frică de faptul că va fi iarăși o ratare. Uite cu ce am putea noi să ne prezentăm la un festival internațional: cu un film istoric despre Vlad Țepeș. Și dacă l-am face cum trebuie (adică istoric corect) cred că am câștiga multe premii.

#21
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
va fi in genul "braveheart" iar daca se va intampla asta pot sa garantez ca va rupe filmul. mult gore ceea ce mai toata lumea asteapta.

#22
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

View Postdan-s, on 01 iulie 2014 - 22:05, said:

Eu mă întreb dacă au folosit ceva români în acest film (ca și consultanți). Că dacă nu, mi-e frică de faptul că va fi iarăși o ratare. Uite cu ce am putea noi să ne prezentăm la un festival internațional: cu un film istoric despre Vlad Țepeș. Și dacă l-am face cum trebuie (adică istoric corect) cred că am câștiga multe premii.


pai .... exista film romanesc despre Vlad Tepes [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hVJWrMO0eZs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

facut in "epoca de aur" si cu mesaje mai mult sau mai putin subliminale cu tenta nationalista

#23
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Ce corcitura de film mai e si asta?

#24
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Michel sa stii ca fimu ii destul e bun chiar mi-a placut, si daca la alte am ras ca erau prea de tot ( gen Burebista ) la asta am ras de umorul negru al lui Tepes, super faza aia in care Dan isi face singur groapa in timp ce i canta lauatarii :D

#25
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostTarzy, on 07 iulie 2014 - 15:41, said:

pai .... exista film romanesc despre Vlad Tepes
Pe mine m-ar interesa o versiune post-comunistă. Posted Image

Edited by dan-s, 07 July 2014 - 17:56.


#26
Chihaia28

Chihaia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2013
Dracula Untold? Mai bine nu!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MTLEX02FvrA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Chihaia28, 13 October 2014 - 14:45.


#27
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Mie mi s-a parut destul de bunicel, bine eu nu ma asteptam la un blokbuster,  Evans a jucat destul de bine rolul lui Vlad Tepes. Mie nu mi-a placut  numele la copil : Ingeras, CUM SA PUI ASA UN NUME ? :D
In rest fazele de lupta au fost super ok. Cel mai tare mi-a placut ultima parte cand ii rezolva pe turci mai ceva ca Stefan in versu ala  " si turci au cazut ca de seceri loviti " :)
De la mine ar avea un 7.50
Ce nu mi-a placut a fost fazele alea de sfarsit cu muierea reincarnata.

#28
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
din nefericire iar sunt povesti din holywood puse pe  seama romaniei. pacat ca, asa cum remarca cineva mai sus, nu sunt prea autentice.

#29
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
A fost un film bun...vazut din unghiul actiune+drama.
Recomand.

Edited by I2O, 07 November 2014 - 22:28.


#30
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Mie mi-a placut Cozia Posted Image  O sa vina iar o avalansa de turisti dupa filmul asta Posted Image

#31
debit_critic

debit_critic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.11.2014
N-am ce comenta prea multe de film dar armura lui Dracula a fost fabuloasa. Pe langa designul impecabil, nivelul de detaliu a fost fara precedent. Ah, am mai vazut o singura data o armura asemanator de bengoasa, cea a lui Mehmed tot din Dracula Untold.

Deci filmul asta are Locul 1 si Locul 2 la cele mai smechere armuri ever prezentate intr-un film. E si asta ceva

#32
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Eu aș dori să văd un film istoric despre Vlad Țepeș facut cu actori români și turci, în limbile originale de atunci, nu româna de azi. Regizor să fie Mel Gibson.

Edited by gerbil, 10 November 2014 - 02:03.


#33
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postgerbil, on 10 noiembrie 2014 - 02:02, said:

Eu aș dori să văd un film istoric despre Vlad Țepeș facut cu actori români și turci, în limbile originale de atunci, nu româna de azi. Regizor să fie Mel Gibson.
Nu mai avem actori capabili sa joace un rol atat de important cum ar fi,Vlad,Mihai,Stefan,Decebal....am avut odata si noi actori capabili de asa ceva,dar acum nu.

#34
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
L-am vazut si eu, cam slabutz... ma asteptam sa fie mai fain. Nota 4 spre 5.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate