Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 

Orange Gova

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012
ma gandeam sa imi iau cardul asta pentru telefon
daca nu sunt alte recomandari...

le: a bagat careva card de class10 in Gova, il citeste?

Edited by jonSnow, 18 October 2014 - 14:42.


#38
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
S-a mai scris, repet, Orange Gova este Huawei G535, si mai nou telekom speedsurfer (e prima oara cand vad 2 operatori care branduiesc acelasi telefon :) )

#39
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
gabib77 nu e prima oara cu aceeasi rebranduire: orange zali si cosmote smart share sunt aceleasi telefoane, ZTE kiss pro( chinezarie proa-sta) au 2 prieteni (unul orange ,unul cosmote) si vai de capul lor
totusi orange a fost primu cum e si in cazul de fata

#40
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Macar in acest caz au ales un telefon mai bunicel... ramane de vazut cat de multe probleme sunt din cauza sof-ului rebranduit... oricum calitate/pret, mai ales ca e un smartphone 4G e destul de bine

Dar ca sa devenim on-topic, e un telefon bun pentru ce stie sa faca, dar daca vreti root sau custom rom, cautati altceva

Edited by gabib77, 28 October 2014 - 07:17.


#41
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012
so... class10, class4, conteaza clasa?  anyone?

Edited by jonSnow, 04 November 2014 - 21:56.


#42
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007
Conteaza, mai ales la fisiere video la calitate mare sau la viteza de transfer date intre PC si telefon.

Edited by milibey, 05 November 2014 - 19:22.


#43
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
eu pana acum nu am avut probleme...si ma uitam pe topicul de la orange rono...acolo sunt numai probleme, deci gova e pe val...mai ales ca am cautat pe "goagal" probleme orange gova si nnu mi-a gasit niciun rezultat...deci e ff bine

#44
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Taci acolo mai, nu toti avem probleme cu Rono, mai ales aia care isi baga nasul si nu cunosc au.
Plus ca sunt doar 2 probleme, si anume: restarturi in unele zone din tara pe semnal 4G, pe 3G merge. Si menalul, care la min a fost rezolvat dupa update.

Cea mai mare magarie e ca nu poti(momentan) sa faci root, insa forumistii depe HTC mania strang bani (si trimit mail-uri peste tot la ZTE) pentru a face root.

#45
kidduX

kidduX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.03.2009
Salut!!! am achizitionat si eu acest telefon. O intrebare insa.. Functia lui de Wirless Display la ce ma ajuta!?? sunt curios daca aceasta functie are vreo legatura cu smart TV`uri sau cu ce anume altceva??

#46
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
kidduX :da ,dar trebuie cautata mult prin setari....de ex : eu acm nu o mai gasesc

#47
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012

 kidduX, on 23 noiembrie 2014 - 18:45, said:

Salut!!! am achizitionat si eu acest telefon. O intrebare insa.. Functia lui de Wirless Display la ce ma ajuta!?? sunt curios daca aceasta functie are vreo legatura cu smart TV`uri sau cu ce anume altceva??

televizoru meu nu e smart, dar am fost la cineva intr-o zi si cand butonam telefonul m-a intrebat daca vreau sa afisez continutul pe tv (fara sa modific eu vreo setare)
so, presupun ca asta face

#48
4palo

4palo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2015
As dori sa-mi achizitionez si eu Orange Gova la prelungire de abonamet (Orange) si ma atras foarte mult acest telefon care este o rebranduire a g6 de la Huawei ................am observat G6 are Emotion UI 2.0 iar Gova nu are... care e diferenta ...........e bun softul de la orange sau mai bun originalul de la Huawei???????

#49
skilton

skilton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.08.2011
Asa cum e mentionat in primul post, gova nu este acelasi cu huawei g6. Gova este un huawei g535 si e oferit spre vanzare doar de catre operatori ( orange gova, telekom speedsurfer). Orange Gova nu are UI 2.0, UI find o interfata specifica softului telefoanelor vandute direct de Huawei. Ca idee, sa te feresti in general de tot ce e personalizat, branduit de operatori ;)

#50
4palo

4palo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2015
din ce observ pe acest forum multa lume lauda Orange Gova nu am auzit pe nimeni sa se planga de el ......bineinteles acum nu e el telefonul perfect pana si samsung  sau iphone mai au probleme la nivelul de telefonelor de top....aici e vorba de clasa media din care orange gova face parte si din ce am auzit se misca binisor pentru un telefon din clasa lui.........DACA SE POATE AS DORII MAI MULT FEEDBACK  DIN PARTEA CELOR CARE DETIN TELEFONUL DACA AU AVUT PROBLEME MAJORE DACA AU FOST CU EL IN SERVICE, DACA SOFTUL REBRANDUIT DE ORANGE ARE PROBLEME ......ORICE comentariu negativ sau pozitiv  despre tel ar de ajutor....multumesc.

#51
4palo

4palo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2015
potzi  instala andoid 4.4.4 pe orange gova

#52
4palo

4palo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.01.2015
nu mai are nimeni nici o problema cu Orange GOva

#53
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
pai gova nu are absolut nicio problema  4palo, poti sa il cumperi linistit dar nu ai update la android 4.4 sau 5.0 , deci ramai cu 4.3 ( pe mine nu prea ma intereseaza) singurul minus este ecranul care da impresia de culori cam sterse si stinse , daca il iei de gaming esti castigat ( ruleaza orice joc din play store free/money) e peste performante ca g3 mini si peste ( cu putin) un s3 ( s3 mini e batut mar) insa daca cauti pe siteuri sh , gova e mai ieftin decat un s3 deoarece scrie "samsung " insa procesorul de pe gova este mult mai bine optimizat , nu e chinezrie de   mediatek , este un snapdragon qualcom( calitate) in Quadrant mai are putin si  egaleaza un s4 .... deci lol , poti sa il iei linistit

#54
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
orange gova are de acum inainte android 5.0  !! ! !! ! !: http://www.rom-lolli...-gova-6142.html eu inca nu l-am bagat , incercati si voi.. vad ca este recomandat prin comentarii

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate