Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

iOS 8

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#19
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postdr_junior1980, on 03 iunie 2014 - 19:41, said:

Acum sper sa nu implementeze si porcarii ...

Ferească sfântu' să nu implementeze lag-ul pe ce nu e model nou. Posted Image

Edited by Ouroboros, 03 June 2014 - 21:47.


#20
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
N-are cum sa se intample asta.
Iti dai seama cum ar urla fanboii android ca a fost furat/implementat/copiat lag-ul de la touchwiz sau cum ii spune la sams.

P.S. eu nu am avut lag sesizabil la samsunguri si in afara de s1, le-am avut pe toate.

#21
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,424
  • Înscris: 15.11.2005
Ai avut s3 si nu ai avut lag? Damn, ar trebui sa te inscrii la Guiness Book.
Ai avut macar 15 persoane in agenda? La doar 100 de persoane in agenda imi trebuiau 3 secunde sa fac un amarat de apel

#22
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostMondeo, on 06 iunie 2014 - 14:19, said:

Ai avut s3 si nu ai avut lag? Damn, ar trebui sa te inscrii la Guiness Book.
Ai avut macar 15 persoane in agenda? La doar 100 de persoane in agenda imi trebuiau 3 secunde sa fac un amarat de apel
Exact la asta mă gândeam și eu. S3 fără lag? Posted Image

#23
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011

View Postd-rive, on 05 iunie 2014 - 12:10, said:

N-are cum sa se intample asta.
Iti dai seama cum ar urla fanboii android ca a fost furat/implementat/copiat lag-ul de la touchwiz sau cum ii spune la sams.

P.S. eu nu am avut lag sesizabil la samsunguri si in afara de s1, le-am avut pe toate.
Adică ios nu are lag ?
Gluma zilei .

#24
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Are si iOS lag, dar mult mai rar, si nu pe cele mai recente device-uri. La Android pana si un Galaxy S4/S5 poate sa aiba lag.
De exemplu mie o "panarama" de iPad 3 imi mergea impecabil, si doar odata cu trecerea la iOS 7 am inceput sa sesizez lag. Dar si asa, e vorba de o tableta cu 2 generatii mai veche decat iPad Air, varful de gama al tabletelor iPad.

Edited by Hider141, 06 June 2014 - 15:49.


#25
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Știu . Am în casă un ipad mini gen I și un ipad air . Mini-ul cu ios 7.1.1 sau cât o fi ultima versiune nu e în stare să mai țină 5 aplicații în memorie + lag ca la mama lui în jocuri  , lucruri cu care nu avea probleme pe ios 6 . Încă regret update-ul. Ipar air nu are niciun fel de problemă , merge exact așa cum ar trebui , dar cine știe cât timp .
Mai bine opreau update-ul pentru ios 7 la unele device-uri .Hardware-ul era depășit , au pus un soft greoi . Au făcut update să respecte politica lor cu ,,ăăă , noi , spre deosebire de rivalii noștrii , nu dăm nume , Samsung , oferim updateuri îndelungate ( care vă vor face deviceu-urile să ruleze nasol și va trebui să vă luați altele noi ) ,,

#26
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Paradoxal, asta păţeşti dacă (1) faci device-uri prea bune şi (2) evoluţia tehnologică nu îţi impune upgrade-ul. Cine are iPhone 4S pe care şi-a ţinut iOS 6 simte oare nevoia de 5S? Sunt oameni care încă folosesc liniştiţi 3GS, pentru că le merge mai bine decât telefoane care au fost lansate ieri.

Dacă telefoanele ar merge perfect, sunt oameni care şi le-ar schimba foarte rar. Între 2000-2010 schimbai telefonul la 3-4-5 ani. În ultimii ani lumea nu a mai schimbat deloc PC-urile, mai fac câte-un upgrade punctual (SSD, nişte RAM) entuziaştii sau cei care au realmente nevoie (lăsând la o parte gamerii) – pentru că nu mai e nevoie.

#27
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postwirespot, on 06 iunie 2014 - 17:37, said:

Paradoxal, asta păţeşti dacă (1) faci device-uri prea bune şi (2) evoluţia tehnologică nu îţi impune upgrade-ul. Cine are iPhone 4S pe care şi-a ţinut iOS 6 simte oare nevoia de 5S? Sunt oameni care încă folosesc liniştiţi 3GS, pentru că le merge mai bine decât telefoane care au fost lansate ieri.
Nu zic că 3GS n-ar merge bine dar:
  • intenționat nu este actualizat la iOS6 ca să nu meargă ca un cur (am văzut cum merge cu iOS6)
  • ăștia-s oameni care ar putea bine mersi să folosească și Nokia 1100 (dacă facem abstracție că totuși pe 3GS mai tragi un browsing). Lor chiar nu le trebuie droaia de funcții de pe 5S.
Eu de ex. am butonat multă vreme iPhone 4 și sincer, dacă aș fi mulțumit cu diagonala aia mică, aș merge pe iPhone 5 și nu pe 5S sau ce urmează. Asta în condițiile în care aș ști că mai am suport oficial 2 ani începând din toamnă: primește iOS8 și va mai primi teoretic iOS9 iar prost pe iOS9 n-are cum să meargă pt că iPhone 5c (lansat mai de curând) are cam același hardware.
În fond, iPhone 5 e un telefon foarte ok iar versiunea de 16 GB mi se pare că are un preț bun. Pentru un iPhone desigur. Posted Image

Eu teoretic aș schima telefonul la 2 ani. Practic nu s-a putut dn cauza inconsistenței telefoanelor cu Android pe care le-am avut. Tot practic, într-un an am dat bani pe 2 telefoane Android care costau împreună (teoretic) cât un iPhone actual la vremea aia: deci pierzătorul am fost eu dacă e să ținem cont de problemele Android cu suportul.

Momentan am abandonat barca Android oricât îmi plac serviciile Google.

Edited by Ouroboros, 07 June 2014 - 13:37.


#28
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Eu sunt curios cate lucururi au mai furat de la Android...

LE: se pare ca am aflat. Cam 99% : http://arstechnica.c...search=100k_pvs

Edited by oauzor, 07 June 2014 - 13:42.


#29
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postoauzor, on 07 iunie 2014 - 13:36, said:

Eu sunt curios cate lucururi au mai furat de la Android...
Cam 99%
No, not at all. Apple made it in its own way: marvelous, extraordinary, incredible, astonishing, super, beautiful, perfect...etc, etc, etc

#30
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nu chiar 99%. Vreo 80. Restul de 20% le-au luat de la BB10.

#31
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Hateri ? - check
Off-topic? - check

#32
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postdr_junior1980, on 07 iunie 2014 - 22:36, said:

Hateri ? - check
Off-topic? - check

Homo lisencephalus maliphilus? - markiert

#33
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postdr_junior1980, on 07 iunie 2014 - 22:36, said:

Hateri ? - check
Off-topic? - check

fanboy? -check
offtopic? -check

#34
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Hmm e bine ca v-ati simtit fara sa numesc eu.
Foarte bine ca ati si continuat off-topicul.
Asta e nivelul vostru ...
Sper sa fim sanctionati toti.

#35
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu e offtopic ce facem m'a friend.

Topicul este despre ios 8, nu? Si eu mi-am exprimat parerea, si anume ca au copiat si mai mult android-ul decat au facut cu ios 7. What's wrong with that?

Ca ai tu haifone si nu suferi sa zica nimeni ceva rau despre el, chiar daca e adevarat, e fix problema ta...

Edited by oauzor, 08 June 2014 - 14:45.


#36
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Una dintre cele mai mari cretinatati e asta cu offtopicul.
Mai intrati si voi pe forumuri internationale serioase si o sa vedeti ca acolo sunt oameni sanatosi la cap, toleranti, uneori indiferenti. Li se rupe lor de offtopic sau de limbaj.
Acolo ce conteaza e doar mesajul transmis, ideea in sine iar cei ce vorbesc fara sa spuna nimic nu sunt bagati in seama in niciun fel.

Chiar sunt curios ce vor scoate interesant cu ios8 ca pana acum nu am vazut nimic wow.
Astazi am cautat toata ziua cum sa fac poze in format 16:9 cu minunatul ifon si minunatul ios... vai de capu lor...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate