Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

iOS 8

- - - - -
  • Please log in to reply
635 replies to this topic

#631
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Avand in vedere ca iOS 9 inca va fi compatibil cu 4s, sper ca versiunea finala sa se descurce bine in continuare pe 5. Ca de obicei, prima versiune (iOS 9.0) s-ar putea sa aiba unele probleme de performanta, dar in 9.1 ar trebui sa fie rezolvate, asa cum a fost cazul cu iOS 8.1.
Ca si comparatie am iPad Air, se misca ceva mai rapid ca iPhone 5, dar nu e mare diferenta, iar chipsetul A8 din iPhone 6 a adus un spor mic de performanta, plus ca memoria RAM a ramas la 1GB, pana si la 6 Plus. http://browser.prima.../ios-benchmarks

Astfel s-ar putea sa mai aman upgrade-ul, daca e sa fac upgrade, macar sa se descurce mai bine pe viitor, 2GB RAM si procesor triple-core ca si Air 2. Sa trec acum la un device cu 1GB ar fi pacat cand sistemul incepe sa fie optimizat pentru 2GB.
Inca nu m-am hotarat la marirea display-ului, dar daca merg pe varianta plus, s-ar putea sa renunt la iPad si raman cu un singur device.

lex404 si eu ma bucur ca am mers cu varianta de 32GB, ar cam fi cazul sa fie modelul de baza, dar chiar asa, probabil la urmatorul upgrade merg pe 64GB, just in case. Desi iOS 9 ar trebui sa ajute cu spatiul, aplicatiile vor putea ocupa mai putin spatiu datorita App Thinning-ului, continand elemente specifice acelui device.
Presupun ca aplicatiile vechi vor avea nevoie de actualizare pentru a beneficia de App Thinning.

Edited by deathnite, 12 July 2015 - 00:40.


#632
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Mie imi place 8.4 destul de mult, adica imi placepentru Apple Music.
Am 5s de 32, deci nu duc ( inca ) lipsa de spatiu :D Chiar ma bucur si imi multumesc zilnic ca nu mi-am luat de 16, mai am 4GB liberi :lol:
Depinde mult de utilizator. Eu de exemplu, prefer spatiul pentru poze si filmari personale. Muzica nu am deloc pe telefon, in schimb am abonament cu trafic de 3Gb si ascult muzica pe spotify si radio iar timp de o luna imi sunt suficienti cei 3Gb.

#633
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013
Am un 5s si imi ajung cei 16 gb  ,mai am disponibili 5.7gb ,am 49 de aplicatii si cam 200 de poze trase , cu update-ul la noul ios din toamna mai castigam macar de cateva poze :)

#634
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010
a observat cineva problema Top text keeps resizing when unlocked ?

#635
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Da, incepand cu iOS 7 in lockscreen elementele din bara de sus (semnal, retea, etc.) sunt marite si revin la marimea initiala dupa deblocare.
Nu e neaparat o problema, mai degraba o schimbare intentionata pentru a mari vizibilitatea in lockscreen, desi deranjanta pentru unii se pare.

#636
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010

View Postdeathnite, on 05 august 2015 - 00:12, said:

Da, incepand cu iOS 7 in lockscreen elementele din bara de sus (semnal, retea, etc.) sunt marite si revin la marimea initiala dupa deblocare.
Nu e neaparat o problema, mai degraba o schimbare intentionata pentru a mari vizibilitatea in lockscreen, desi deranjanta pentru unii se pare.
nu tot timpul face asa,uneori nu se vede trecerea,doar ca e enervant ca il deblochezi, iti apare homescreen si dupa vezi cum se modifica scrisul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate